21

Odp: Świeca

Sprawdziłem, u mnie idzie z wtrysków. Tylko ten przewód przelewowy na oryginał mi nie wygląda. Łączony igielitem, opaski, najprawdopodobniej w oryginale inaczej to wygląda. Pewnie masz rację Piotrze.

22

Odp: Świeca

Do elektrozaworu idą 2 przewody zasilanie i przelew skoro u Ciebie zasilanie idzie z przelewu do gdzie podłączony masz przelew?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

23

Odp: Świeca

Piotrfire napisał/a:

Do elektrozaworu idą 2 przewody zasilanie i przelew skoro u Ciebie zasilanie idzie z przelewu do gdzie podłączony masz przelew?

Tak więc zasilanie elektrozaworu jest od filtra paliwa,a przelew podłączony jest z przelewem wtryskiwaczy?

24

Odp: Świeca

Z wtrysku pierwszego cylindra idzie przewód na zawór świecy, od ww. strony, od kolektora ssącego. Końcówka przewodu przelewowego, za czwartym wtryskiem, zchodzi w dół, do przelewu pompy wtryskowej i łączy się pośrednio z pompą zasilającą na wejściu. Przewód z drugiej strony zaworu świecy( z zewnętrznej strony, od oblachowania), idzie za filtr paliwa, tz. na wyjściu z filtra, między filtr a pompę. Teraz c..j wie gdzie jest zasilanie ? Paliwsko równie dobrze może na zawór iść z filtra jak i z wtryskiwaczy. Nie pamiętam jak wyglądał zawór świecy przed zamontowaniem ! Pewnie mu się nie przyglądałem.

25

Odp: Świeca

czyli prawidłowo ma być tak: zasilanie od filtra a przelew do przelewu od wtryskiwaczy

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

26

Odp: Świeca

A mnie ten elektrozawór przecieka w górnej części.Jest nowy i cieknie.Czy jego się jakoś dokręca?

27

Odp: Świeca

Skoro można go rozkręcić (co opisałem w "zróbto sam") to i można go skręcić. Jeżeli nie ma żadnych plomb , a na pewno nie ma to spróbuj.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

Odp: Świeca

Słyszałem że ten zawór lubi sobie podczas pracy silnika popuszczać paliwko do kolektora, które następnie idzie na pierwszy garnek co nie jest specjalnie wskazane. Tak więc jak jest szczelny to dobrze ale gorzej jak tę szczelność straci.

29

Odp: Świeca

No właśnie to przytrafiło się mi... odpaliłem świecę... a potem odczepiłem ten wężyk co idzie od zaworu do świecy, odpaliłem ciągnik a tam zaczęło sciekać. Jako że nie miałem czasu na zabawy to wziąłem i zaślepiłem to wyjście z zaworu (teraz świeca się nagrzewa ale paliwo na nią nie leci). Zaślepienie wykonałem oczywiście kombinerkami.. króciec zacisnąłem i zawinąłem.... może na jesień kupie nowy zawór.. póki co niepotrzebny

30

Odp: Świeca

ale ja to miałem przygodę kiedyś nawalił mi ten zawór ale na poczekaniu wymyśliłem że wzamian zamontuje kranik paliwowy od c-360 ,i wszystko działało ok. dopóki kranik się nie poluzował i nie otwożył na polu paliwo zostało podane przez zimną świecę wprost do silnika ,a ten zaczoł zasysać zamiast powietrza mieszankie paliwowopowietrzno jak benzyniak w wyniku czego szystko co mogło zaczeło pukać w silniku ,w skutek spalania  mieszanki ni jak szło go zgasić bo paliwo było podawane niezależnie od pompy wtryskowej i dobrze że to było pole to na strachu się skończyło .Po tej przygodzie zamątowałem sprawny oryginalny zawór

31

Odp: Świeca

Tylko mi przecieka gdzieś w górnej części obudowy.Bo po odpaleniu pokazuje się ropka u góry zaworu tam gdzie podkrecone są kabelki.I teraz nie wiem czy tym środkiem można kręcic w prawo albo w lewo i czy to mozna jakoś dokręcić aby nie łzawił.

32

Odp: Świeca

wyjmij go i śćiśnij za obudowę w imadle a ten środek wykręć w lewo (przeciwnie do ruchu zegara)i sprawdź stan uszczelki a wrazie wątpilwości załóż nową i dokręć z wyczuciem

33

Odp: Świeca

A czytaliście to ?TO

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

34

Odp: Świeca

a co TO ma wspólnego z obiawami podanymi przez Master?

35

Odp: Świeca

to było skierowane do maxi900 czytaj wszystko

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

36 Ostatnio edytowany przez RadekZly (2008-08-30 10:10:28)

Odp: Świeca

Witam
Podłącze się do tego tematu bo mam male pytanko. Można ominąć tą swiece płomieniową i połączyć te przewody paliwowe ze sobą jakąś śrubą przelotową ? I tak nie używam tej świecy a cos mi tam troche paliwo siącze...

gg 2215972

37

Odp: Świeca

Jak je podłączysz razem to pompa zasilająca będzie podawać paliwo na powrót, wybuchnąć nie wybuchnie, co najwyżej będzie brakować paliwa silnikowi.

38

Odp: Świeca

to kiepsko. wiec bede musial podokrecac to dobrze z ta swieca zeby zniwelowac to saczenie lekkie. dzieki za odpowiedz

gg 2215972

39

Odp: Świeca

ile może kosztować elektrozawór do forszaja 323

40

Odp: Świeca

od stara w granicach 110 zł zasilanie 24 v