101

Odp: Świeca

A tam nie działają, już działają.

102

Odp: Świeca

Dzięki Dario ;)rano go skręciłem, widać mocniej i cyka, nie wiedziałem że tym go regulowałem wink

103

Odp: Świeca

Cześć.. korzystałem z informacji zawartych na tym forum już nie raz. przeważnie udawało się opanować zaistniały problem dzięki tym informacją.. fajnie ze jest cos takiego co wspiera takie graty.
opisze wlasne doswiadczenie...
moja swieca dzialala tylko raz , przy pierwszym odpaleniu ...jak chcialem zapalic swiece raz jeszcze to ewidentnie paliwo ktore mialo detrzec do "promiennika" nie do cieralo ... rozkrecilem ...wydmuchalem powietrzem ..pociagnalem szmatka ...mowie bedzie smigac.!
poskrecalem ...grzeje swiece iiiii to samo ...raz sie zapali i  2 raz nie puszcza paliwa !!! (paliwo w ukladzie ... wszystkie elementy na odpowiednim miejscu ...czyli te pizdryki z dziura i bez..ktore sa w zaworze... a i miedzy odpaleniami oczywiscie pompowalem paliwo zeby miec pewnosc ze uklad napelniony)
a ze nie mialem nic do robienia to wpadlem na pomysl aby to wszystko wypolerowac..iglice gniazdo zaworu ...otwor w cewce smile
podlaczylem to ustrojstwo do mojego komputera pokladowego ktory skladal sie oryginalnie z jednego przewodu koloru zoltego z zielona linia ..a zmieniony na czarny tak jak radzili na forum smile)) Mi udalo sie tam kabel 6mm podlaczyc smile 20 A to niech ma smile))
teraz to dziala prawie jak "wtrysk paliwa" big_smile
klikasz klawisz i widzisz jak paliwo idzie ...aaaa a płomien juz pojawia sie po 6-7 sek a nie tak jak jest napisane w instrukcji ze dziesięć ..moze to i na zimowe warunki ..ale nie na dzisiejsze  smile
a co wazne!!! ta blaszka na iglicy ma byc nieruchoma ..(nie moze latac ..ma byc na sztywno do iglicy )
next.. jak sprawdzic czy dziala cewka czyli ten magnesik ..(ja sprawdzalem tak ...przykladalem iglice do elektromagnesu i sprawdzalem przy pomocy prostownika na malym amperażu czy lapie iglice ..jak lapie to ok )
nastepne bardzio bardzo wazne ...nie mozna wyczuwać zadnych oporow podczas przesuwania iglicy w tym pierdzielniku gdzie iglica zamyka ...zero oporow ma byc ..wtedy domyka!!!
nastepna wazne rzecz moim zdaniem ...helmut dobrze wymyslil to ze w lewo sie grzeje swiece ...a w prawo grzeje i odpala...(wtedy polomien nie gasnie a pompa zapodaje nastepna dawke paliwa na swiece..i polomien ma "pokarm")
czyli odpalamy na swiecy  wink
a to ze wolno kreci ten rozrusznik ...to maly problem jak sie ma porobione co trzeba  wink
wazne ze odpala zanim sie aku wyladuje  wink
pozdrawiam wszystkich posiadaczy 303... ale na wspolczucie nie liczcie  wink
nie lubie tego ciagnieka ..ale kocyham go za to.. ile ma w sobie niepotrzebnych kabli  smile

104

Odp: Świeca

aaa i prosze zminic moj status na zaawansowany

105

Odp: Świeca

nie no za ten tekst  w przedostatniej linijce  nie opierdziele że nie przywitałes się smile ale zrób to big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

106

Odp: Świeca

A status zmieni się z liczbą twoich postów wink

107

Odp: Świeca

Jaką świecę płomieniową mogę zamiennie zastosować zamiast oryginału ???

Pomać pasuje od Avii i Autosana?

108

Odp: Świeca

Uzyj samostartu-zawsze dziala i nie psuje sie...............

109

Odp: Świeca

przecież oryginał nie jest drogi

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

110

Odp: Świeca

Możesz też podmienić na świecę od MF-a, ale tam jest potrzebna mała przeróbka.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

111

Odp: Świeca

kurabezkosci napisał/a:

nastepna wazne rzecz moim zdaniem ...helmut dobrze wymyslil to ze ...........

Hmmm chyba to nie ja, albo sobie nie przypominam :hmmm:

112

Odp: Świeca

Witam. Chciałem odświeżyć temat bo mam taki problem...Mam świece , elektrozawór i wiem że muszę to podłączyć szeregowo( na forum są schematy itp.). Nie wiem jak ma być podłączona ta spiralka kontrolna ? Równolegle z elektrozaworem i świecą czy się mylę? Ona jest na 24v?

113

Odp: Świeca

Szczerze mówiąc nie czytałem temu a naprawiałem. Moim zdaniem tam jest 24 skoro układ jest na 24, i powinno być szeregowo, żeby wszystko grzało się w jednym czasie.  Ja mam jakąś spiralę z piekarnika, bo oryginał przepalił się. Podłączyłem chyba 3 spiraalki i nagrzewa się praktycznie równo ze świecą. Działa już kilka lat.

114

Odp: Świeca

Dam szeregowo. Dzięki za pomoc...

115

Odp: Świeca

Cześć chłopaki ! Ktoś wie jak zamontować świecę  od mf  ?  Świeca ma  chyba  gwint M22x 1.75 ? Takiego gwintownika nie  znalazłem .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

116

Odp: Świeca

Przelicz centymetry na cale i od razu znajdziesz gwintownik....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

117

Odp: Świeca

ja zakupiłem świecę  od mf pojechałem  do tokarza z kolektorem i dotoczył tulejkę z gwintem wewnątrz i na zewnątrz wziął 20 zl . aha świeca jest 12 v ale dla mnie to nie problem . zasilanie podpiąłem za pompką zasilającą ale to mi coś nie pasowało bo dawało paliwo jak kręciłem rozrusznikiem , a teraz mam mały zbiorniczek po płynie hamulcowym z jednym wyjściem podpiąłem jeszcze pompkę od spryskiwacza z samochodu i wszystko śmiga jak ta lala

118

Odp: Świeca

No ale to ma tak dawać jak zaczniesz kręcić właśnie.

119

Odp: Świeca

oj no niby tak ale robiłem kilka prób i wyszło mi na to ze jak kręciłem silnikiem to mi paliwo z zasilania świecy wyciągało na filtry i dla tego ja mam na świecy osobne zasilanie

120

Odp: Świeca

Przegwintowałem  świecę  na normalny gwint i wkręciłem w tulejkę po starej świecy . Podłączona została zaraz  za ostatnim  filtrem paliwowym  u mnie  jedynym  .  Pytanie czy trzymacie  ileś tam sekund i puszczacie  czy trzymacie na świecy   aż zapali ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "