41

Odp: Zużycie paliwa

witam też bym chciał .żeby mój dojcz tyle palił a on normalnie chleje 23-25 litrów ,jest to mój nowy nabytek i zastanawiam się czy popszedni wlaściciel nie podkręcił mu dawki paliwa? Proszę o radę czy spróbować wkrecić  mu dawkę paliwa czy winę ma pompa,czy ten typ tak ma.Jednak mam kombajn e-512 i chleje mi 10 l na godzine to nie wiem czemu ten sam silnik tutaj chleje więcej?

42

Odp: Zużycie paliwa

Nie może tyle palić, masz coś nie tak z silnikiem, napisz coś więcej o nim, jak odpala, czy ma moc, jak kopci, czy bierze olej, w jakim stanie masz świece płomieniową, może na początek odkręć jej dopływ paliwa i zobacz czy będzie różnica w zużyciu paliwa.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

43

Odp: Zużycie paliwa

Silnik IFA pali od 5do12litrów na godź mam 3 ciągniki i kombajn więc wiem coś o nich.

44

Odp: Zużycie paliwa

dzięki za podpowiedż o świecy nawet nie pomyślałem,dzisiaj dalem pompe do sprawdzenia,za dwa dni się okarze,wtryski byly ok jak go złoże dam znac czy są jakies postępy.dziękuję za podzielenie się wiedza,slużę pomocą o e-512 pozdrawiam

45

Odp: Zużycie paliwa

po raz pierwszy zlitrarzowałem mojego forszaja. Na 2ha spalił jakieś 16-18litrów robiłem to pole 3godziny. Dziś zaczynam 4ha pole ale równiejsze i bez górek.

46 Ostatnio edytowany przez zorak (2010-09-21 12:33:43)

Odp: Zużycie paliwa

a to kolejne pomiary i chyba najdokładniejsze jakie zrobiłem. Na pusty zbiornik (miałem bardzo mało w zbiorniku i to co było spuściłem przez kranik) czyli jak pisałem na pusty zbiornik wlałem 100 litrów. A to praca co do minuty jaką wykonał silnik przy orce zabierającej całe koło na przełożeniu 4 I oraz 1 III w zależności od której strony pola się znajdowałem. Orka praktycznie ciągła:
- 9:40 wyjazd z domu
- 9:50 już zacząłem orkę
- skończyłem 20:20
- 20:30 na podwórku
co nam daje 10 godzin i 50 min pracy silnika. 20 minut dojazd i myślę że 20 min na polu też odliczę bo wymieniałem jeden lemiesz i kilka razy wyskakiwałem zabrać kamień. Tak więc 10 godzin i 10 min orki oraz 40 min pyrkania silnika. Niestety do zbiornika nie zaglądałem bo jestem w pracy ale jak wrócę to zmierzę ile zostało - pewnie opary. Spodziewałem się wyniku ok 10 litrów na godzinkę ale po obliczeniach na pewno będzie poniżej dyszki - co mnie bardzo cieszy smile

gg 5118068

47

Odp: Zużycie paliwa

Trzeba było spisać licznik motogodzin, bo na zegarowe godziny to sobie można liczyć. Jak ja się z sąsiadem zagadam na polu to 6 godzin zejdzie, a ciągnik z 1 motogodzinę zrobi i z obliczeń wyjdzie, że spalił 5 litrów na 6 godzin big_smile

48

Odp: Zużycie paliwa

Dario licznik niestety mi nie chodzi. Mam nadzieje że dobrze przeczytałeś. To ponad 10 godzin zegarowych ciągłej orki a pedał zwalniałem tylko na uwrociach.
Co nie zmienia faktu że jak na cały dzień ciężkiej pracy forszajowskie silniki mają umiarkowany apetyt.
ps: z sąsiadem gadam przy piwku a w pole jeżdżę tyrać bo szkoda czasu na gadanie.

gg 5118068

49

Odp: Zużycie paliwa

4ha zrobiłem w 5godz na III 1 bo coś ciężko mu szło. Spaliłem 60litrów więc na 1ha wychodzi 15litrów. Wydaje mi się że to taki średni wynik hmm

50

Odp: Zużycie paliwa

Panowie zt323 w pracy z turem ile może spalic na obrotach 1000-1300 na godzine wiem że jest mało zwrotny . Na najszybszym biegu przy obrotach 1400 jaka osjaga predkosc orientacyjnie. Kurcze fajny cjagniczek tylko troszke to spalanie mnie martwi.

51

Odp: Zużycie paliwa

Mi w prasie kostkującej przy 1600-1700 bierze 7-8 litrów na godzinę pracy, to w Twoich warunkach liczyłbym 5-6 litrów Na czwórkę szosowa nie licz przy TURze 1200obr/min-20km/h

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

52 Ostatnio edytowany przez Pietia (2013-01-01 13:51:53)

Odp: Zużycie paliwa

Jak wy to robicie 7-8 litrów, mi przy 1800 obrotów pompa i wtryski PiotraK spala 10 litrów w pługu czy ścierniskowym  sad:(:(:(

53

Odp: Zużycie paliwa

Obroty 1400 i spalanie mniejsze .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

54

Odp: Zużycie paliwa

co wy chcecie  10 l to  zachodnie ciągniki się zawstydzają .... więc to jest dobre osiągniecia a mniejsze spalanie to już w ogóle albo  abstrakcja albo  naprawde ideał ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

55

Odp: Zużycie paliwa

A z ta prasa kostkujaca 540 czy 1000 obr walek wlaczasz.

56

Odp: Zużycie paliwa

1000
A w pługu i agregatach 1800-1900 obrotów i 10 litrów

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

57

Odp: Zużycie paliwa

W talerzówce rzeczywiście wychodzi mi ok8l/ha, ale w pługu niżej 12 zejść nnie mogę. Teraz dam pompę i wtryski do roboty to się wypowiem czy będzie różnica. Za to ojcu w 303 pali dużo mniej spoglądając ile razy musi paliwo lać, a hektary podobne w ciągu dnia robimy.

58

Odp: Zużycie paliwa

Ja tam staram się jeżdzic na obrotach 1500-1700 w normalnych warunkach, chyba ze pod gorke troszke mokro czy glina to więcej. i te obroty to niezaleznie czy agregat talerzówka czy pług.

59

Odp: Zużycie paliwa

przy orce z B-200 jeden korpus za koło + kolczatka 2m na biegu I-4 lub III-1 i obrotach 1800 spalanie minimum 15-16l/ha

60

Odp: Zużycie paliwa

W bronie talerzowej 3 M na 2.5 ha z dojazdem około 3 km spalił 20 litry.