21

Odp: Awaria sprzęgła w 303

ULS to tak zwany zółw włancza się go wajchą umieszczoną zaraz pod tą od WOM

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

22

Odp: Awaria sprzęgła w 303

kiedyś zastanawiałem się po co w 323 jest na pompie sprzęgła czujnik i przy okazji remontu doszedlem, jest właśnie po to żeby przy załaczonej proselekcji można było zatrzymać ciągnik kiedyś to nie działało i jak próbowałem uls to też mi sie przytrafiło na szczescie na drodze polnej że nie mogłem go zatrzymać teraz już działa i jest ok

GG 309772

23

Odp: Awaria sprzęgła w 303

Macher, co połączone jest z tym czujnikiem na pompie sprzęgła ?
U mnie czujnik jest, ale żaden kabel od niego nie odchodzi.

24

Odp: Awaria sprzęgła w 303

Panowie to jest wątek o 303

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

25

Odp: Awaria sprzęgła w 303

Witam ponownie smile

Wracam do tematu rwania śrub w sprzęgle 303d. Rozebrałem sprzęgło na części pierwsze. Okazało się że jedna ze śrubek od wyciskania drugiego stopnia sprzęgła była ułamana. Wymieniłem wszystkie te krótkie śruby na nowe utwardzane 8,8. Tarcza sprzęgła pierwszego jak i drugiego stopnia były ok. Jedynie na dociskach były niewielkie rysy. Wszystko to dokładnie wyczyściłem i poskładałem idealnie wyregulowane. Założyłem trzy oryginalne śruby o twardości 10,9. Zauwarzyłem że po naprawie pedał sprzęgła już nie faluje i mam sprawny drugi stopień sprzęgła. Jednak znowu urwała mi się jedna z trzech śrub wysprzęglająca pierwszy stopień. Teraz to już naprawdę niewiem gdzie szukać problemu. Może ktoś coś poradzi???

26

Odp: Awaria sprzęgła w 303

Szanowny Imienniku !
Z tego co wiem (Tata o tym mówił), powinno się przetoczyć tarcze dociskowe i koło zamachowe. Wtedy byś był pewny na bank, że jest OK. Mnie się akurat udało. Może dlatego że nie było żadnych rys, nie przetaczałem. W Twoim przypadku przydałoby się.

27

Odp: Awaria sprzęgła w 303

Masz oczywiscie rację smile Jednak mój starszy stwierdził że przy tak drobnych rysach nie jest to konieczne. Jest mechanikiem więc nie bendę się kłócił tongue A tak na logikę to moim skromnym zdaniem rysy na dociskach mogą zaszkodzić tarczy ponieważ pracują w innej płaszczyznie niż śruby które mi rwie. No ja to juz nic nie wiem .... hmm czekam na każdą opinię.... smile

28 Ostatnio edytowany przez tatamarty.323a (2008-03-20 18:45:37)

Odp: Awaria sprzęgła w 303

Ja rozwiazałem problem sprzęgła -  był to wina docisku, jedną z dwóch śrub urwało i niedociskało tak jak [ul]trzeba[/ul]

29

Odp: Awaria sprzęgła w 303

do slawek001 najpierw zmow zdrowaske potem odpal ciagnik i na luzie wczolgaj sie pod niego i popatrz czy cale sprzeglo rowno chodzi moze je telepac na boki i wtedy rwie sruby a nawet lapki od sprzegla .Pekaja sruby dlatego ze pracuja i maja jakies dziwne naprezenia.jak wcisniesz sprzeglo laczy sie z lozyskiem wyciskowym i wtedy moze cos poszarpywac .sprawdz to dokladnie bo nawet jeden milimetr odchylu to juz potezne sily daje

30

Odp: Awaria sprzęgła w 303

ja chciałem się zapytać ile czasu jest wymiana tarczy sprzęgłowej w 303 bo mi przy obciążeniu  sprzęgło zaczyna się ślizgać co to może być ?

31

Odp: Awaria sprzęgła w 303

przepraszam ,zapomniałem się jeszcze zapytać czy trzeba wyciągać silnik .

32

Odp: Awaria sprzęgła w 303

nierobiłem tego ale silnika nie musisz wyciagac (chyba ze chcesz )  trzeba go odsunac do przodu na przedni most

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: Awaria sprzęgła w 303

a chciałem się  jeszcze  zapytać właśnie co to może być , bo gdy coś robie np orke to ciągnik mi zaczyna stawać tzn tak jak by sprzęgło się ślizga , co to może być

34

Odp: Awaria sprzęgła w 303

brak luzu pomiędzy łożyskiem a łapkami sprzęgła a o regulacji poczytaj uważnie forum wszystko jest tam dokładnie opisane i sprawdź czy masz odpowietrzony układ oraz opisz dokładniej obiawy

35

Odp: Awaria sprzęgła w 303

Moim zdaniem zrywanie śrub na sprzęgle to zbyt szybkie wysprzęglanie się po zwolnieniu pedału sprzęgła.Mówiąc prosto to szarpanie.

36

Odp: Awaria sprzęgła w 303

Albo źle wyregulowane łapki.

37

Odp: Awaria sprzęgła w 303

jesli sróby sie zrywaja przy szarpaniu to ja chyba  powinienem ich juz  troche zuzyc tongue  to nie bedize od szarpania tongue zrywanie musi byc od czegos innego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

38

Odp: Awaria sprzęgła w 303

Wytłumacze to inaczej bo jeśli nie od szarpania to na pewno od zbyt szybkiego wysprzęglania bo biorąc na logike to te śruby są ciągniete przy naciskaniu sprzęgła a 303 ma siłownik pneumatyczy i może za szybko to robi ja jak miałem 303 to przerobiłem spezęgło na mechaniczne i nigdy nie miałem problemów ze sprzęgłem dopiero tutaj dowiedziałem się że to dosyć powszechne zjawisko.Słyszałem że od szarpania to psują się gumy i przy gaszeniu jest głośny rumot jak pierwszy raz to usłyszałem to myślałem że korbowód sie urwał.

39

Odp: Awaria sprzęgła w 303

To że sprzęgło jest pneumatyczne to chyba plus. Ja puszczam w swoim 303 gwałtownie sprzęgło a pedał mimo wszystko wraca sam bardzo powoli i nie ma żadnych szarpnięć

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

40

Odp: Awaria sprzęgła w 303

to chyba kazdy sprzet ma inaczej big_smile u kumpla pedal sprzegła wraca wraz z noga a sprzegło a ciagnik pomalu rusza

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile