101

Odp: Hydraulika zewnętrzna

Szarpałem się z tym jeszcze 3 godziny... pojechałem kupiłem wszystkie gniazdka i wtyczki nowe i śmiga...

102

Odp: Hydraulika zewnętrzna

W 303 miałem, bo teraz siedzi w 323  4-sekcyjny każda z małą dźwigienką i każda obsługuje siłowniki dwustronne.

103

Odp: Hydraulika zewnętrzna

Ja też mam problem .kupiłem niedawno agregat uprawowo-siewny 3 m z hydropakiem na 2 siłownikach jedno stronnego działania podpiełem siewnik uniosłem go do góry a jeśli chciełem opuścić to musiałem dzwignie rozdzielacza popchnąć do końca żeby opuścił tznaczy walnoł ten siewnik mało ramy w agregacie nie połamał .to. normalne jest mowa o 323

104

Odp: Hydraulika zewnętrzna

Też tak mam z masztem od paleciaka dlatego zapinam na 2 sekcję bo mam ją bez swobodnego opadania i spokojnie opuszcza

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

105

Odp: Hydraulika zewnętrzna

A może masz opuszczoną w dół tą małą dźwigienkę przy dźwigni od hydr zewnętrznej ? w 323 musiałbyś odkręcić blachę na rozdzielacz i zobaczyć ,jeśli była by w dół to po podniesieniu jej w górę powinien opuszczać powoli ,tylko wtedy musisz przy opuszczaniu trzymać chwilę dźwignie aż opuści do końca.

106

Odp: Hydraulika zewnętrzna

Ok dzięki za info a mam akurat wszystko zdjęte bo przy skrzyni dłubałem .

107

Odp: Hydraulika zewnętrzna

koledzy chce zrobić w moim 323 tzw wolny spływ i moje pytanie A jednocześnie prośba w podpowiedzi gdzie się podlaczyc czy do zbiornika z olejem czy do skrzyni? skrzynia jest połączona ze zbiornikiem oleju cienkim wężykiem

108

Odp: Hydraulika zewnętrzna

Ja mam podłączony w oryginalny króciec który z reguły jest zaślepiony pod rozdzielaczem. Fajnie byłoby sobie zrobić smarowanie górnego wałka w skrzyni.

109

Odp: Hydraulika zewnętrzna

Jutro zrobię foto gdzie jest podpięty u mnie. Smarowanie górnego wałka odpada , to by musiało stale smarować, nie raz na rok .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

110

Odp: Hydraulika zewnętrzna

A to wiadomo, tak napisałem że można przy okazji tak zrobić.

111

Odp: Hydraulika zewnętrzna

Mam takie pytanie,gdyż posiadam w 323 rozdzielacz 2 sekcyjny czyli podnośnik i jedna para wyjść,a chciałbym mu podłączyć agregat vaderstada który potrzebuje 4 wyjść.
A więc czy jest możliwe dorobienie 2 wyjść zależnych od podnośnika? Wpinając się prosto w sekcję podnośnika?
Wiem że do tej sekcji jest przykręcona jedna rurka a na górze jest zaślepione i olej idzie przez podstawę,ale jak wykręce tą zaślepkę i tam wepnę jedno wyjście,będzie tam ciśnienie podczas podnoszenia? Na dole bym wpiął poprzez trójnik
Myślę że było by wygodne podnosić półzawieszany agregat jedną dźwignią.
I nie musiałbym dokładać sekcji.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

112

Odp: Hydraulika zewnętrzna

niby można powinno zadziałać pytanie tylko czy nie za słabo będzie podnosił a wydaje mi się ze chyba łatwiej jest domontować 3 sekcje i mieć osobne wyjścia hydrauliczne

Nie ma to jak FORTSCHRITT

113

Odp: Hydraulika zewnętrzna

Czemu miałby za słabo podnosić?
Raczej najpierw podniesie przód na podnośniku bo jest lżejszy a potem dopiero resztę.
W ursusaj jest takie wyjście fabrycznie,ponoć świetnie sie sprawdza przy hydropaku.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

114

Odp: Hydraulika zewnętrzna

tez to widziałem w zetorze ale nie używałem tego nigdy
próbuj zobaczymy jaki będzie efekt

Nie ma to jak FORTSCHRITT

115

Odp: Hydraulika zewnętrzna

Chciałbym zamontować TURa do 323 i dodatkowy rozdzielacz na jojstik do niego, gdzie najlepiej i najprosciej byłoby się podpiąc z zasilaniem nowego rozdzielacza i powrotem oleju?

116

Odp: Hydraulika zewnętrzna

Mam mały problem.  Chciałem wywieźć gnój na pole przyczepą, podpiąłem do 323 bo osiemdziesiątką bez napędu wole teraz nie ryzykować wjazdu na pole. Przechodząc do sedna , kłopot jest w tym , że przy 323 przyczepa okropnie wolno opada , kipruje normalnie ale przy opuszczaniu jest lipa , fajka można na spokojnie wypalić zanim ona opadnie. Przy 385 i 60-tce opada normalnie więc z przyczepą wszystko ok. Gdzie może leżeć problem? czy regulacja tym pokrętłem zaworu przy rozdzielaczu by coś pomogła czy on tylko odpowiada za podnośnik??

117

Odp: Hydraulika zewnętrzna

u mnie też pustą przyczepę wolno opuszcza a pytanie w którą stronę dźwignią podnosisz ?
ja u siebie podpinam wywrotkę pod pierwszą sekcje obok podnośnika i podnoszę tak jak belki a opuszczam to raz tyknę dźwigienką i przyczepa sama się opuszcza

Nie ma to jak FORTSCHRITT

118

Odp: Hydraulika zewnętrzna

U mnie dokładnie tak samo.  Mój 323 ma jedną sekcję na zewnętrzną więc wyboru nie mam

119 Ostatnio edytowany przez androl (2021-01-04 17:13:06)

Odp: Hydraulika zewnętrzna

U mnie podobnie, jak tylko tyknę dźwignię opuszcza powoli, gdy ją trzymam opuszcza szybciej. Podobnie z podnośnikiem, tu jednak jest istotne żeby tylko tyknąć, zwłaszcza z ciężką maszyną.

120 Ostatnio edytowany przez Massey (2021-01-04 17:22:40)

Odp: Hydraulika zewnętrzna

Podnośnik mam ustawiony zawsze na samoczynne opadanie i działa znakomicie. Gorzej tylko z tą przyczepą , gdy trzymam dźwignie jest niewiele lepiej. No nic widocznie ten typ tak ma. smile Dzięki chłopaki  za odp.