21

Odp: Żniwa 2018

Co z tymi dużymi Lexami jest nie tak? U Kazia na podwórku dwa stoją a na placu ma kilka luźnych hederów do opchnięcia.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

22

Odp: Żniwa 2018

Może stwierdził że nie wyrabia na kredyt i.......

23

Odp: Żniwa 2018

Pajej napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

żniwa..... 50l /m2 w ciągu doby i pada...

to podeślij do mnie deszcz

No weź już nie narzekaj bo co chwila pisałeś że padało u Ciebie. U nas to taki towar deficytowy bardzo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-07-13 14:54:41)

Odp: Żniwa 2018

Jo 70l/m2 od wtorku wieczór jak dobrze pamiętam...
Tylko że teraz to tylko pyry i kukurydza korzysta z tej wody....
Na polu mam porzeczki które mam dziabać od poniedziałku ale zastanawiam się czy wjadę i czy znów ich nie porozsadza od nadmiaru wody....
Poważnie odechciewa mi się tej roboty, zawsze pod górkę i zawsze pod wiatr...
Dziś sprzątając magazyn na zboże usiadłem sobie na workach i stwierdziłem że ta moja robota zupełnie bez sensu i nie chodzi o zamiatanie tylko gospodarzenie. Człowiek tylko tyra i zastanawia się czy starczy na kredyty. Co z tego że w polu zrobię wszystko jak trzeba jak pogoda i tak zrobi swoje najpierw wysuszy potem tak zleje że się nie da zebrać albo porośnie w kłosach.

25

Odp: Żniwa 2018

Dobrze gadasz... Co do dużych lexionów to u nas we wsi jest 5 od 2012 roku i puki co żaden się nie zjarał. W sumie mają ich 15 i nie słyszałem żeby się stado zmniejszyło. Wcześniej były MF 7278 CEREA i jeden JD 9680 WTS to on akurat kilka razy się zajął ale za każdym razem w porę ugaszony.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

26

Odp: Żniwa 2018

Mam tak samo z pola gówno nie pieniądze, z etatu też szału nie ma a tu trzeba na to i na tamto a na koncie pustki
Gdzie ten dobrobyt chyba mam coś nie tak ze wzrokiem bo ja go nie mogę dojrzeć

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

27

Odp: Żniwa 2018

Laszek napisał/a:
Pajej napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

żniwa..... 50l /m2 w ciągu doby i pada...

to podeślij do mnie deszcz

No weź już nie narzekaj bo co chwila pisałeś że padało u Ciebie. U nas to taki towar deficytowy bardzo

wiesz w czerwcu spadło 120l w lipcu do tej pory 5 a groszki i brokuły teraz chca pić. Nie chciałem zeby to wyszło jak narzekanie, stwierdziłem że przygarnał bym deszcz i tyle

Rolnik z powołania:-)

Odp: Żniwa 2018

No właśnie,patrząc na to co nam zostaje do życia staje sie bez sensu,wiadomo że jest to gra polityczna a po części pogoda(ale kto wie czy też za tym ktoś nie stoi)
Komuś zależy żeby zniszczyć polskie rolnictwo i uzależnić nas w importowaną żywność(już teraz sprowadzaną nawet niepotrzebnie)
A jak wiadomo kraj bez rolnictwa i armii (której praktycznie nie mamy) ginie!!! A więc trzymajmy sie rolnicy.

A co do żniw to zastanawiam sie czy kombajn da rade cokolwiek złapać.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

29

Odp: Żniwa 2018

Nie ma ktoś z kolegów do oddania sprawnego zegara obrotów młocarnii do bizonka, kolega doszedł mi, że jest walnięta w moim starym cewka, a za nowy trzeba dać jak za złoto, chętnie odkupię

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

30

Odp: Żniwa 2018

Sprawdz nadajnik.moze pekla tylko sprezynka

31 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-07-13 17:49:10)

Odp: Żniwa 2018

Na polu czernieje ale rzekomo ma dać pokosić bo pogoda ładna będzie. Powiem szczerze, że mnie osobiście ten deszcz cieszy. 6 gospodarzy wyjechało kośić przed deszczami a u 4 z nich pożar na polu taka była tragedia.  Teraz chociaż człowiek spokojniejszy będzie bo ziemia namokła a nie taki popiół jak był... i uprawki da się zrobić i zaorać się da. Tylm bardziej że padać zaczęło niewinnie przedwczoraj wieczorem. Wczoraj lało. Dziś oberwanie chmury. Ale ziemia wodę już przyjmuje bo kałuże nikną w oczach i potoki się nie robią. Ja nie narzekam. Deszcz był potrzebny od końca marca. Miałem obawy w ogóle wyjechać na pole. Nie narzekajmy zatem  tylko cieszmy się z tego, że woda przyszła. Bo chociaż oziminy da się posiać a i bezpieczniej na pole wyjechać.  A bez tego deszczu co jest nie miałoby to gospodarzenie najmniejszego sensu.
Odnośnie plonów to jęczmień  jary 1.5 tony /ha sypnął gospodarzowi 3km ode mnie. Więc już nic mnie nie zdziwi. U mnie Mam nadzieje na 2 tony bo prysnąłem mikoryzą na koniec kwietnia.

Siły na zamiary zmierz....

32 Ostatnio edytowany przez Laszek (2018-07-13 18:39:40)

Odp: Żniwa 2018

Kukurydza nawet ta w kolano i uschnięta na wiór odżyła. To już coś 😁 na resztę kukurydzy i pyry ten deszcz jak znalazł. Odnośnie żniw to u nas tylko rzepaki puki co

E 516 na części
Telefon 695 076 269

33

Odp: Żniwa 2018

Jak pisałem *** jest zegar, nadajnik jest sprawdzony

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

34

Odp: Żniwa 2018

U mnie jak na razie poprzedniej nocy 5l, w dzień 12l, tej nocy 29l z burzą i awarią prądu aż do 12. Od rana 7 i teraz jeszcze chlapie. Byłem dzisiaj w Bytowie to o ile zimowe jeszcze w miarę, to jarki takie że płakać  się chce. Owies niski i mało ziarna, jęczmiona krótkie - bida z nędzą.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

35

Odp: Żniwa 2018

no to nakapało 76l
Byłem w porzeczkach mimo że miały wapna pod dostatkiem zaczęły pękać....
Krew mnie zalewa bo wychodzi na to że mam  na zbiór tylko "2 dni" tj. niedziele i poniedziałek do 15 bo potem pogoda ma się ***..... tylko czy chłodnia przyjmie towar w niedziele? Wątpię.
Po tygodniu deszczu nie będzie po co na pole jechać.....
K....a rolnictwo...

36

Odp: Żniwa 2018

Krzysiek moja prognoza mówi ze w środę będzie przekropnie

Siły na zamiary zmierz....

37

Odp: Żniwa 2018

Przejrzałem kilka prognoz jedna mówi że w środę będzie przekropnie a druga że przekropnie do południa a po tem armagedon.
Zobaczymy.... 
Idę otworzyć wino....

38

Odp: Żniwa 2018

Te prognozy o kant dupy potluc, miało u mnie spadc 0,3mm a spadlo chyba 15, wygonilo mnie z najdalszego kawałka, caly opryskiwacz glifo stoi, jutro musze znowu sie tluc 40 min zeby go wypsikac

39

Odp: Żniwa 2018

Lato już było teraz  już tylko jesień .. padać będzie    ot takie żniwa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40

Odp: Żniwa 2018

Byłem wczoraj o 16 opryskac buraki optanem na chwoscika to dobrze że po przejechaniu dwóch poprzeczek zacząłem wyrywać burako chwasty to nie opryskalem całego pola bo po pół godz od wjechania w pole przeszła pompa przez 10 min. Spadło 3 litry ale w tak krótkim czasie że wycieraczki w fordzie ledwo dawały rady. Później parowa i słońce, może dzisiaj dokończę i rzepaczyska glifosatem potrktuje. Po tych deszczach to wszystko w przeciągu tygodnia dojdzie i będzie do koszenia.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38