41

Odp: Świeca

witam podczas naprawy elektrozaworu wypadły mi dwa małe krążki z miejsca gdzie wychodzą rurki i mam mały problem jeden ma otwór a drugi nie i niewiem który jest na zasileniu paliwem a który na powrocie?

42 Ostatnio edytowany przez Dario (2008-11-07 16:54:34)

Odp: Świeca

Na obrazku mam, że ten z otworem jest na powrocie paliwa.
Masz obrazek jak nie wierzysz.
http://images29.fotosik.pl/292/11f26ed6c064857bm.jpg

43

Odp: Świeca

trochę to dziwne ale skoro tak jest to i ja tak podłącze dzięki i pozdr.

44

Odp: Świeca

Dodałem fotke, tylko taką mam.

45

Odp: Świeca

dzięki za fotkę a skąd masz takie ładne zdięcia ?

46

Odp: Świeca

To jest taka "prawie" instrukcja obsługi, bo mogło by być w niej więcej, ale dobre i to smile

47

Odp: Świeca

Szybkie pytanie: czy u was w oryginale zawór świecy ma nabite na niej 12V 20A ?? Bo taki zawór kupiłem dzisiaj w pankowie i nie wiem czy moge dawać 24V czy przerabiać na przekaźnik podobnie jak gniazdem przyczepy????

48

Odp: Świeca

zawory oryginalne są na 12v i podłącza się je szeregowo prąd podłączasz do zaworu a drugie wyjście zaworu łączysz z świecą i gotowe

49 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-11-08 16:01:34)

Odp: Świeca

no tak mój błąd tongue przecie to szeregowo połączone smile

50

Odp: Świeca

Jak ktoś nie używa tej świecy, to z przyczyn opisanych wyżej, lepiej ją całkowicie zlikwidować.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

51

Odp: Świeca

w sumie może tu być,zrobiłem projekt i wykonałem układ płomieniowy do odpalania wszelakich ciągników w cenie sumarycznej koło 50 zł.Skład świeca płomieniowa c 3603p,przewód paliwowy do świecy ,trochę kabla,zbiorniczek z wbudowaną pompką od spryskiwaczy.Zasada działania -podgrzewamy świecę 15 sekund<zużywa znacznie mniej prądu niż żarowe>i potem kręcimy rozrusznikiem -płomień ma ok 40 cm i pomaga odpalić rzęcha.Budowa -kolektor nawiercić przyspawać nakrętkę <lub gdzieś w drodze ssania powietrza>wkręcić świecę podłaczyć ze zbiorniczkiem od spryskiwaczy ,do niego wlać ON ,przewody elektryczne-podgrzewanie świecy do deski do włacznika podgrzewacza<1 stopień>przewody ze spryskiwacza do elektromagnesu w rozruszniku przykręcić<czyli 2 stopień -rozruch>po odpaleniu wszystko samo się rozłącza .Aha pamietać należy o woltach<12-24> w chwili wolnej zrobię foto z przeróbki w c 330

52

Odp: Świeca

W Fortschritt-ie świeca płomieniowa jest oryginalnie, co do dospawania nakrętki do kolektora to jest on tutaj aluminiowy i dla większości będzie z tym kłopot, chociaż nie wiem po co 2 świeca.

53

Odp: Świeca

Bo oryginalna świeca w forszaju, nadaje się do wsadzenia w odbyt. Z powodu wadliwej świecy elektropłomieniowej, nie jeden silnik padł.
Pepe, masz ode mnie + i jakbyś mógł, wstaw foty.

54

Odp: Świeca

we fortschricie kumplowi po odpaleniu ciągnika nia zamknęła się świeca czego nie zauważył i silniczek poszedł się gonić,a tę moją konstrukcję daję jako propozycję dla tych którym ciągnik słabo odpala albo nie lubią żyłować aku.Niekoniecznie trzeba montować we forszu są jeszcze ursuski i inne którym potrzeba kopa smile

55

Odp: Świeca

w miejsce starej zamocować płomieniówkę od fergusona

56

Odp: Świeca

Ja nam w 323 i 303 od fergusona i daje radę

57

Odp: Świeca

temat chyba do "zrób to sam"

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

58

Odp: Świeca

tylko ze MF ma świece na 12v a w fortschritty mają prąd na świece na 24v. A jeśli chodzi o paliwo do świecy nie cze ba kombinować ze zbiorniczkiem na paliwo można podłączyć z tego przewodu co oryginalna.

59

Odp: Świeca

@pepe75, świeca z MF też może się nie zamknąć i efekt będzie podobny. Świeca płomieniowa albo jest sprawna albo lepiej jej nie mieć smile
@czesio303, w Fortschritt-ie świeca też jest na 12V.

60

Odp: Świeca

hmm nurtuje mnie jedno pytanie jak zobaczyc czy swieca się rozłączy ?? hmm zeby silnik sie nie poszedł dymac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile