41

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

sławek 42 napisał/a:

https://www.pap.pl/aktualnosci/pis-zapr … ch-polakow
Nie tylko o rolnictwo chodzi, tym bardziej nie o TVP. O całokształt bardziej.

Mnie to się wydaje że chodzi tylko i wyłącznie o koryto. Kwik kwik...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

42

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Nic już mnie już nie zdziwi ....teraz ku...a my .   Na Nic innego od Donalda i spółki się nie spodziewałem. I trochę to już mam TP w 4 literach ideały i wartości leżą w błocie od bardzo  dawna.Emerytura nie daleko goły na nią nie pójdę a skoro tyle milionów ludzi poszło i wybrało co wybrało to co ja malutki mogę....śmiać się....oby zdrowie było.......pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

43

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Ojciec (1938r) dziś rano mówi że nie ma co oglądać po tych zmianach w tv. Zawołałem go do salonu i włączyłem "republikę" szybko obczaił co o której. Mówię, tato przychodź i oglądaj kiedy chcesz, my na piętrze mamy drugi ruter i telewizor. Trochę poprawiłem mu humor.

44 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2024-01-03 22:47:38)

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Laszek, o koryto też, może przede wszystkim.
Mnie chodzi o co innego, może dlatego, że nie mam dostępu do koryta. Pewnie bym kwiczał z tego powodu ...
Wypunktuję moje obawy ot tak z pamięci.
1. Niepodległość rozumiana nie jako utrata suwerenności fizycznie (zajęcie terytorium). Niepodległość to też niezależność gospodarcza, autonomia państwowa w dziedzinie prawa, wiara w bezstronność sądów. Wszystkie te dziedziny jak już nie opanowane, to na jak najlepszej drodze ku temu.
2. Wygaszanie na siłę produkcji zwierzęcej w rolnictwie. Rejestracja stad kur, ASF, PDF, HWC (h.j wie co). Restrykcje, szykany. Żarcie kupować tylko w marketach.
3. Wygaszanie działalności gospodarczej, czytaj - drogi pracownik. Minimalna pensja, drogi ZUS, składki zdrowotne i inne. Po co produkować, lepiej importować, najlepiej od niemców. Bardziej przez niemcy. Byle cło zostało u nich za Chiński towar. Sam towar niech idzie do nas.
4. Niemiecka gospodarka gaśnie. Azja łyka europejski biznes jak indor kluchy. Odwrotu już nie ma. Mocno opaleni "inżynierowie i lekarze" mieli zapełnić rynek pracy. Zapełnili ale ośrodki pomocy społecznej. Angela zaprosiła i pier**l.ła. Pasowało by się podratować jakąś zieloną energią (afera wiatrakowa), tanią a zdolną siłą roboczą, zakupić od sąsiadów na razie jakieś gałęzie gospodarki za grosze. Orlen, PKP, bankowość, może jeszcze coś by się znalazło ?
5. Nie ma Polskich przekaźników informacji (na razie). W razie poważnego kryzysu (wojna), nie usłyszymy "tu Polskie radio". Komercyjne mogą się wypiąć. Poza tym pokrycie zasięgu prywatnych jest ok 50 % powierzchni Polski.
6. Wstrzymanie wszystkich planowanych inwestycji które w perspektywie mogą zagrozić interesom biznesowym niemieckim. CPK, spławna Odra, port w Świnoujściu.
7. Dziś poszła informacja w eter, mamy "przydzielone" do zagospodarowania setki tysięcy imigrantów, oj przepraszam, inżynierów i lekarzy. W pesymistycznej wersji kobiety będą na zakupy chodziły z obstawą - po zmroku obowiązkowo.
8. Na koniec strefa euro. Kwestia monetarna to ważny odcinek suwerenności. Zależność od europejskiego banku centralnego to pętla na szyi, nie wiadomo kiedy pociągną. Przykład - Słowacja a Czechy, euro a korona.
Jedynie co mi na myśl przychodzi to cytat, nie wiem skąd "trzymajmy się ramy to się nie posramy", czego sobie i Państwu życzę.

45

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Kraj który ma prawie 40 mln obywateli a nie ma 500 osób które by potrafiły dobrze ten kraj poprowadzić. Przykre

E 516 na części
Telefon 695 076 269

46

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Sory, jeszcze o jednym temacie zapomniałem. Dziś w RMF FM słuchałem wypowiedzi premiera. Musi się dokładnie przyjrzeć porozumieniu między ministrem rolnictwa a rolnikami z oszukanej wsi na granicy z Ukrainą. Rolnicy wracają na blokadę a minister ogłasza sukces w negocjacjach. Dlaczego to porozumienie ma tak krótki okres trwania ? Rolnicy twierdzą, że porozumienie było na tzw "gębę". Papieru zero, chyba że toaletowy.
To ja mam gratisową radę dla premiera. Żeby dobrze wypaść w czasie następnej już oficjalnie ogłoszonej wizyty w Ukrainie, trzeba mieć w tym temacie osiągnięcia. Proponuję. O trzeciej w nocy puścić na protestujących chłopów bandę karków ABS (absolutny brak szyi) z firm ochroniarskich, czyli silnych ludzi, którzy wyprowadzą (wyniosą) niewygodnych z protestu. Później ogłosić, że demokracja zwyciężyła ! Oj karetki pogotowia ratunkowego kursowały by bez odpoczynku.
To raczej nie nastąpi. Co innego jakaś bidula , świeżo upieczona posłanka, redaktorek, urzędniczka zza biurka - co innego chłop, do tego wkurwiony. Za duże ryzyko ! I tu ku..y mają rację doceniając potencjał.

47

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Śmiać mi się chce. Czy Polak nie potrafi chodzić chwilę nie narzekać? Najpierw wszyscy jechali po PiS teraz po tej władzy. Ja uważam że trzeba dać im trochę czasu. Nie spodziewam się fajerwerków ale przyzwoitość wymaga odczekać 100dni

Rolnik z powołania:-)

48

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

W tej chwili mamy taką papkę medialną że głowa puchnie. Mimo wszystko na nic dobrego po tych  rządach się nie spodziewam i nie wierzę w to całe uzdrowienie TVP.

mdw

49

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Pajej, w którym miejscu narzekam ?
Przytoczę mojego kumpla "pesymista uczy się niemieckiego, optymista rosyjskiego, realista kupuje broń i amunicję".

50

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Sławek bardzo dobrze to rozpisałeś w punktach.i coś z tego PIS robił lepiej gorzej i kto trochę czaił bazę to rozumiał że to był dobry kierunek .jak jadę do Świnoujścia przez tunel poprawianie zeglugowosci odry .itd z moich terenow to myślę sobie ze można było i pewnie takiego pozytywnego działania bylo więcej...tylko to nie było medialne nie modne wyśmiane i ogólna linia *** PIS wygrała beż względu na skutek...może trzeba nam było drugiego Orbana .  szczerze ja się poddałem...pozdrawiam serdecznie.

Leszek   dla kolegów'

51

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Ps.byl bym zapomniał o autostradzie A18 Berlin wroclaw I te 80km schodów przez Hitlera zbudowanej myślałem że się nie doczekam jej remontu nigdy...a tu otwarta i nie łupie .....I to też ten .....niedobry PIS....to tyle.

Leszek   dla kolegów'

52

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

sławek 42 napisał/a:

Pajej, w którym miejscu narzekam ?
Przytoczę mojego kumpla "pesymista uczy się niemieckiego, optymista rosyjskiego, realista kupuje broń i amunicję".

Prawda jest taka że za czasów PiS TVP to były skandal. Moim zdaniem PiSowi należą się ich media w telewizji naziemnej, ale nie za pieniądze wszystkich obywateli. Powinna TV Republika dostać miejsce na multipleksie. Nie przez to że ich lubię ale żeby był pluralizm mediów

Rolnik z powołania:-)

53

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Nie ma czegoś takiego jak pluralizm mediów. Za każdym razem gdy ktoś zamawia reklamę w tv pośrednio decyduje o treści . Np zobaczcie na TAP czy tygodnik rolniczy, ile nasrane tam reklam z rządowych spółek i niech tylko spróbują napisać niepochlebny komentarz to od razu grupa azoty zapomniała by zamówić u nich reklamę.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

54

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Inaczej się ma sprawa w mediach tematycznych gdzie jest stosunkowo niewielka grupa odbiorców i reklamodawców a inaczej gdy potencjalni odbiorcy reklam to kilka milionów, a taki jest żelazny elektorat PiS

Rolnik z powołania:-)

55

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Inaczej się ma sprawa w mediach tematycznych gdzie jest stosunkowo niewielka grupa odbiorców i reklamodawców a inaczej gdy potencjalni odbiorcy reklam to kilka milionów, a taki jest żelazny elektorat PiS

Rolnik z powołania:-)

56

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Panie i Panowie. Zewsząd słyszę, Marszałek Sejmu (Rzeczypospolitej Polskiej) Szymon Chołownia.
Ja bym chciał żeby to był sen, koszmarny. To tak jakby Jaś Fasola został królem Anglii.
Chciałbym, żeby mnie ktoś uszczypnął, albo kopnął w dupę i obudził.
Że chciał nim zostać - rozumiem, kto by nie chciał. Ku.wa, kto go nim zrobił ?

57

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Mamy współczesnego Nikodema Dyzmę.

58

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Jaś Fasola wbrew pozorom to bardzo inteligenty człowiek.

59

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

No i stało się....komuna wróciła...pierwsi więźniowie polityczni już są.....I UE to nie przeszkadza....tak to za Kwasnieskiego Prezydenta i Leszka Millera się nie czułem. Wybory wygrali i choć się tego nikt z opozycji solidarnościowej się nie spodziewał mieli szacunek do swoich przeciwników politycznych.....dawne czasy ....dzisiaj zbaranialem Sąd Najwyższy nie jet Sądem .prologatywy Prezydenta nie istnieją....sąd rejonowy może wszystko bo pomyśli Donalda RUDEGO.......NO mam żal sam do siebie że sobie odpuściłem...trudno nie będę mocno narzekał....ale coś się dziś skonczylo i autentycznie czuje niepokój bo idzie złe......pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

60

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Doskonale pamiętam "nocną zmianę" Ci sami mocodawcy, te same metody. Ja nie miałem wątpliwości że tak będzie.