41

Odp: Spuszczanie wody

Nie ma potrzeby żebym się w to bawił.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

42

Odp: Spuszczanie wody

DamianBorek napisał/a:

A  latem dlaczego nie??
do tej pory ludzie jeżdzą i nie narzekają;D
A Korek już mam nowy szczelny i dalej to samo;D
Bo wywala rurką od przelewu;D

Latem dlatego nie, bo lejesz zwykłą wodę, a nie destylowaną lub demineralizowaną i dzięki temu masz w układzie kamień kotłowy, który nie jest niczym dobrym. Co do ludzi to jeśli małpa drapie się po tyłku, a później oblizuje sobie palce, nie znaczy że trzeba też tak robić.
Jeśli masz nowy korek i wlew w chłodnicy nieuszkodzony to albo lejesz za dużo wody, a wtedy jak się rozgrzeje to musi nadmiar wylecieć albo gdzieś Ci kompresja ucieka., możliwe też że się przegrzewa.

43

Odp: Spuszczanie wody

Może jeszcze ci termostat padł i takie cyrki się robią że wode wyrzuca

44

Odp: Spuszczanie wody

Tylko to jest tak zimny stan jest te 30 litrów, trochę pochodzi wyrzuci wodę, zgaszę go postoi i nadal jest tyle samo wody, tzn w chłodnicy widac tyle samo, a po ponownym odpaleniu znów historia się powtarza.
Także bez sensu taki kocioł....;/
A temp. wody w normie cały czas.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

45

Odp: Spuszczanie wody

damian termostat wyrzuć i wtedy zobacz mało roboty  a wykluczysz jedną rzecz jak nie to dalej będziesz szukał ja miałem to samo podczas jesiennych orek wyrzucał płyn wywaliłem termostat i spokój

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

46

Odp: Spuszczanie wody

Bez termostatu to ciężko będzie nagrzać silnik, jak jest sprawny to lepiej go mieć założonego.

47

Odp: Spuszczanie wody

Mam trochę maneli do 300, 303 itd zobaczę jak jest termostat to go wymienię.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

48 Ostatnio edytowany przez tomekzalek (2010-03-17 00:02:42)

Odp: Spuszczanie wody

Pytałem o to w innym dziale, ale gdzieś to wcięło, albo Piotr to wykasował, nieważne.
Jak odkamienić chłodnicę i układ chłodzenia w ciągniku? Podobno jest jakieś cudo co się wlewa razem z wodą do układu chłodzenia i po rozgrzaniu maszyny się to spuszcza. Moje następne pytanie brzmi: czy ten specyfik nie uszkodzi gumowych elementów tj. przewody gumowe, uszczelniacze i oringi na tulejach.:uuuu::stu:

49

Odp: Spuszczanie wody

no terz nie moge znależć a chce wyczyćcic chłodnice znaczy odkamienic i nie wiem jak

50 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2010-03-17 00:06:59)

Odp: Spuszczanie wody

jeśli jest to markowy produkt to jest w instrukcji napisane czy uszkodzi czy nie. Stosuj produkty do aut a nie np kamix do czajników. Ja raz stosowałem chyba produkt prestone. Pochodził na gorącym z 15 minut. Potem spuściłem. Efektów specjalnych nie zauważyłem. A w czym problem? Grzeje się? Czy zwykła nadgorliwość?

Z tego co wiem to ani bloczków ani chłodnicy idealnie nie da się oczyścić. Chłodnicę trzeba rozlutowywać (duży koszt) a bloczki rozebrać (są tam dołki z których osad nie wypłynie). Jak coś to stosuj tylko markowe produkty!

51

Odp: Spuszczanie wody

wode jak spusciłem to pomarańczowa no i sie terz grzeje

52

Odp: Spuszczanie wody

:uuuu::uuuu:a własciwie troszke wybija:uuuu::uuuu:

53

Odp: Spuszczanie wody

a co myslisz o occie albo coca coli

54 Ostatnio edytowany przez tomekzalek (2010-03-17 00:16:18)

Odp: Spuszczanie wody

Nie grzeje się ale tyle wody co przez niego przeleciało to zostawia jakiś osad. A przyuwarzyłem że jak leję wode do chłodnicy to zanim przeleci kranikiem to minie ładna chwila. (mówie o 330)

Joker, od coli to w silniku się pier.......!

55

Odp: Spuszczanie wody

no tak ale czyści i mam na myśli na zimno

56

Odp: Spuszczanie wody

Ja o coli też słyszałem na zimno: w szklance z lodem. Wątpie by ona pomogła, poimo swoich skłonności żrących. Co najwyrzej dziure w bloku wyżre.

57

Odp: Spuszczanie wody

joker-konin - jak wybija to nie wina zakamienienia.... musisz wymienić uszczelki pod głowicą. Ja również z tego powodu czyściłem. Wydałem ze 100 zł na płyny.. i nic nie dało. Zadzwoniłem do PiotraK. Kazał wymienić uszczelki. Kupiłem od niego oryginalne. Problem znikł....

58

Odp: Spuszczanie wody

To znaczy joker, że dmucha Ci do Wody? Ale jak Ci dmucha, mocno czy słabo? Od początku jak tylko włączysz silnik czy dopiero jak się silnik nagrzeje? W bloczkach możesz mieć taki brud, kamienie, szlam itd., że w ogóle tego nie wypłuczesz, a nawet jakby Ci się stamtąd coś urwało to zapcha Ci się ten łącznik pomiędzy bloczkami i nici z chłodzenia w jednym bloczku. Tak czy inaczej, jak będziesz miał zapaskudzone bloczki, to wyczyścisz je tylko ręcznie. A może wirnik pompy wody Ci się już kończy - wtedy też się silnik grzeje, bo wody pompa prawie nie pompuje.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

59

Odp: Spuszczanie wody

silnik po generalnej robocie chłopaki z jarocina ale co do chłodnicy to piotrze nie wiem morze zapchane cele kamieniem i to przyczyna a jesli tak to ja najlepiej wyczyscic a co do wirnika to co to znaczy

60

Odp: Spuszczanie wody

U mnie jak wywalał wodę po remoncie to okazało się że wirnik w pompie wodnej uleciał i nie obracał się