301

Odp: Żniwa 2018

Pajej u mnie w lipcu około 100 litrów i nie ma śladu po tych upalach. Sąsiad jak uprawiał tigerem pod rzepak to co chwila musiał śruby odkręcić bo tak twardo że wszystko skacze. Na dlutach można jajka smażyć. Ja w dzień strajk. Słomę zwoze tylko dych rano i z wieczora

E 516 na części
Telefon 695 076 269

302

Odp: Żniwa 2018

Ej po pierwsze nie startuj z 3 biegu ....    z dwójeczki  z małych obrotów i na 3 jak się toczy ...  po drugie pas ...
Zorak ile masz ha  bo ja wolę u siebie obskoczyć  w 2 dni i jechać do ludzi niż się  gnieździć w domu ...
dominator 98 fajny kombajn  150ha   mozna powiedzieć bez awarii  gdyby nie ten kamień  co aż mi zerwał  łańcuch w podajniku ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

303

Odp: Żniwa 2018

Żniwa 2018 zakończyłem,plonu o około 50 % mniej...Teraz trzeba się brać za słomę.

304 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-08-01 06:14:28)

Odp: Żniwa 2018

Tak też mi się wydawało że to pas dzięki za pomoc
Na razie zostawie jak jest trochę jeden podciągnąłem na tej przekładni na napinaczu a żeby podciągnąć ten od silnika to trzeba kręcić śrubą od siłownika?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

305

Odp: Żniwa 2018

androl napisał/a:

Gelek o pasie już Ci podpowiedziano. Ja z innej beczki, już dawno odkryłem że w upały po wodzie szybko mnie suszy wink pewnie wiadro bym wypił wink Od lat w żniwa tylko gorzka kawa zbożowa anatol https://www.delecta.pl/kawa-zbozowa-anatol.php 3 litry wystarcza mi w największe upały.

a myslałem ze z ta kawa to tylko mój patent

Rolnik z powołania:-)

306

Odp: Żniwa 2018

Naciąga się oba jedną śrubą m12 na przekładni (drugą m16 która stanowi oś obrotu przekładni luzujesz przed i dokręcasz po regulacji) . Śrubą siłownika kręć gdy pasy nie równo wchodzą na koło wariatora w skrajnych położeniach nie powinien pas wystawać ponad krawędź koła więcej niż 1mm . W środkowych położeniach wariatora oba pasy będą mieć takie samo napięcie nawet gdy śrubą przy siłowniku jest źle wyregulowana wtedy tylko w jednym skrajnym położeniu wtedy będzie się ślizgać. Jak cały czas jeden  jest luźniejszy to spróbuj pobujać całym mechanizmem może wysiadły te "jajka" na których jest cały mechanizm zawieszony.

307

Odp: Żniwa 2018

wojtas napisał/a:

Zorak ile masz ha  bo ja wolę u siebie obskoczyć  w 2 dni i jechać do ludzi niż się  gnieździć w domu ...

ja w domu nie siedział bym bo mam bydlaki więc robota jest zawsze. Na tą chwilę obrabiam 60 - po połowie orne/łąki. A ten rok jakiś wyjątkowy bo nie nadążałem kosić na usługach tylu chętnych i nie wytłumaczysz że dziś nie da rady bo już gdzieś jedziesz.

gg 5118068

Odp: Żniwa 2018

Mi zostało na dziś 2ha pszenicy jarej. Sypie 2-3 tony. Słome żytnią zwijałem przed samą burzą bo w pasówce stawała taka sieczka a jak pasy zaczęły kwiczeć to strach że zaraz ogień pójdzie. Przedwczoraj kosiłem drugi pokos traw to trawa już nie schnie tylko się piecze na łące.

309 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-08-01 19:51:58)

Odp: Żniwa 2018

Przenica wykoszona i wywieziona po 600netto do kuzyna- skup założył w tamtym roku, jutro dziabam jęczmień i też wiozę, jest u niego po 600netto
Ogólnie to górkami przenica biedna była zobaczymy jak jęczmień

W bizonku pasy podciągnąłem ale ten od silnika jest bardziej sfatygowany i po dzisiejszej pracy bardziej ciepły ale to się ogarnie
Od soboty wracam do pracy to się odpocznie smile

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

310

Odp: Żniwa 2018

Ja kupiłem 4 t. pszenicy po 600 zł.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

311

Odp: Żniwa 2018

Przenica wykoszona i wywieziona po 600netto

Inny kraj? U mnie paszowa po 700

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

312

Odp: Żniwa 2018

po 770 netto mam oferte za 12,5% białka

mdw

313

Odp: Żniwa 2018

podobno w okolicy paszowa 650 netto, a ja klepnąłem kontrakt na 12stke po 615, parametry nie wyjdą to jeszcze z tego urwą

Rolnik z powołania:-)

314

Odp: Żniwa 2018

Pszenica 12 bialko  druga polowa sierpnia 780.
Rzepak 1620.

315

Odp: Żniwa 2018

Piotrfire napisał/a:

Przenica wykoszona i wywieziona po 600netto

Inny kraj? U mnie paszowa po 700

U mnie paszowa po 620 i leci w dół... więc chyba naprawdę inny kraj

Siły na zamiary zmierz....

316

Odp: Żniwa 2018

U mnie susza jak diabli wczoraj dwa kombajny się spaliły i kawal pola dzis w dużej spółce lexsion z dużej spółki

317

Odp: Żniwa 2018

A u mnie dziś popadało,krótko,ale intensywnie,dziwne że u ciebie nie padało,bo chmury szły od zachodu

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

318

Odp: Żniwa 2018

To i tak lepiej niż w tamtym roku bo przenica była po 550 a jęczmień po 500, i to cena brutto

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

319

Odp: Żniwa 2018

marcin napisał/a:

U mnie susza jak diabli wczoraj dwa kombajny się spaliły i kawal pola dzis w dużej spółce lexsion z dużej spółki

U Cyganka?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

320

Odp: Żniwa 2018

u mnie o dziwo wczoraj nie padało , normalnie szok

Rolnik z powołania:-)