81

Odp: Żniwa 2018

A u nas jak się zadeszczyło to przez następny tydzień nadaja. Myślę, czy nie zacznie wszystko rosnąć w kłosach.

82

Odp: Żniwa 2018

Porost w pszenżycie już jest ale ono wyjątkowo lubi sobie rosnąć

Siły na zamiary zmierz....

83

Odp: Żniwa 2018

bamreras napisał/a:

Objawy praktycznie żadne. Lekki ból w klatce piersiowej i czasem zakłuło w barkach. Myslałem że lekke przeziębienie, tak przez kilka dni. W nocy jak zaczęło cisnąć w klatce i boleć w barkach to człek nie wiedział co.  Ucisk w mostku jak pod zawał. Ból w barkach miejszy na stojąco, siedząc czy leząc ręce urywało.... Po godzinie zaczęło przechodzić.

A u lekarza byłeś?

84

Odp: Żniwa 2018

W szpitalu był, wydaje mi się ze miał zapalenie mięśnia sercowego dzieje sie tak przez nie doleczoną grype, przechodzoną również

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

85

Odp: Żniwa 2018

Laszek napisał/a:

Bamreras a jakie objawy miałeś. Slawek77 z jakiego rejonu Wielkopolski jesteś bo jak kojarzę to co roku pierwszy zaczynasz i kończysz żniwa. U nas dopiero rzepaki na ukończeniu.

Zachodnia część na pograniczu z lubuskim

Odp: Żniwa 2018

Gdzieś koło mnie? Mam znajomego w okolicach sulechowa to zawsze ma żniwa tydzień szybciej jak my.

87 Ostatnio edytowany przez bamreras (2018-07-16 09:04:11)

Odp: Żniwa 2018

gelek79 napisał/a:

W szpitalu był, wydaje mi się ze miał zapalenie mięśnia sercowego dzieje sie tak przez nie doleczoną grype, przechodzoną również

Dokładnie to było ostre zapalenie osierdzia. Bez zaj3cia mięśnia. Zazwyczaj to powikłania po grypie. A co do niej to nigdy na 100% nie wyleże bo robota...

Co do żniw. Wczoraj spacerkem przeszłem kilka pól z zytem. 98% równo dosyccha, reszra ma zielony kłos i miękke ziarno. Mysle że po 25 ruszymy. Owies 50/50 suche i puste, te drugie zielone z mlekiem.... Jedynie czarny owies równo dochodzi. Łubin siany na początku maja skończył właśnie kwitnąć. Deszcz dla niego był jak zbawienie, z kolei ten siany w połowie kwietnia wygląda biednie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

88

Odp: Żniwa 2018

Bamreras zdrowiej. Oszczedzaj się na Tyle ile to możliwe...

Siły na zamiary zmierz....

89

Odp: Żniwa 2018

Wracaj szybko do zdrowia.:)

90

Odp: Żniwa 2018

Z ojcem jak leżał na kardiologii po operacji zastawki w pażdzierniku 2017 w sali leżał chłopak ok. 30 też z zapaleniem mięśnia sercowego od niedoleczonej grypy. Przez miesiąc łykał Gripexy i inne takie, a złapało go w trakcie jazdy samochodem. Jakoś dojechał do przychodni i tam mu pomógł dziadek 80 lat o lasce. Zaraz karetka i na oddział. Do tego miał serce osłabione od brania koksu.
Bamreras zdrówka rzyczę.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

91

Odp: Żniwa 2018

No i znowu "pada nie gdy prosim, tylko gdy kosim. Tylko co rzepak zdążyłem ogarnąć i od środy z dnia na dzień coraz większy.

92

Odp: Żniwa 2018

Dziś chcę machnąc rzepak. Zobaczymy  co z tego wyjdzie. Niewiele go jest

Siły na zamiary zmierz....

93

Odp: Żniwa 2018

Wróciłem z grzybów, od tego deszczu mam czas i wszystkie grzyby w okolicznym lesie wyzbierałem. zimno i leje. Wszystko zczerniało. Rzepak nie chce dosychać, ten co zielony było to dalej jest, która łuszczyna pękła to wszystko skiełkowało...

94

Odp: Żniwa 2018

Chwilę temu przeszła chmura ,dolało nieźle...

95

Odp: Żniwa 2018

U mnie tez z byle chmury leje!!

96

Odp: Żniwa 2018

a dla tego  że https://antistorm.eu/

97

Odp: Żniwa 2018

Od środy ponad 90 litrów już i dalej leje...

98

Odp: Żniwa 2018

Opady spóźnione dwa miesiące, kto pozniej posial lubiny gryki czy kuku ten wygrał. U mnie pszenzyta okolice 2,5t dają

Odp: Żniwa 2018

Ja pograbiłem siano na wałki i pojechałem prasować. Strzelił wąż. Zanim wróciłem z grene z zakutym nowym to już lało...

100

Odp: Żniwa 2018

Matey napisał/a:

Opady spóźnione dwa miesiące, kto pozniej posial lubiny gryki czy kuku ten wygrał. U mnie pszenzyta okolice 2,5t dają

U znajomych już mają kły... Moje się jeszcze trzyma ale jak długo...