41

Odp: SZUKAM KOMBAJN

ktos na forum ma chyba ;D

42

Odp: SZUKAM KOMBAJN

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B90577  Może komuś się spodoba ?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

43

Odp: SZUKAM KOMBAJN

Witam szukam kombajnu na ok 40ha w cenie do max 25.000 zł. Skończył się kombajn wioskowy i trzeba sobie chociaż na 2 sezony znaleźć zanim odłoży się więcej na coś konkretnego.
Z oglądanym ciekawymi opcjami są wg mnie VOLVO s950 (3 znajomych ma takie - wszyscy zachwalają - zresztą te kombajny trzymają cene mimo wieku i wiele ich na allegro nie ma), Claas Mercator oraz New Holland 1530. W forszajowe niestety nie mogę się pchać ponieważ nie mam żadnego sklepu w promieniu 150km a powyższe mam zarówno jako serwisy jak i w grene 2km ode mnie mają do nich wszystko.

W związku z tym proszę o opinię jak ktoś takowy posiada bądź posiadał i na co zwrócić uwagę.....

44

Odp: SZUKAM KOMBAJN

volvo
http://www.konedata.net/volvo900.htm
new holland- dla mnie jak bizon
http://www.konedata.net/nh1520.htm
claas
http://www.konedata.net/claas_mercator.htm

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

45

Odp: SZUKAM KOMBAJN

Maxi najlepsza była by 514 lub 517 ale jak sam mowisz za dalego do części co, do innych to się nie bedę wypowiadał zostawie to znawcą tematu.

46

Odp: SZUKAM KOMBAJN

Ja mam mercatora 60 z hederem 3m i szczerze ci go polecę wydajność porównywalna z bizonem super a paliwka pije znacznie mniej, bo silnik perkinsa. Co do awaryjności to myślę jak każdy używany kombajn zawsze cos wyskoczy drobnego z poważnych to w tym roku poszła mi półośka od napędu kół ale to wina wtop i forszaja. Na co zwrócić uwagę? Na to co przy każdym kombajnie, czy nie pordzewiały, w jakim stanie łożyska i pasy (bo są drogie).

Jak kupisz 60 to napisz do mnie bo mam katalog części

Rolnik z powołania:-)

47

Odp: SZUKAM KOMBAJN

wielkie dzięki chłopaki.... konedata.com już wcześniej przestudiowałem. Skusiłbym się na E512 lub 517 ale nie mogę ryzykować przestojem w żniwa. Dopóki nie powstanie w mojej okolicy coś na kształt Agromy Wągrowiec albo PiotrK nie postanowi się przenieść na mazury z rodziną to odpada kombajn forszaja-ciągnik mogę mtz'tem zastąpić.... kombajnu nie da rady, tym bardziej że pogoda ostatnio zmienna....

.... jak już coś zakupię na pewno się pochwalę smile

48

Odp: SZUKAM KOMBAJN

maxi 900 ja mam do lidzbarga 50 kilosów posiadam 512 od wielu lat a znajomy od kilkunastu ja koszę 40 ha a kolega 100 ,bizony to mogą mi podskoczyć przed sezonem przegląd i ogień a dostępność części bezproblemowo myślałem o wymianie na 514 ale muszę najpierw sprzedać obecny. fortschritt to dobry kombajn o niebo bardziej udane  niż ciągniki wiem coś na ten temat bo posiadam też 323

49

Odp: SZUKAM KOMBAJN

masz plusa 323 prawdę rzeczesz, mam bizona jego czas dobiega końca-czas na POSTĘP

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

50

Odp: SZUKAM KOMBAJN

Jak nie posiadałem własnego kombajnu to kosiło mi kółko bizonami standardowo co roku remont skrzyni na polu i zapychanie. Gdy kupowałem forszaja pełna obawa że będzie się sypał przeciesz to jeszcze wymysł NRD ale liczył się budżet baza padła bizon drogi a kośić trzeba czymś wybór padł na forszaja . Z perspektywy czasu nie żałuję prosty tani nawet raz m i się nie zapchał jak się uczyłem kośic , za tą kasę godny polecenia nawet twierdza tak niektórzy co przesiedli się z bizona na fortschritta.

51

Odp: SZUKAM KOMBAJN

maxi900 kup sobie Claasa Mercatora bo to naprawdę dobre kombajny praktycznie bez awaryjne ja mam starszą wersje Mercatora czyli Senatora i nie zamienię na inny kombajn. Naprawiam te kombajny od dobrych paru lat i mam je w jednym palcu. Służę zawsze pomocą 24godziny na dobę, w tym roku kolega kupił Mercatora, przygotowałem go do żniw i cały sezon bez żadnej awarii przepracował. Tylko jeździłem raz dziennie zrobić przegląd i w pole. Ja swoim kosze głównie zarobkowo i kombajn nie ma lekko. Bizony to nieporozumienie, na wiosce są dwa Bizony to współczuję ich właścicielom tych nie przespanych nocek, a ja tylko przegląd, smarowanie, paliwo i w pole. Jak chcesz to dzwoń tel 721359493

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

52

Odp: SZUKAM KOMBAJN

Maxi, mieszkanie ma Mazurach wśród jeziorek, to jedno z naszych największych marzeń...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

53

Odp: SZUKAM KOMBAJN

PiotrK napisał/a:

Maxi, mieszkanie ma Mazurach wśród jeziorek, to jedno z naszych największych marzeń...

..ale do helmutów po części daleko wink

54

Odp: SZUKAM KOMBAJN

Eee tam... wink To tylko parę kilometrów więcej ale jakie możliwości, widoki i jeziora...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

55

Odp: SZUKAM KOMBAJN

a jeśli już oglądać się wśród forszajowych kombajnów to na moje 40h zboża zakładam że 512/514 wystarczy (górzyste tereny)??

Poza tym w cenie 20.000-22.000 znajdę coś ciekawego z kabiną i sieczkarnią w dobrym stanie???

56

Odp: SZUKAM KOMBAJN

512  bedziesz miał ciężko   patrzac na te ostatnie żniwa  to w sumie było 4-5dni  pogody do koszenia reszta to było kradzenie  514  nie kupisz w dobrym stanie za te pieniądze ale  może ci się uda  ale 512 to kupisz w super stanie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

57

Odp: SZUKAM KOMBAJN

jest duża różnica miedzy 512 a 514 ?  smile

58

Odp: SZUKAM KOMBAJN

hmm   wygląd  i pewnie  jeszcze jakieś drobnostki big_smile  tak jak pomiędzy  bizonem 56 a rekordem   czyli wygląd i  parę detali ...  wiadomo młodszy na pewno

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59

Odp: SZUKAM KOMBAJN

514 ma wysuwanie motowideł hydrauliczne i rura wysypu otwiera i zamyka się hydraulicznie. Podwójna pompa hydrauliczna, nieco poprawiony wygląd, wzmocniony napęd wysypu i wzmocniony silnik. Reszta to to samo co 512. No i sieczkarnia czeskiej produkcji zazwyczaj...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

60

Odp: SZUKAM KOMBAJN

wojtas napisał/a:

hmm   wygląd  i pewnie  jeszcze jakieś drobnostki big_smile  tak jak pomiędzy  bizonem 56 a rekordem   czy li wygląd i  pare detali ...  wiadomo młodszy na pewno

Rekord miał być wydajniejszy, 514 jest ? wink