81

Odp: regulacja zapłonu

koseś, nie wiem jak  tym silniku, ale w większości luz powiększa się na rozgrzanym.

82

Odp: regulacja zapłonu

gorący metal rozszerza się po to ustawia się luz na zaworach

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

83 Ostatnio edytowany przez misiek (2008-11-11 00:01:31)

Odp: regulacja zapłonu

U mnie stuka dopiero podczas pracy przy obciążeniu. Na początku myślałem że to łożyska w pompie wodnej bo mi aż stanęła i pasek pękł. Kupiłem nową pompe lecz stukanie nie ustało:/

Przy chwili wolnego czasu sprawdze luzy na zaworach

84

Odp: regulacja zapłonu

dario to ustaw luz zaworowy na gorącym silniku, i dopiero po odpaleniu rano będzie klekotał:) a ifa i tak ma fabrycznie duży luz

85

Odp: regulacja zapłonu

Mi chodziło oto że luzy na zaworach nie są aż takie ważne jak stukają zawory to znaczy że są wypalone gniazda i tylko dobry fachowiec może to zrobić bo jak się zdejmuje głowice to trzeba ją splanować wytoczyć gniazda założyć nowe zawory i ktoś cierpliwy je dotrze u nas taka przyjemność kosztuje 100zł za głowice +zawory.Zawory lepiej niech mają większy luz niż za mały bo wtedy na pewno wypalą się gniazda.Robiłem kiedyś eksperymenty i wyszło że najszybciej można załatwić głowice na czystym bioestrze a najszybciej na oleju jadalnym i jeszcze jedna uwaga żadne paliwo nie powinno zawierać wody bo wtedy polecą gniazda i pierścionki.

86

Odp: regulacja zapłonu

Macie racje, w tym silniku na gorąco luz się zmniejsza. Zapomniało mi się, że głowice są żeliwne.

87 Ostatnio edytowany przez bart16n (2010-02-10 11:48:49)

Odp: regulacja zapłonu

Witam wszystki w te piękne i nie naj zimniejsze południe:)
mam pytanie dotyczące ustawienia zapłonu...bo tak czytam czytam i już sam nie wiem czy początek wtrysku ma być przy wartości 27,5 stopnia czy 22 stopnia na tym kole zamachowym?:(

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

88

Odp: regulacja zapłonu

Ustawianie zapłonu nie jest takie proste bo pompę można źle przykręcić czyli nie dokładnie w kreskę i wtedy nic po symbolach.

89

Odp: regulacja zapłonu

Wg. fabrycznej instrukcji 21.5 - 23.5 stopnia.

90

Odp: regulacja zapłonu

Dzieki sławek.wszystko wyszło podczas ustawiania i tak.:)

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

91

Odp: regulacja zapłonu

tomek1974 napisał/a:

Ustawianie zapłonu nie jest takie proste bo pompę można źle przykręcić czyli nie dokładnie w kreskę i wtedy nic po symbolach.

Do tego dochodzą jeszcze wszelkie powiększone luzy na kołach zębatych i klinach...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

92

Odp: regulacja zapłonu

Co Ci wyszło, że tak zapytam ?

93

Odp: regulacja zapłonu

Właśnie to, że tak w tym zakresie wyszedł mi punkt początku wtrysku..

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

94

Odp: regulacja zapłonu

witam
mam problem tego typu że wycieka olej na sprzęgięłko przy pompie paliwowej u 323a, a nie bardzo wiem jak to rozebrać czy ktoś to kiedyś naprawiał???

95

Odp: regulacja zapłonu

Kolego jako że jesteś tu nowy więc Ci wybaczę ale Twoje pytanie ma się nijak do tematu tego wątku

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

96

Odp: regulacja zapłonu

A skąd dokładnie, młody1801, wycieka Ci na to sprzęgiełko i jaki olej, napędowy czy silnikowy? smile smile smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

97

Odp: regulacja zapłonu

może masz filtr przypchany po zimie woda się zebrała i masz efekty na maxa brakuje mu paliwa i zwalnia by za chwile przyspieszyć jak paliwa naleci.
najpierw to sprawdź a dopiero potem sie martw remontem pompy jak pali i nie kopci to nawet ewentualny remont nie powinien być drogi. Ja miałem kompletnie zdechłą silnik odpalał kiedy otrzymał ogromną ilość  samostartu  i chodził jak stara k.... nie wspominajac ze kopcił jak parowóz i remont z wtryskami wyszedł mnie 850 zł

A ciągnąłeś 2 przyczepy po 10 ton? czy dwie a na nich 10 ton ja swoim 255 ciągam jedną na którą wchodzi 10 ton jak na dwóch miałeś tyle to weź je sprzedaj kup taką jak ja mam.
Przede wszyskim sa miejsze opory toczenia  ciągałem 2 przyczepy miałem 10 ton i musiałem redukować do 1  a z jedną  jak dobrze pójdzie to nie bedę redukował w cale albo do 3 a górka ta sama

98

Odp: regulacja zapłonu

p.s. sprawdziłbym po zimie tą listwę w pompie paliwowej co lubi się przycinać... poszukaj na forum sporo o tym było... częsty problem wink

99

Odp: regulacja zapłonu

Krzysiek kupił bym z miłą chęcią większe przyczepy ... Ale może powiesz mi Za co ??  jak wywiozłem wczoraj pszenice i klełem  bo co to za cena 430 i z godziny na godzine mniej  jak dzwoniłem tego samego dnia rano mówili po 450zł\t  to istny szok  już sie zastanawiamy   co będzie za miesiąc...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

100

Odp: regulacja zapłonu

witam pochwale się a mianowicie udało mi się ustawić zapłon w forszaju pompa po regeneracji wtryski również, jeszcze dwa dni temu nawet o tym nie myślałem ale dziś poczytałem  troszkę forum, posty Sławka troszkę Piotra za co + pompa na miejsce odpowietrzenie układu gaz do dechy i kręcenie kołem zamachowym znalazłem znaki u mnie między 20 a 25 na króćcu od pompy pokazało się paliwo rantem szmatki zebrane pokręciłem troszkę tym sprzęgiełkiem paliwo drgnęło  skręciłem dziwo zapalił chodzi nie dymi ale czy jest dobrze to nie wiem jak to sprawdzić , pod koniec tygodnia będzie mechanik to zobaczy mnie się wydaje ze dobrze . i teraz moje pytanie jak by było źle ustawione to co by sie działo jakie objawy