101

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Sławek lubię twoje felietony  ale się boję że  możesz mieć kaca moralnego za jakiś czas a szkoda bo fajnie piszesz

102

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Po wspólnym głosowaniu Pisu i platfusow o odobraniu immunitetu da Grzegorza Brauna spokojny jestem że jednak nie poszedłem na wybory bo nie warto było...za poglądy pewno go zamkną i to będzie moim zdaniem pierwszy więzień polityczny 3 RP.... niech się kur....gotują w sosie własnym...

Leszek   dla kolegów'

103

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Sławek 42 trzyma poziom..pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

104

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

W sąsiedniej wiosce z okazji rocznicy bitwy, Wąsik takie "atrakcje" zaserwował. https://www.youtube.com/watch?v=7-gOEPkHWQs  Jedno jest jednak dla mnie pewne, obecne "hyżego" igrzyska to przygotowania do wyprzedania tego co w czasie poprzednich rządów nie zdążyli. W sekwencji myślę podobnie jak Sławek.

105

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Dziękuję Szanownym Kolegom za dobre słowo.

106

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Już w domu. To nie był dzień stracony. Wiem, że dzisiejszy protest wiele nie zmieni, jednak kropla drąży skałę.
Było jedwabiście. Wg organizatorów 25 tysięcy uczestników. Ludzie z całej Polski. Wku.w maksymalny. Ani mnie, ani innych uczestników tej, czy poprzedniej manifestacji nie zatrzyma jakaś uspakajająca gadka polityka. Za daleko zaszło.
Tu jest ku.wa Polska !
Ludzie na wózkach inwalidzkich, rodziny z dziećmi, młodzi. Rodzice z dziećmi w wózkach. Tego 11. 01. nie widziałem. Starszy gość podał mi flagę do potrzymania i poprosił przechodzących rodziców z kilkuletnimi dziećmi o możliwość zrobienia im zdjęcia. Bo chciał zabrać wnuki na manifestację, ale rodzice nie pozwolili. Gość się schylił, może chciał sznurówkę zawiązać. Kobitka podchodzi, bierze go pod rękę - co panu jest, może w czymś pomóc ? Metr przede mną.  Już na powrocie, widzę mikrofon podstawiony pod gębę gościa. Pytanie , po co pan tu jest ? Dla mojej wnuczki. A ja po co tam byłem, dla siebie ? W takich momentach trzeba się pilnować żeby emocji nie było widać na twarzy. Nie wypada.

107

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Nie wiem czy to ma cokolwiek z aktualną sytuacją polityczną, ale atak na nasze forum świadczy, że jesteśmy w jakiś sposób znaczącą siłą i komuś zagrażamy. Nigdy nie widziałem siebie jako człowieka zagrażającego komukolwiek ale, może nadszedł ten czas... I co? Trzeba jechać na Warszawę?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

108

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Trzeba tylko to już musztarda po obiedzie niestety a i adresat pretensji chybiony

109

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Adresat zły ? a ja powiem jeden h*j, kto lada chwila ma przesunąć naszą granicę wschodnią bardziej na zachód. Wiem to się inaczej nazywa, ale efekt ten sam.

110

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Protesty bardzo słuszne ale co najmniej o rok za późno a dlaczego tak nie wiem  mogę tylko zgadywać

111

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

W zeszłym roku traciłem czas na składanie wniosków o dopłatę do sprzedanego zboża i kupionych nawozów, a teraz, z tego wszystkiego dostałem nakaz podatku rolnego 26% wyższy niż w 2023. Nic tylko się cieszyć!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

112

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Wczoraj w Dorohusku rozmawiałem z człowiekiem z dolnego śląska to mówił, że na 12 ha rok rocznie przyszło mu 800zł więcej podatku do zapłacenia....

113

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

Decyzja o wysokości podatku należy do rady gminy. W mojej gminie od wielu kadencji jest tak, że kandydaci na wójta organizują w każdym okręgu swojego kandydata i jeżeli wybory wygrywa kandydat, którego drużyna pierścienia ma większość w radzie gminy, to w zasadzie wójt rządzi jednoosobowo, bo rada to marionetki. Pozatrudnia im dzieci, rodzinę w szkołach, urzędzie, GOPS-ie, ZGM-ie i gdzie tylko się da i jeszcze, w ten sam sposób korumpuje niby-opozycję. W ten sposób ma pełne poparcie przy ustalaniu maksymalnej stawki z ha przeliczeniowego i tak jest od lat. Zawsze maksymalna stawka podatku. Obliczają wg klucza i dopie.....ją.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

114

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

W mojej gminie stawka taka jak w ubiegłym roku.

115

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

żyje tu ktoś ? Jak u was po wyborach samorządowych chłopaki mam na myśli gminy

116

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

W mojej gminie zmiana rewolucyjna. Zmiana wójta jak i większość rady, z lewicowej na prawicową.

117

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

U mnie jeden kandydat na burmistrza i dostał 80%glosow na tak. Ogólnie szkoda gadać. Nic ciekawego , każdy pcha swoje kieszenie .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

118

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

U mnie druga tura. Mam nowego radnego. Będę miał nową burmistrza burmistrzem burmistrzynie nie wiem jak jest teraz poprawnie ????

119

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

u mnie stary burmistrz, dosłownie. od 86 roku jest na głównym stołku. gmine  dobrze prowadzi porównując do tego co jest dookoła ale ludzie chcieli by zmiany. no i była okazja bo miał kontrkandydatke która jest w moim wieku (38). stary nawet jednego plakatu nie zawiesił A jednak wygrał 45 głosów więcej na niego. za to młoda kampania na max.  radny od niej był u mnie 4 razy łącznie z nią. każdy słup, płot wszędzie była. no ale nie udało się bo za tym wszystkim stał heniu i jego u władzy ludzie się bali. jeśli chodzi o radę to wszyscy są nowi, ani jednego z poprzedniej kadencji

E 516 na części
Telefon 695 076 269

120

Odp: Po wyborach 15, 10, 2023 r.

No cóż Heniu gwarancja niezmienność....
Heniu w Boboszewo jakąś inwestycje rozpoczął. Były krzaki i gruzy  teraz buldożery i koparki...