321

Odp: Żniwa 2018

gelek79 napisał/a:

To i tak lepiej niż w tamtym roku bo przenica była po 550 a jęczmień po 500, i to cena brutto

w zeszłym roku paszówka po 600 była a konsumcja 630-650 netto inny swiat???

mdw

322

Odp: Żniwa 2018

Ja mam dożynki. Przeżyłem sprzęt dał radę, pogoda pomogła. Zasatnawiam sie czy kiedykolwiek zaczynałem kosić 1 sierpnia.

323

Odp: Żniwa 2018

Kosiłem dzisiaj jęczmień ale padaka, na górkach cienizna, a na dole zielenina wystrzeliła, i nie mogłem go poustawiać ale tel do Grzegorza i temat załatwiony- zmniejszyłem obroty młocarni no i w bizonku drobna awaria się przytrafiła od wałka oderwały sie motowidły i przestały się obracać- już ktoś wcześniej je spawał a raczej poglucił, ja na razie obspawałem elektryczną a jak wrócę nim do domu to zrobie wstawki z płaskownika i obspawam migomatem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

324

Odp: Żniwa 2018

Ja dzisiaj też skończyłem. Zakończyłem niemiłym akcentem bo kosilem pszenżyto i wyszło średnio 3 tony z ha. Porażka, a ziarna takie ze można z pszenicą pomylić. Owies już lepiej sypal bo w granicach 4 ton z hektara.  Pszenżyto najsłabiej bo reszta trochę lepiej. Pszenica 5.9 T jęczmień browarny 5.6 T o rzepaku pisałem .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

325

Odp: Żniwa 2018

taki rok, mi z 50 ha zbóz nie wiem czy po 3,5 tony wyszło..? rzepaki tez dupy nie urwały a kukurydza jak siano wygląda mini kolby oczywiscie tam gdzie są

mdw

326

Odp: Żniwa 2018

Ja wczorej wjechałem w jęczmień ukosiłem zbiornik, przyszła chmura i spadło 35l. od taki rok przed 15 sierpnia nie ma opcji żeby zakończyć zniwa

Rolnik z powołania:-)

327

Odp: Żniwa 2018

Mnie wczoraj ulewa zgoniła z prasą z pola ,przez parę minut dolało tak ,że drogą woda płynęła jak strumieniem.

328

Odp: Żniwa 2018

Z jęczmieniem  u mnie  tak, dał najniższy i najwyższy plon, ozimy 2t/ha, jary ponad 5t/ha

329

Odp: Żniwa 2018

androl,a nie na odwrót? Dlaczego ozimy taki słaby?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

330

Odp: Żniwa 2018

Nie, nie na odwrót. Ozime u nas słabo przezimowały. Miałem skasować, zrobiłem błąd że zostawiłem. Ogólnie oziminy wykształciły słaby system korzeniowy z racji nadmiaru wody. Jarki zaś jej szukały i ogólnie nie gorzej sypały.

331

Odp: Żniwa 2018

Nie narzekajcie. U mnie żyto i pszenżyto podobnie sypnęły w granicach 3+. Wioskę dalej gdzie mają dobrą ziemię i plon pszenicy zazwyczaj 8-10 ton to w tym roku 3-5. W sumie to powinienem nic nie nakosić...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

332

Odp: Żniwa 2018

Teraz 36 w cieniu . Kukurydza na piaskach już uschla

mdw

333

Odp: Żniwa 2018

Właśnie chłopaki i Panowie. NarzekaCie a źle nie macie... każdy z nas prowadzil uprawę. Każdy z nas poniósł koszta. Nie każdy z nas zebrał bo nie było co. Zróżnicowanie jest ogromne. Bo nawet 10 km ode mnie zbierali 3x więcej niż my. Natury nie oszukamy i deszczu nie wywołamy. Ale jak ktoś widzi szkodę bo zebrał 6 ton zamiast 8 to co by powiedział na miejscu Laszka, Moim i wszystkich co mieszkają w wielkopolskim, lubuskim, gdzie naprawdę deszczu zabrakło . Przez co zebraliśmy tyle ile wam mniej sypnęło. A są tacy co zbierali po 500kg owsa a grochu czy łubinu wcale nie koszą bo sypie 100kg/ha

Siły na zamiary zmierz....

Odp: Żniwa 2018

U nas deszczu nie było od połowy kwietnia do połowy lipca. Wokoło popadywało a  u nas nic. Teraz podobnie. Smaży cały tydzień i ma smażyć kolejny. A 10-15 km dalej dało po 30-40 litrów.

335

Odp: Żniwa 2018

Znam to..

Siły na zamiary zmierz....

336

Odp: Żniwa 2018

Żniwa zakończyłem, jestem dumny z siebie że to wykosiłem, na plony nie narzekam, jutro wracam do pracy odpoczywać smile

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

337

Odp: Żniwa 2018

Dałeś radę smile jak jesteś zadowolony to czego chcieć więcej

Siły na zamiary zmierz....

338

Odp: Żniwa 2018

Zostalo nam 6 ha owsa do skoszenia ale jest jeszcze zielony , claas spisał się na medal skoszone swoje około 100ha i usługi ze 60  ha ogólnie to super maszyna z awari to dwa bagnety , spinka podajnika pochyłego i łożysko przenośnika kłosowego  ,zastanawiam się gdzie był bym bizonem , chociaż nie powiem to i tata nim skosił na usługach ze 15 ha tak wiec nie wiem co to żniwa

339

Odp: Żniwa 2018

jakiego masz claasa? zmień w opisie

Rolnik z powołania:-)

340

Odp: Żniwa 2018

Z tego co kojarzę to 108 wink

Siły na zamiary zmierz....