81

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

https://wydarzenia.interia.pl/felietony … rce=share.    Polecam lekturę tak na spokojnie...

Leszek   dla kolegów'

82

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Nie byłem jego fanem, jednak podzielam jego pogląd dot stanu w jakim jest obecnie Polska.
https://teologiapolityczna.pl/jan-rokit … -i-przemoc
Przed chwilą informacja z TV Republika. Posłowie zamknięci w gmachu TVP, drzwi zamknięte, przed drzwiami psy.
Nie trzeba być wybitnie spostrzegawczym żeby nie widzieć co się dzieje. Rudy przyszedł podpalić Polskę niemieckimi zapałkami. Nawet mnie to nie dziwi. Jest lojalny wobec mocodawców, wie kto mu płaci. Mam pretensje do pożal się boże koalicjantów. Tak ich wpasował a to w ministerstwo obrony, szkolnictwa czy zdrowia, że postawić się rudemu oznacza pozbawienie się wygodnego fotela, ciepłej pensji, prestiżu. Polska ? H z Polską ! Koryto jest ważne !
Mam nadzieję na rozliczenie tych partii przez wyborców w przyszłych wyborach o ile jeszcze się odbędą.
Na co czeka Duda ? Żeby jego też wynieśli z Kancelarii Prezydenta ? Może zamknęli jak posłów w TVP ? Nie wprowadza stanu wyjątkowego myślę że z jednego powodu. Nie ma za sobą armii. Niewłaściwych ludzi awansował na generałów a jacy dowódcy takie wojsko.
Jak dotrę dziś do Warszawy i wrócę w jednym kawałku to opowiem jak było.

83

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Nie mogłem jechać komisja lekarska .trzymam kciuki. Powodzenia.ps.popatrz Sławek jak nas rudy dziad pogodził w poglądach.pozd.

Leszek   dla kolegów'

84 Ostatnio edytowany przez androl (2024-01-11 20:51:01)

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Jeszcze Polska nie zginęła. Rudy myślał że zdławi w Polakach miłość do wolnej Ojczyzny. Nie zna nas. Otrzeźwieje, czy dalej będzie szedł w bandytkę ?

85

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

ale jakie represje? wszystkich z dzisiejszej manifestacji zamknął? Chyba o czymś nie wiem... czy chodzi tylko o tych dwóch pisiorów?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

86

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Użyłem chyba niewłaściwego słowa, już poprawiłem.

87 Ostatnio edytowany przez Laszek (2024-01-11 21:02:00)

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

no dobra, przez poprzednie 8 lat cały wymiar sprawiedliwości podporządkowany był pisowi- wtedy było ok? Gdy doszli do władzy obsadzili  swoimi tvp i pokazywali tam wszyscy wiedzą co. obecna  władza starą się robić to samo i nagle teraz jest be? tyle tylko że nie mają swojego prezydenta i odrzucił finansowanie państwa na TVP. Poprzednio 2 mld szły i wtedy było ok. Nie żebym był tym zachwycony ale to co widzę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

88

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Ty naprawdę nie widzisz różnicy ? Trzeba Ci wszystko wykładać punkt po punkcie ?

89

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

dla mnie różnica żadna. jedni warci drugich.  szkoda czasu na to

E 516 na części
Telefon 695 076 269

90

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Ale propaganda w TVP jest lżejsza przynajmniej w teleekspresie wydaje mi się dość neutralne

Rolnik z powołania:-)

91 Ostatnio edytowany przez Laszek (2024-01-11 22:59:01)

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

jak to się mówi media to czwarta władza. przez to bagno człowiek tylko się nakręca. miłego wieczorku Panowie i po 100(ml) na zdrowie smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

92

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Wróciłem. Wrażenia- niesamowite.
Nie byłem wcześniej na tak dużej manifestacji. Mówię Wam, czuć moc. Podobno w jedności siła. Fakt. Morze biało czerwonych flag, gdzie okiem sięgnąć. Okrzyk "rudy do budy", "będziesz wisiał (siedział)". "rudy do berlina", "chodź do nas" tuż po "zdrajco" - wykrzyczany przez setki tysięcy gardeł, jest moc ! Atmosfera. Lubię z ludźmi rozmawiać (co widać). Rozmawiasz z człowiekiem który idzie obok. Masz podobne spostrzeżenia, wyciągasz podobne wnioski. Jesteś wśród swoich mimo że nominalnie obcych (nieznajomych). I spokój. Żadnych krzywych gadek, prowokacji.
Nie będę mówił na rudego rudy. Posłyszałem wczoraj w TV Republika określenie Chyży Rój. Podoba mi się. Na zasadzie gra półsłówek, sra półgłówek.
Ja bym na miejscu Chyżego zastanowił się czy warto ryzykować. Następnym razem pojedzie 500000 ludzi. W każdym razie ja na pewno.

93

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Zadzwoniłem wieczorem do kuzyna z Warszawy chodzą co roku w marszu niepodległości. Potwierdza frekwencja wjększa niż kiedykolwiek 11-tego listopada. Osobiście przynajmniej flagi wywiesiłem.

94

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

sławek 42 napisał/a:

Wróciłem. Wrażenia- niesamowite.
Nie byłem wcześniej na tak dużej manifestacji. Mówię Wam, czuć moc. Podobno w jedności siła. Fakt. Morze biało czerwonych flag, gdzie okiem sięgnąć. Okrzyk "rudy do budy", "będziesz wisiał (siedział)". "rudy do berlina", "chodź do nas" tuż po "zdrajco" - wykrzyczany przez setki tysięcy gardeł, jest moc ! Atmosfera. Lubię z ludźmi rozmawiać (co widać). Rozmawiasz z człowiekiem który idzie obok. Masz podobne spostrzeżenia, wyciągasz podobne wnioski. Jesteś wśród swoich mimo że nominalnie obcych (nieznajomych). I spokój. Żadnych krzywych gadek, prowokacji.
Nie będę mówił na rudego rudy. Posłyszałem wczoraj w TV Republika określenie Chyży Rój. Podoba mi się. Na zasadzie gra półsłówek, sra półgłówek.
Ja bym na miejscu Chyżego zastanowił się czy warto ryzykować. Następnym razem pojedzie 500000 ludzi. W każdym razie ja na pewno.

I PiS nie ma mowy nienawiści...

Rolnik z powołania:-)

95 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2024-01-12 13:11:33)

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Uważasz Pajej, że tam było 300000 pisowców ? Nie jestem zwolennikiem, sympatykiem ani wyborcą PISu. Za to jestem przeciwnikiem jawnego skur....ństwa.

96

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Tu nie o obronę PIS chodzi ....czas to zrozumieć Panowie politycy się nami bawią i to przecież każdy wie tylko jedna ze stron konfliktu w zapędzie wyrównywania rachunków mściwości nienawiści  i obietnic dla partnerów brukselskich jedzie nie po bandzie ale już bez reguł...Sienkiewicz minister to dopiero złamał prawo wtargnąć do TVP ten to się nie załapie na żadne prawo łaski...zaraz będziemy gościć ciapatych i będziemy się cieszyć tak samo jak z braci z Ukrainy...  Ps.Slawek 42 .szacunek pozdrawiam.

Leszek   dla kolegów'

97

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

sławek 42 napisał/a:

Uważasz Pajej, że tam było 30000 pisowców ? Nie jestem zwolennikiem, sympatykiem ani wyborcą PISu. Za to jestem przeciwnikiem jawnego skur....ństwa.

W samo sedno.

98

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news … rce=share. No tak to opisują wrogowie polskości..

Leszek   dla kolegów'

99 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2024-01-12 15:21:40)

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Bardzo dziękuję.
Robię co mogę, żeby moja wnuczka żyła w Polsce. Mam kilka uwag, być może marginalnych. Dla mnie dość istotnych.
Jakie firmy wycofały swoje reklamy z TV Republika ? Ikea, mBank, Żabka, Media Expert, Adamed, Kaufland. Kaufland i Lidl mają jednego właściciela. To co pół właściciela obraziło się na TVR a druga połowa nie ? Za to że M Jakubiak powiedział  o co chodzi z nachodźcami a J Pietrzak opowiedział smutny możliwy scenariusz w formie żartu. Może by dla rewanżu nie korzystać z usług tych firm.
Media głównego europejskiego (zachodniego) ścieku pochlebnie wypowiadają się na temat rządów Chyżego. Sprząta "bałagan" po poprzednikach.
Manfred Weber
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci … atach.html
Jakieś takie podejrzane zbiegi okoliczności. Kto pociąga za sznurki firm, dużych partii europejskich i mediów europejskich ?
Mam wrażenie, że Polska jest niezbędna do powstania IV rzeszy niemieckiej. Jak nie niezbędna to chociaż bardzo potrzebna. Tylko nie silna, prężna, samodzielna, zjednoczona. Konieczna jest słaba, skłócona, roz..bana - podatna na manipulacje i zewnętrzne wpływy. Robi się co tylko można żeby tak było. To ja robię wszystko żeby tak nie było.
Dlatego nie ważne kto do upadku Polski dąży, z jakiej partii, jak się nazywa i tak ma u mnie prze....ne.

100

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Wracam, jak pijany do ściany, mimo obrzydzenia.
Do niedawna w klapach marynarek polityków (celebrytów) była kokardka żółto niebieska. Przyjadło się. Już ich nie widzę, za to pojawiła się wpinka. Kamiński i Wąsik.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mariusz_K … (minister)
Rocznik 1965, najlepszy bo mój ! Urodził się w Sochaczewie, jak wszyscy w okolicy. Właściwie pochodzi z okolic Rybna. Nie całe 20km ode mnie. Moja okolica obfituje w polityków. Waldek Pawlak - 6 km, Paweł Bejda 30 km. U brata rodzonego M Kamińskiego od wielu lat kupuję środki ochrony roślin.
Pół Rybna to moi znajomi i rodzina. Jest jazda. Tubylcy nie chcą słyszeć o Kamińskim. Drobny rozrabiaka, dla lokalsów nie zrobił nic. Krąży historia, że dzięki płytkiej Bzurze w okolicach Sochaczewa M Kamiński przeżył. Spierd..ił wpław przed tubylcami. Jak słyszę że walczył ?! Z tą wagą i wzrostem nikczemnym ? Z kim walczył i czym walczył ? Językiem i uchem ? Działacze PIS wyższego szczebla z warszawki planują postawienie pomnika Kamińskiemu i nazwanie jednej z ulic w Rybnie jego nazwiskiem. Mieszkańcy na sztywno - nie. Toż ja wiem, trudno być prorokiem we własnym kraju.
Byłem w Warszawie 11. 01.24. W sumie nie chodziło o "wolne media", bo one wolne (publiczne) nigdy nie będą. Nie chodziło o wolność dla uwięzionych Kamińskiego i Wąsika. Gilga mnie czy Kamiński stoi, siedzi czy leży.
O ważniejsze tematy tu chodzi.
Myślę, że hasło Kamiński i Wąsik to flaga. Pod sztandarem lub flagą zbiera się wojsko na polu bitwy. Niech tym sztandarem będą Kamiński i Wąsik. Jak ten sztandar potrafi zgromadzić patriotów przeciwko powstaniu IV rzeszy niemieckiej na terytorium Polski, to ja jestem za ! Sam mogę nosić ich w klapie. Cel uświęca środki. Oportunizm to się chyba nazywa - polityczny - i dobrze mi z tym.