61

Odp: Żniwa 2022

Przy tonie to szkoda robić przy tym.
Dziś wyczyściłem pierwsza przyczepę. Szacowałem że jest na niej 5 t było 4,7...

62

Odp: Żniwa 2022

Skończyłem czyścić forszaja, zostało wjechać do garażu i żniwa można uznać za zakończone definitywnie.

63

Odp: Żniwa 2022

A u mnie jeszcze owies stoi. Nieco później był zasiany i pole ciut niższe że wilgoci nie brakuje to słoma jeszcze zielona. Bęben dzisiaj 3 raz zapchany...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

64

Odp: Żniwa 2022

Krzysiek napisał/a:

Przy tonie to szkoda robić przy tym.
Dziś wyczyściłem pierwsza przyczepę. Szacowałem że jest na niej 5 t było 4,7...

Tylko ja sprzedaję po 5zł

Rolnik z powołania:-)

65

Odp: Żniwa 2022

Laszek napisał/a:

A u mnie jeszcze owies stoi. Nieco później był zasiany i pole ciut niższe że wilgoci nie brakuje to słoma jeszcze zielona. Bęben dzisiaj 3 raz zapchany...

Może chociaż sypie lepiej? U mnie owies porażka, zasiałem wcześnie, rozkrzewił się ładnie i to by było na tyle. Od kwietnia do czerwca przyszła susza i wiechy były rzadko..

66

Odp: Żniwa 2022

Dużo z tego pola nie zeszło ale w zbiorniku zadowalająco. Miałem 3 ha owsa bezłuskowego pierwszy raz zasiane to sypło ładnie, ziarno fajne ciężkie. Patrząc dookoła na owse na takich słabych piaskach to nie mam co narzekać. Pszenżyto u mnie drugi rok z rzędu porażka a u brata po rzepaku plon mega, na spokojnie 7+

E 516 na części
Telefon 695 076 269

67

Odp: Żniwa 2022

Z pszenżyta w tym roku jestem chyba najbardziej zadowolony. Fakt, że na dobrej glebie, stanowisko po kukurydzy i siew kwalifikatem ale udało się mega. Odmiana tadeus

68

Odp: Żniwa 2022

U mnie dożynki. Jest dobrze. Chyba nie muszę iść na etat by zapiąć budżet....

69

Odp: Żniwa 2022

Z qq na ziarno już ktoś wystartował? W ubiegłym tygodniu woziłem u kolegi na kiszonkę to świata nie było widać, przez miasto jak woziliśmy to na chodnikach pełno sieczki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

70

Odp: Żniwa 2022

Wystartowali. Ja jechałem po nasiona jeden kombajn na polu spotkałem drugi (8km ode mnie) stał przed wiatą z hedrem a obok była nasypana kupa. Jeśli starej nie wywalił przed budynek to musiał z 80 ton nakosić.

71

Odp: Żniwa 2022

No u nas agrifarm już też wystartował. Kawał pola już mają precz. W tym roku jadą na dwa kombajny

E 516 na części
Telefon 695 076 269

72

Odp: Żniwa 2022

Ja po weekendzie zbadam wilgotność i jak będzie ok to szukam kombajnu.

Rolnik z powołania:-)

73

Odp: Żniwa 2022

Jakich sprawców?

74 Ostatnio edytowany przez Pajej (Wczoraj 12:21:39)

Odp: Żniwa 2022

Miało być procenty % Tylko nie wiem czemu to się zmieniło
Ja piszę jedno a po wysłaniu posta jest coś innego

Rolnik z powołania:-)

75

Odp: Żniwa 2022

A co będziesz kosił....
Muszę zajrzeć na Twój kanał

76

Odp: Żniwa 2022

Na kanale pokazuje moje eko. Konwencjonalne nie pasują do niego, ale mam pomysł spróbować kukurydzy eko w przyszłym roku

Rolnik z powołania:-)