41 Ostatnio edytowany przez pawlon (2008-01-08 20:45:51)

Odp: Ciągniki

chciałbym zauważyć, ze nigdzie nie powiedziałem ze bedę kombinował z tą płytą i czymś ją zastępował!! tak sie składa że Miska powinniśmy odesłac do zakłądki z adresami i byłoby po sprawie. Tej płyty nie  da sie zastąpiś czyms innym!! co innego linki, przewody, czy tzw. normalia.

poza tym nie dymam tematu!! mam szacunek dla forum jego uzytkowników (sporo sie tu dowiedziałem)!! nie kieruje mną cwaniactwo i kasa z fortschrittem (512) jestem zaprzyjaźniony od 1997r a od niedawna z 303.
Mechanika i rolnictwo to moja praca i hobby.

42

Odp: Ciągniki

Pawlon, bardzo Cię przepraszam. Nie miałem Ciebie na myśli. Raczej tak ogólnie. Nie bież tego do siebie !
Gdybym coś miał, to mówię: Pawlon - to i to mi się nie podoba. Wprost, bez owijania g...a w bawełnę. Taki już jestem.
Jeszcze raz przepraszam, nie takie były moje intencje.

43

Odp: Ciągniki

Miras1232 napisał/a:

Nooo.. bo gospodarka bez sznurka i drutu to jak dup.....a bez kłaków smile

lol:lol::lol: Dobre Mirasku, cytat roku!!! masz plusa smile

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

44

Odp: Ciągniki

nie obraziłem sie (raczej trudno wyprowadzic mnei z równowagi)!! poprostu troche zboczyliśmy z tematu
nawiasem mówiąc podzielam twoje zdanie o malżeństwie z fortschrittem ale zauważ ze podobnie ma sie sytuacja z innymi markami
A swoją droga każdy ciąga takie pługi na ile mu siły pozwalaja - taka przenośnia;)
Pozdrawiam

45

Odp: Ciągniki

Sławku czytan te twoje posty to zastanawiam sie po co ty fortschrita kupiłeś i jeszcze tyle kasy w niego włożyłeś za ta kasę można było kupić coś innego    np. ursusa  jd itp. a tak prawdę mówiąc to każdy orze jak może i nikt nikomu w kieszeni nie siedzi jak a moim zdaniem jak jest  okazja coś taniej kupić to trzeba brać oczywiście jak nie jest za duża kasę

46

Odp: Ciągniki

Marcin, postaram się Ci to wyjaśnić.
Forszaja kupiłem, bo dawno temu się w nim zakochałem. Nie dla jego możliwości i mocy, bo ich wtedy nie znałem. Prędzej dla jego brzydoty i gabarytów. 15 lat temu nie było mnie na niego stać. Teraz owszem. Na swoje 20 parę ha., wystarczała kiedyś C - 330. Kiedyś i teraz. Żeby tylko był na to czas. Ja tego czasu nie mam. Nie mam czasu na nic. Jak uda się jakiś znaleźć, jakieś parę dni, to w tym czasie trzeba zrobić wszystko co jest do zrobienia. Robotę na miesiąc w tydzień. Z tych dwuch powodów kupiłem forszaja. A że mam w życiu pecha to inna kwestia. Kupiłem, no i zaczęło się. U mnie jest tak - żadnych skrutów. Jak coś omknę, zawsze wyjdzie bokiem. Co tylko robię, muszę zrobić to dobrze. Czego nie zrobię w warsztacie - robię w polu. Taka zasada od lat. Jak już kupiłem od rzeźnika to co miałem zrobić ? Musiałem wyremontować, bez względu na koszty. Razem to wyniosło ok. 35 tys. zł. Gdybym chciał go sprzedać dziś, czy ktokolwiek dałby mi te pieniądze ? Nie liczę swojej roboty, czyli okazja ! Nie jestem naiwny. Wżeniłem się w rodzińę forszaja bezpowrotnie, albo na długie lata. To samo byłoby z każdą inną marką. Marcin, taki pech.

47

Odp: Ciągniki

a patrząc na zdjęcia twojego forsza to na pewno ci posłuży bo jesteś mądry facet i dbasz o sprzęt i masz wiedzę o sprzęcie i wiesz jak sie nim sie obsługiwać ale jak to mówią jak sie niema co sie lubi to sie lubi co sie ma . a tak nawiasem każdy dołożył i musi dokładać, bo tylko do nowego sie nie dokłada . co ja pisze nawet i do nowego trzeba dołożyć i to kupę kasy  to nie pech Sławku to szczęście. pech to jest wtedy jak jest ci sprzed potrzebny jest okazja zarobić a tu pech siada silnik skrzynia itp  wtedy to pech bo jeszcze nie zarobiłeś a już wkładasz

48

Odp: Ciągniki

Dzięki Marcin !
Czuję się trochę zakłopotany ...

Panowie - mam propozycję.
Poprośmy Panterę, żeby zrobił w wolnym czasie zestawienie. Czego nowego nie można kupić do forszaja. Na podstawie tego zestawienia, wątek "oryginały i zamienniki" ma sens. Poza tą listą, wątek powinien być nazwany "radosna twórczość".

49

Odp: Ciągniki

Dziś kupiłem w Postolicach płyte, linke i kolanko od pompy głównej w sumie za wszystko za 250zł i jestem zadowolony smile

50

Odp: Ciągniki

No właśnie Misiek. O to mi chodziło !
Życie jest w sumie proste, tylko ludzie sami je komplikują.

51

Odp: Ciągniki

Świetny pomysł z tym zestawieniem!! Ja już dzwoniłem do nich i wiem czego NIE DOSTANIEMY z rzeczy które były mi potrzebne a są dość nietypowe:

*Włączniki do deski rozdzielczej
*zamek do drzwi
*tarczka ząbkowana do zablokowywania dźwigni od ręcznego

52

Odp: Ciągniki

Na niemieckiej stronie "eBay" jest wiele części do forszajów i to nawet bardzo nietypowych, no ale cóż, ceny są juz europejskie.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

53

Odp: Ciągniki

Nie mogę kupić lampki oświetlenia kabiny.

54

Odp: Ciągniki

maxi900 napisał/a:

Świetny pomysł z tym zestawieniem!! Ja już dzwoniłem do nich i wiem czego NIE DOSTANIEMY z rzeczy które były mi potrzebne a są dość nietypowe:

*Włączniki do deski rozdzielczej
*zamek do drzwi
*tarczka ząbkowana do zablokowywania dźwigni od ręcznego

Ja też musze zrobić zamek, ale ja będe próbować odratować to co jest. Czyli platerka, spawara i ogień smile

sławek 42 napisał/a:

Nie mogę kupić lampki oświetlenia kabiny.

a z malucha nie można zamontować ? albo jakiś inny zamiennik ?

55

Odp: Ciągniki

Na podstawie tego zestawienia, wątek "oryginały i zamienniki" ma sens. Poza tą listą, wątek powinien być nazwany "radosna twórczość".

Nie czepiajmy się szczegółów zamysł był taki abi wpisywać czym udało się zastąpić oryginał aby zaoszczędzić a nie dla tego że go nie ma

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

56

Odp: Ciągniki

Dziś kupiłem wskaźnik ciśnienia oleju od C 380. 67 zł., wyskalowany do 10 Atm. Pasuje idealnie i nie trzeba po kolorach domyślać się ile akurat jest atmosfer.

57

Odp: Ciągniki

my też kupiliśmy w listopadzie taki sam jak twój Sławku tylko za 45 zł jak to wszystko drożeje

58

Odp: Ciągniki

ja kupilem od stara za 17 skala 0-10 i kolory

59

Odp: Ciągniki

Ja do swojego założyłem koncówki grąszka od stara ale te od kół są większe i dorobiłem cienkie tulejki tak aby zniwelować luzy i teraz jest dobrze.Jak miałem 303 to założyłem spreżarke od stara i czujnik wraz z zegerem od tarpana.No i oczywiście oświetlenie tu jest pełna swoboda.

60

Odp: Ciągniki

Lampa cofania od żuka pasuje na oświetlenie do kabiny.