41 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-07-14 09:00:28)

Odp: Żniwa 2018

Krzysiek u nas czarna porzeczka po 30groszy a na targu babka miała  po 2złote,
Zacier robić, pędzić i sprzedawać jako produkt regionalny smile

Co do zegara do bizonka to chyba nie będzie potrzebny, kolega zaparł się i zadzwonił wieczorem że w nim cewke przewinął i dziś będziemy próbować może będzie chodzić

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

42

Odp: Żniwa 2018

Nie dziwne że na Targu 2 złote bo to i tak jak za darmo skoro za rwanie ubiegłe lata tyle płacili. A w skupie to gorzej niż zdzierstwo. U Nas ludzie stwiedzieli,  że niech na krzaku zgnije i ptaki zeżrą. Za tą cenę to nie warto nawet podchodzić do krzaka. To chore jest.

Siły na zamiary zmierz....

43

Odp: Żniwa 2018

Tak jest ze wszystkim ,np kilo byle jakiej słoniny w sklepie kosztuje więcej niż kg żywego tucznika.

44

Odp: Żniwa 2018

niestety każda produkcja która szybko się "rozkłada" jest potwornie podatna na manipulacje skupowe. Wchodząc w taką produkcję trzeba mieć dobrze zorganizowany zbyt, albo możliwość przechowania-przetworzenia. od alkoholu przez przetwory do zamrożenia. Myślę że dżemy o mocy 15-30% mogły by odnieść rynkowy sukces smile

45

Odp: Żniwa 2018

gelek79 napisał/a:

Krzysiek u nas czarna porzeczka po 30groszy a na targu babka miała  po 2złote,
Zacier robić, pędzić i sprzedawać jako produkt regionalny smile

Co do zegara do bizonka to chyba nie będzie potrzebny, kolega zaparł się i zadzwonił wieczorem że w nim cewke przewinął i dziś będziemy próbować może będzie chodzić

Dzem to można robić jak się ma ze 100 krzaczków , taką ilość to w domowej kuchni się przerobi... ja mam 20tyś krzaków..... Dzwonił prezes w niedzielę nie biorą bo muszą stanąć na serwis...

46

Odp: Żniwa 2018

A wy myślicie że po co nas do unii brali żeby nam pomagać? Żeby z nami współpracować? Nie wzieli nas żeby mieć rynek zbytu. Dali dopłaty, dofinansowanie na sprzęt ale co z tego jak tego utrzymać sie nie da, teraz rolnik żyje jak prowadzi gospodarstwo i dziesięć innych biznesów przy okazji bo inaczej to tylko wegetacja.
I czy tak powinno być, przenice sprzedaje przez 10lat w tej samej cenie, a ile wszystko poszło do góry przez ten czas.........

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

47

Odp: Żniwa 2018

Byłem kiedyś u plantatora malin to ich produkcję zaczął od zakupu chłodni. Jak trwał sezon to mroził całą produkcję i sprzedawał później za rozsądne pieniądze, bo nawet najlepsze umowy kontraktacyjne nie gwarantowały rozsądnych cen. W końcu też się poddał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

48

Odp: Żniwa 2018

Krzysiek napisał/a:
gelek79 napisał/a:

Krzysiek u nas czarna porzeczka po 30groszy a na targu babka miała  po 2złote,
Zacier robić, pędzić i sprzedawać jako produkt regionalny smile

Co do zegara do bizonka to chyba nie będzie potrzebny, kolega zaparł się i zadzwonił wieczorem że w nim cewke przewinął i dziś będziemy próbować może będzie chodzić

Dzem to można robić jak się ma ze 100 krzaczków , taką ilość to w domowej kuchni się przerobi... ja mam 20tyś krzaków..... Dzwonił prezes w niedzielę nie biorą bo muszą stanąć na serwis...

Usiąść i... cieszyć się z tego w jakim cudownym kraju mieszkamy.

Siły na zamiary zmierz....

49

Odp: Żniwa 2018

a ja powiem tak polski chłop to głupi ze ja pier**l jest popatrzcie w niemczech czy francji  ma spodarstwo jak mały to kilku razem robia piekarnie  żerżnie czy coś innego sami przerabiaja i maja kase w kieszeni a u nas to nic  a niemiecki cukier to jak powstał a niemiecy bracia lidl i aldi to jak to zrobili i teraz sie śmieja
prawda jest taka ze trzeba wyprodukowac przerobić i sprzedac bez udziału os 3 to jest wtedy gotwka

50

Odp: Żniwa 2018

Tylko u nas jak zrobisz grupę to trzech się zgodzi a czwarty powie, że jest okradany i wszystko się piepszy. Tak samo z przetwarzaniem w gospodarstwie ,w naszych realiach to droga przez mękę z urzędami i kontrolami...

51

Odp: Żniwa 2018

A  ja powiem że głupoty piszecie  , rolnik jest producentem i ma produkować A przetwórca przetwarzać  . Temat cen to wiadomo każdy widzi to z innej strony , raczej złotego środka nie ma . Pozostaje nam tylko zwiększanie skali produkcji przy redukcji kosztów aby zarobić. Minely czasy kiedy 10 krów albo 5 macior  zapewniało godne życie, mam 180 byczkow i raczej będę powiększać bo i tak czasu wolnego jest aż  nadto.....

Odp: Żniwa 2018

@koseś rzadko się z Tobą zgadzałem ale masz racje:)

53

Odp: Żniwa 2018

Pisałem już kiedyś o tym, na jednym ze szkoleń w ODR było to już lata temu. Jeden jajogłowy bez ogródek mówił nam "mechanizacja nie jest po to żeby rolnik miał więcej czasu wolnego, tylko żeby więcej produkował". No i ku uciesze "elit" uskuteczniamy wyścig szczurów.

54

Odp: Żniwa 2018

ale biadolicie, nie wiem ile chcecie zarabiac 2tys na czysto z ha przy dajmy na to 12 ha to 2 tys miesięcznie mało? tyle co w zwykłej pracy. powiecie ze nie zostaje 2 tys z ha i zgoda ale kto dzis ma 12 ha i z tego żyje?  1000zł i 24 ha, 500zł i 48ha itd. Puki co ja nie narzekam jak widze jaka ja mam prace za jakie pieniadze i widze jak ludzi w zakładach za jakie pieniądze ścigaja do roboty to nie zmieniam zawodu.

Rolnik z powołania:-)

55 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-07-14 17:58:57)

Odp: Żniwa 2018

Pajej. Połowa forumowiczów chciałaby Twoją ziemię.  I osiągnęła by ten zysk 2 tys z ha i nie marudziłaby. Problem w tym że i inwestować wypada i sprzęt się lubi zepsuć.  Co dla nas za kalkulacja sprzedać świnki za 4 złote a jęczmień za 500. Żadna przy takim plonie jak w tym roku będzie. Ktoś kto ma mniej ziEmi szuka alternatywnych upraw. Przypuszczam że właśnie dlatego Krzysiek zainwestował w porzeczki. I nie dziwie się chlopakowi, że teraz martwi się czy zbierze i jakiej jakości to będzie i czy w ogóle sprzeda.Każdy ma trochę racji i każdego trzeba zrozumieć bo jednak w tym roku wesoło nie będzie.

Siły na zamiary zmierz....

56

Odp: Żniwa 2018

Pajej po drugie Ty jesteś kawalerem to dla Ciebie 2 tys/miesięcznie to dużo ,jak ktoś ma rodzinę i dzieci na utrzymaniu to te 2 tys jest kroplą w morzu potrzeb...

57

Odp: Żniwa 2018

U mnie ponad 4 tyś.  i brakuje na 4 osobową rodzinke ale mi mama z tatą rachunków nie płacą bo znam takich kozaków co nie płaczą i dobrze im się żyje ale jak się rozwiną to wychodzi że tata za prąd zapłacił, mama lodówkę za swoje napełniła i można żyć.

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

58

Odp: Żniwa 2018

Pajej nawet zarabiajac 6000tys na miesiąc ciężko jest jak zaczynasz wszystko od zera. Ty mieszkasz z rodzicami i dom Ci pewnie zostanie ale nie każdy ma tak dobrze. Mam 3 dzieci i uwierz mi że z tych 6000tys zostaje niewiele.

59

Odp: Żniwa 2018

każdy pisze bede wiecej chował wiecej produkował ale nie zauważyliście ze na świecie ten co wiecej produkuje musi to sprzedać a jak dużo jest czegoś to tanieje i znów zarobi ten co przetważa a rolnik mniej w kieszeni

60

Odp: Żniwa 2018

Takie zwiekszanie skali produkcji to dzialanie przeciw sobie.swiekszajac podaz obnizamy cene.a takie teksty bo mam duzo czasu wolnego...wez sie *** pod przyczepe i spi😄

Gdyby tak mysleli szejkowie z OPEC to ropa bylaby po i 1zla nie po 5zl