21

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Gdy PSL współrządził, rolnicy przeżywali cięższe czasy. Na przykładzie mojego gospodarstwa było to widoczne, taki paradoks. W tej kadencji mogą stracić resztę poparcia na wsi.

22

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Dokładnie tak.
Ostatni gasi światło. Tym ostatnim będzie Kamysz.
I cisza nad tą trumną ...

23

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Jak Andrzej pisze. PSL przy władzy= ciężkie czasy dla rolników...

24 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2023-12-17 23:37:54)

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Moja matka miała 6 lat jak wybuchła IIWŚ, ok 10 jak się kończyła. Żyje, pamięć ma dobrą. Pamięta jak się żyło w III rzeszy niemieckiej. Jak tubylców traktowali niemcy - rasa panów. Jeszcze żyją przedstawiciele obu stron, oprawców i ofiary, czyli nie minęło aż tak wiele czasu od tamtych wydarzeń. W takim razie, co spowodowało że ja dziś Ku*****a, muszę martwić się czy aby na pewno nie będzie powtórki z "rozrywki" ? To znaczy będzie na pewno, patrząc na historię, pytanie kiedy ? Mało było wojen w 1000 letniej historii tego przykrego sąsiedztwa ? Wojen, zaborów, powstań przeciw tym skurwysynom ? Mało ? Co spowodowało, że ja dziś zmuszony jestem zastanawiać się, czy moja dopiero co urodzona wnuczka aby nie będzie musiała się uczyć obowiązkowo języka niemieckiego jako urzędowego ? Czy mój mam nadzieję przyszły wnuczek znowu nie będzie musiał skurwysynom do gardła skakać ? Potrzebne to komu ?
Kto głosował na obecną koalicję rządzącą - dedykuję ten może zbyt emocjonalny post, ale muszę bo się uduszę.
A miałem się nie odzywać ...
Jednak patrząc na ostatnio wybranego premiera i jego ministra spraw zagranicznych, że mnie kurwica bierze to mało powiedziane.
To co obserwuję to skutek. Gdzie przyczyna ?
Powoli zaczynam rozumieć stały trend wtłaczania do głowy młodym ludziom - jesteś obywatelem Świata a co najmniej Europy. Patriotyzm to taka zaściankowa, zatęchła postawa. Nazywać (czuć się) patriotą to obciach. Najlepiej wykreślić to słowo ze swojego słownika. Co za różnica kto będzie rządził ? Hiszpan włochem, francuz czechem, może i niemiec Polakiem. I tak będziemy w jednej wspaniałej Europejskiej rodzinie.
Dziadkowie, rodzice ani szkoła nie wtłoczyli w puste łby, że jak świat światem niemiec nie będzie Polakowi bratem. Dlatego taka frekwencja wyborcza. Trzeba zapyziałą prawicę wreszcie odsunąć od władzy ! Co z tego, że teraz będzie realizowana niemiecka wizja Europy. Po zmianie traktatów, wizja IV rzeszy. Nie obawiają się IV bo nie znają III. Na fejsie ani innym gównie o tym nic nie ma.

25

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

No bo jak komuś odpowiada bycie niewolnikiem to nie poradzisz.  Mój Pradziadek, wbrew własnej woli odsłużył 14 lat zasadniczej służby wojskowej  w armii  Cara Mikołaja II Aleksandrowicza Romanowa. Jak komuś jest ciężko w rodzinie, bo trzeba ciężko pracować, to można usłyszeć, że jest *** jak za cara Mikołaja. Taka rodzinna trauma. Ciekawe,, czy historia nam wraca?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

26

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Wszystkim A raczej większości chodziło o odsunięcie PIS od władzy  bo co narobili to niestety ich ... Gdyby nie paru idiotów ludzi oderwanych od świata obecnego .. to nie było by tak źle ale jest jak jest , Ale spokojnie ta koalicja  ten rząd długo nie potrwa   W Polsce żyjemy i  spółki nigdy nie wychodziły nikomu tym bardziej przy korycie . że tak powiem za dużo składników  w tej zupie politycznej by było dobrze ....

A czy nam bliżej do niemców  czy może ruskich to kwestia  lokalizacji zamieszkania . Tak Czy siak  Historia często zatacza koło  a faktem jest to że unia to taki urojony twór rzeszy ,,, Tylko jak wciągną ukrainę w ten bałagan to rolnictwo w polsce  niestety  zdechnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Tego się obawiałem. Wyciągnięcia ludzi na ulice
Poprzednia ekipa rządząca nie przeginała, złamała wszelkie zasady przyzwoitości dot państwowych mediów. Zrobili z nich prywatny folwark. Teraz mordy drą, że nastąpił atak na wolność słowa. Czyli co, do dziś była wolność słowa w TVP ?

28

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Moim zdaniem będzie taka sama propaganda tylko w drugą stronę.
Powinna być telewizja PiS u dla równowagi, ale nie za pieniądze podatników.
Mam nadzieję że przez to co się teraz dzieje nie będzie rozrób

Rolnik z powołania:-)

29 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2023-12-21 00:51:42)

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Nie rozrywajcie szat i nie zamieniajcie sił na energię jałową. Podstawa to jakie kolwiek przygotowanie na jakiekolwiek "W" a reszta i tak od nas jest niezależna. Idzie nowe ,czyli panowanie chińskie razem z BRICS i to przypada na maj przyszłego roku. Kto się orientuje w temacie to stara się do tego przygotować ( Rosja, Niemcy ,SZAP)
https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-wysylaj … 413414720a
Niemcy już czują się swobodnie w Europie środkowej i teraz dociśnięcie krajów, przyjętych po 2000 roku , brakiem veta to będzie kropka nad "i" .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

30

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

No właśnie "W".
Tym "W" zajmuję się 15 lat. Kilka uwag na podstawie danych jakie mam. Nie da rady przygotować się na wszystkie zagrożenia. Biorę pod uwagę te najbardziej widoczne (symptomy zagrożeń). Nie mamy życzliwych sąsiadów na wschodzie i zachodzie. Ci z południa dobiją nas nożem w plecy jak będziemy dogorywać. Wczoraj brukselka uchwaliła obowiązkowe rozmieszczanie w państwach członkowskich milionów "inżynierów i lekarzy" o ciemnej karnacji. W tym samym czasie kiedy przejmowana była TVP - co za przypadek !
Nie ma co szykować się na starcie z regularną obcą armią. Nikłe szanse powodzenia - celowo nie mówię że żadne. Za to można przygotować się na powitanie "inżynierów i lekarzy", którzy chętnie ubogacają kulturowo tubylcze (białe) kobiety i dzieci. No i największe zagrożenie moim zdaniem. Po padnięciu systemu, duże miasto bez zdobyczy cywilizacyjnych (energia elektryczna wodociągi, łączność) wytrzyma w spokoju ok trzech dni. Własne gówno ich zabije. Będą uciekać pojedynczo, w grupach, na prowincję w poszukiwaniu przede wszystkim żywności. Na tym potencjalnym zagrożeniu proponuje się skupić.

31

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

A więc świąteczne zakupy, w moim przypadku 308win

E 516 na części
Telefon 695 076 269

32

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Trafny wybór, uniwersalny. Tą lekcję odrobiłem skrupulatnie. Mam kwity na trzy kat plus prowadzący. W drugiej czerwonej książeczce mam dwie rubryki wolne. Ostatnio zmieniło się prawo UoBiA. Do tej pory trzy miesiące obowiązkowe w klubie PZSS, dziś miesiąc.
Do jeszcze niezdecydowanych. Radził bym kwity zrobić. Zmiany jak będą to tylko na gorsze. Mamy dziś najlepsze warunki dot tego tematu w Europie. Korzystniej już nie będzie.

33

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Wybiera się kto 11. 01. 2024 r god 14 do Warszawy na ul Wiejską 4/6/8 ?

34

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Jakiś protest? Ja o niczym nie wiem

Rolnik z powołania:-)

35

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Szczerze nie czuję potrzeby...jakoś przestało mi to wszystko przeszkadzać...nic o rolnictwie ...

Leszek   dla kolegów'

36 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2024-01-02 23:05:36)

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

https://www.pap.pl/aktualnosci/pis-zapr … ch-polakow
Nie tylko o rolnictwo chodzi, tym bardziej nie o TVP. O całokształt bardziej.

37

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Sławek Ty po latach przejrzałeś tych farbowanych patriotów, znacząca część młodych też przeciera oczy. Nawet bez takich akcji w naszym kraju nie ujdzie im to na sucho. Kopią sami sobie grób tymi pazernymi łapami.

38

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Androl, ja opinię o niemcach mam taką samą od lat.
Wory pokutne na tłuste łby. Nogi w kolanach lekko zgięte, postawa lekko pochylona do przodu i te tłuste łby opuszczone. A dlaczego one są tłuste ? Powinny być mniej więcej takie jak Polaków w Oświęcimiu 1942 - 1944/5. Krótko.
Pyta i wąskie drzwi.
Nie chodziłem z biało czerwoną od podstawówki, na 1 maja. W piątek przyszły 3 szt. 120 x 70. Kije od szczotki kupię jutro.

39

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Wszystkim którzy mówią że ta koalicja nie wytrzyma więcej niż pół roku muszę przypomnieć, że poprzednia ekipa też była zlepkiem. I chęć trzymania władzy konsolidowala ich mocno. Teraz będzie to samo....
Właściwie w działaniu to oni się niewiele różnią...
Już niedługo wybory do europarlamentu mam nadzieję że wybierzemy myślącą ekipe.....z
poza tych dwóch koalicji....

Szkoda że tak wiele osób tuż przed wyborami odwróciło się od konfederacji. 
Sam się wahałem ale doszedłem do wniosku że lepiej niech o przyszłości moich córek decyduje Bossak z Mentsenem niż jakiś doktor inżynier z Somali....

40

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Głosowałem kolejny raz na Konfederację i nie jestem przekonany czy zrobiłem dobrze. Dla siebie niech tam, ale czy dobrze dla mojej wnuczki ? Moim zdaniem zachowuje się jak stara panna - temu śmierdzi z pyska, tamtemu źle z oczu patrzy itd. Przyjęła postawę (bardziej focha) totalnej opozycji. Wszystkiemu przeciw. To po H mi ta opcja.
Rozumiem to tak, co złe odrzucić, co dobre poprzeć - bez względu na stronę skąd propozycja idzie. Priorytet - dobro Polski i Polaków. Niestety tej oczekiwanej przeze mnie postawy nie widzę. Nawet Brauna, swojego, chcieli zagryźć jak reszta bandy. Nie podoba mi się to. Tylko pytanie czy jest inna lepsza opcja ?