61 Ostatnio edytowany przez bamreras (2014-04-27 11:11:30)

Odp: Zużycie paliwa

Agregat uprawowo siewny talerzowy 3m 120l na 15ha. W agregacie uprawowym 5m kultywator z broną 20' na tym samym polu 65l. Praca na głebokosc 10cm jednym i drugim.
Zapomiałem dodać że forsz uturbiony i pompa na 120km ustawiona.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

62

Odp: Zużycie paliwa

Panowie jeżeli  wczoraj orałem dwu letni ugór  moim fortschritt-em zt303 pługiem b-201 przerobionym na zawieszany 4 skibowym  i spalił mi około 18l na  hektar to dobre spalanie czy raczej  za duże ? pytam bo to moja pierwsza orka nim i nie mam obrazu ile mógł by palić a na opiniach - wujka dziadka brat miał i palił mniej to wolę się nie wzorować

63

Odp: Zużycie paliwa

chyba ciut za dużo a jakim biegiem jechałeś i czy miał ciężko czy lekko jaka szedł musisz sprecyzować to bardziej no i na jaką głębokość orałeś

Nie ma to jak FORTSCHRITT

64

Odp: Zużycie paliwa

Jak kiedyś kupiłem bio to też mi tyle chochlował.

65

Odp: Zużycie paliwa

U mnie niezależnie od marki ciągnika 18 l/ha to norma, tylko c-330 i ST-180 wyłamują się w dół. Nowsze traktory palą więcej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

66

Odp: Zużycie paliwa

sorki już precyzuję orałem w drugiej grupie i drugim biegiem  miał ciężko ale trzecim biegiem też jechał ale miał zdecydowanie za ciężko a orałem na około 25 cm dodam że pole dobre  bez klinów tylko że dwa lata leżało odłogiem

67

Odp: Zużycie paliwa

Wbrew pozorom ugory mimo że nie orane, orze się lżej niż takie samo orane rok w rok.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

68

Odp: Zużycie paliwa

zaorałem nim  to co miałem zaorać  no i ta średnia wyszła tak w okolicy 18 litrów na hektar pod kukurydzę jak orałem pole  gdzie był po zimie: kultywator z wałem ,obornik , talerzówka i orka i też spalanie miał 18 l na hektar można to jakoś próbować zmniejszyć ten wynik czy to jednak ma takie spalanie mieć ?

69

Odp: Zużycie paliwa

przemek123 napisał/a:

sorki już precyzuję orałem w drugiej grupie i drugim biegiem  miał ciężko ale trzecim biegiem też jechał ale miał zdecydowanie za ciężko a orałem na około 25 cm dodam że pole dobre  bez klinów tylko że dwa lata leżało odłogiem

A co z wolniejszą trujką bo na niej powinien szarpać 4skiby na głęboko bez problemu

70

Odp: Zużycie paliwa

mój 323  pali 8/9 litrów na godzinę, a używam go do orki i do agregatu uprawowo siewnego z broną wirową,

71

Odp: Zużycie paliwa

wolniejszej trójki nie sprawdzałem ale na moje oko to on aż tak ciężko nie miał wiadomo czuł opór ale nie taki żeby się dusił czy coś a i dodam że ostanie chyba 6 hektarów orałem bez  tłumika ponieważ był tak  przerdzewiały że odpadł