281 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-07-30 17:42:42)

Odp: Żniwa 2018

Pszenica jara wykoszona.  Była wsiewana w miejsach gdzie ozima nie dała rady i wygląda na to że dała co najmniej tyle co ozima.

282 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-07-30 20:39:01)

Odp: Żniwa 2018

4,5 ha w 7 godzin koszone bizonem pierwszy raz w życiu chyba rekord pobiłem ale fajnie było tylko teraz mam jedną przyczepę więcej niż zawsze jak ktoś mi kosił z tych kawałków

W tym czasie sam musiałem wystawiać przyczepy także trochę sobie dziś pospacerowałem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

Odp: Żniwa 2018

Ja zastanawiam się nad swoim kombajnem. Zboża praktycznie nie ma a facet co mi kosi nie jest w stanie w godzine bizonem hektara zrobić. Małe kawałki to firma usługowa nie przyjedzie a wśród rolników taki dobrobyt że nikomu się nie chce na usługi jeździć.

284

Odp: Żniwa 2018

Dobra 512 nie jest zła wink ani droga. Jak taki problem tam masz to nie ma co się zastanawiać

Siły na zamiary zmierz....

285

Odp: Żniwa 2018

Ja tak miałem albo nie chcieli kosić albo połowe zboża gubili a tak za 10tyś jest maszyna i robie kiedy chce, wiadomo trzeba liczyć sie z awariami ale nikogo się nie prosi

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

286

Odp: Żniwa 2018

skosiłem wczoraj facelie i... deszcz

Rolnik z powołania:-)

287

Odp: Żniwa 2018

przyslij tego deszczu, u nas juz praktycznie po zniwach a ziemia skała, kukurydze sie zwiaja...

mdw

288

Odp: Żniwa 2018

qq u nas ładne, na nie przyszedł deszcz jeszcze w porę. W polu lekko się uprawia, to tak na pociechę po słabych żniwach.

289

Odp: Żniwa 2018

niewydostanieszsie napisał/a:

Ja zastanawiam się nad swoim kombajnem. Zboża praktycznie nie ma a facet co mi kosi nie jest w stanie w godzine bizonem hektara zrobić. Małe kawałki to firma usługowa nie przyjedzie a wśród rolników taki dobrobyt że nikomu się nie chce na usługi jeździć.

Gdybym miał sąsiada z kombajnem który bez marudzenia by mi kosił to bym sprzedał swój. Najmuję do rzepaku i takie żniwa mi się podobają smile A ja 514 biorę 350zł za godzinę z sieczkarnią a 320 bez. Marzy mi się dominator 98, a najlepiej 150 - może kiedyś ?

gg 5118068

290

Odp: Żniwa 2018

Wczoraj skończyłem browar . Około 85 ton z 15 ha i już sprzedane do tygodnia kasa na koncie . Mało takich firm co tak szybko płacą, reszta po 3 tyg.  Pszenica dwojako,  jedna odmiana 5 ton z ha i paszowe a hondia z juliusem jakosciowa z opadaniem 314s 7 ton z ha . Dzisiaj owies i pszenżyto, jutro może skończę żniwa

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

291

Odp: Żniwa 2018

U mnie rekordy temperatur 36 sucho i po kukurydzach bo jutro poprawka pogody.

Leszek   dla kolegów'

292

Odp: Żniwa 2018

A ja miałem już jutro jechać, ale dolało znowu. Dach zaczęło rwać, i znowu przerwa, aż nie wiem czym się nawet zająć...

293

Odp: Żniwa 2018

Andrew89 napisał/a:

Wczoraj skończyłem browar . Około 85 ton z 15 ha i już sprzedane do tygodnia kasa na koncie . Mało takich firm co tak szybko płacą, reszta po 3 tyg.  Pszenica dwojako,  jedna odmiana 5 ton z ha i paszowe a hondia z juliusem jakosciowa z opadaniem 314s 7 ton z ha . Dzisiaj owies i pszenżyto, jutro może skończę żniwa

I mowa o ogólnopolskiej suszy... ja zbierając półtora tony jeczmienia poltora rzepaku i niecałe 2 pszenicy mam straty oszacowane na 30%

Siły na zamiary zmierz....

294

Odp: Żniwa 2018

Dzisiaj masakra wypiłem z 5 butli wody
Mój bizonek zaczął dzisiaj sie ślizgać na 3 biegu nie chciał jechać pod górkę, rozmawiałem z Grzegorzem i powiedział że to pasy mogą być i chyba tak jest bo sprzęgła nie czuć a pas od przekładni do silnika jest zaj.... gorący nawet jak go testowałem po polu to ten do sprzęgła ciepły a ten od silnika gorący po trzech ruszeniach z 3 biegu.
Podrzućcie trochę info co to może być bo ja jak pisałem na razie jestem zielony w tych sprawach

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

295

Odp: Żniwa 2018

znowu pada. w lipcu ponad 140l

Rolnik z powołania:-)

296

Odp: Żniwa 2018

Gelek na 100 procent pas

mdw

297

Odp: Żniwa 2018

Tak na szybko to możesz kupić taki preparat w sprayu przeciw poślizgom pasów

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

298

Odp: Żniwa 2018

Pas się rozgrzał  i zmienił wymiar na początek wystarczy podciągnąć. Skoro różne temperatury mają pasy sprawdź też czy w skrajnych położeniach równo- po tyle samo  wchodzą na koło  przekładni bezstopniowej może trzeba podregulować tą śrubą na końcu siłownika.

299

Odp: Żniwa 2018

Ja wykosiłem gorczycę 8 ha od rana.  W kabinie chwilami nie było czym oddychać, 33 stopnie w cieniu. Motur troszkę się grzał ale nie przekroczył 95.  Plon hmmm trza przeważyć na pewno nie ma co narzekać. Jutro łubin i było by po wszytkim ale kilka arów gorczycy zostało bo ma cień i nie doszła.
Z tym pasem to  podciągnąć i spajem popryskać. Ja tak zrobiłem bo pas zrobił się twardy i śliski.  Zmiękł  i ciągnie już parę lat ale już pora na niego bo strasznie chudy.

300

Odp: Żniwa 2018

Gelek o pasie już Ci podpowiedziano. Ja z innej beczki, już dawno odkryłem że w upały po wodzie szybko mnie suszy wink pewnie wiadro bym wypił wink Od lat w żniwa tylko gorzka kawa zbożowa anatol https://www.delecta.pl/kawa-zbozowa-anatol.php 3 litry wystarcza mi w największe upały.