41

Odp: Rozrząd

Oby trzymał jak najdłużej. A skręciłeś go dobrze z obu stron i zabezpieczyłeś dobrze obie jego nakrętki?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

42

Odp: Rozrząd

witam nie chce zakladac nowego watku wiec pisze tu nie wiem jak ustawic zaplon natomiast mialem pompe u regeneracji i nie wiem jak byla ustawiona teraz odkrecilem ta pokrywke w pompie i widze jak daja sekcje 1,2,4,3, i od nowa odkrecilem tez pokrywe zaworow ta pieerwsza od rorzadu moze mi ktos podpowiedziec jak powinny byc ustawione zawory w danym czasie gdy np w pompie daje pierwsza sekcja

Fortschritt zt 423 a razy 2

43

Odp: Rozrząd

wszystko jest wałkowane i to chyba nie 1 raz jak ustawic  zapłon  w tym silniku , więc szukaj , podpowiem że PiotrK ładnie to opisał

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: Rozrząd

michu23 napisał/a:

... i widze jak daja sekcje 1,2,4,3, ...

Michu23, a Tobie silnik w którą stronę się kręci?

Nawet nazwa właściwego wątku ładnie pasuje, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem.
Dla pewności masz tu linka - http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 688#p10688 .

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

45

Odp: Rozrząd

dzieki piotrze juz znalazlem wczoraj i wlasnie plus dla ciebie za wyt. zrobilem tak jak mowiles ustawilem 4 zawory na wachaniu a w pompie wtrysk na 1 tylko nie moge zrozumiec dlaczego pompa tak daje bo nawet na bloku za pompom mam napisane 1,3,4,2 chyba tak

Fortschritt zt 423 a razy 2

46 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2011-01-20 22:51:30)

Odp: Rozrząd

To zależy od której strony liczysz. Od tyłu jest tak jak pisze michu 323

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

47

Odp: Rozrząd

Albo michu kręci pompą/silnikiem w drugą stronę... Poza tym są jeszcze dwie możliwości, inny wałek rozrządu i kolejność wtrysku dopasowana do niego albo odwrotnie założony wałek w pompie wtryskowej, ale to raczej mało prawdopodobne.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

48

Odp: Rozrząd

witam silnikiem krece w lewo patrzac z kabiny o co chodzi w tym silniku

Fortschritt zt 423 a razy 2

49

Odp: Rozrząd

No to kręcisz dobrze, tylko chyba źle liczysz smile A tak poza tym, to już odpaliłeś maszynkę?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

50

Odp: Rozrząd

jeszcze nie czekam za chlodnica od bendka niedlugo wystawie na forum moja maszyne po calkowitej renowacji mam porobione foty krok po kroku co i jak robilem ciagnik byl w drobny mak rozkrecony jak skoncze (gora dwa tygodnie) to sie pochwale

Fortschritt zt 423 a razy 2

51

Odp: Rozrząd

No to będzie na co popatrzeć. Celem jest avatar?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

52

Odp: Rozrząd

dokladnie awatar tylko kola zostaja oryginalne bo juz brak kaski no i tuz jeszcze z przodu bedzie

Fortschritt zt 423 a razy 2

53 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-08-03 21:42:24)

Odp: Rozrząd

W kombajnie mi coś dzwoni w okolicach silnika. . Zastanawiam się nad ośką od koła pośredniego. To słychać?
W zeszłym roku dokręcałem bo przy wymianie półbloków zauważyłem brak nakrętki.
Czy możliwa jest jakaś totalna katastrofa w wyniku odkręcenia się tej ośki?
Generalnie słychać to na wolnych obrotach, tak przy 1200 -1400 zanika..

54

Odp: Rozrząd

A jesteś pewny z której strony?

55

Odp: Rozrząd

No raczej od przodu, tj ze strony rozrządu

56

Odp: Rozrząd

Musisz chyba dobrać się tam robiłem to u znajomego jak był hałas zdaje się że to było łożysko na tym wałku co pompę wtryskową napędza.

57

Odp: Rozrząd

Krzysiek, nie umocowany wałek od tego koła pośredniego może narobić Ci sporo bałaganu i to do tego stopnia, że trzeba będzie wymienić cały blok i jeszcze resztę kół zębatych... Ale może wcale nie jest tak źle, bo może poluzowało Ci się koło pasowe na wale i dzwoni Ci tylko odrzutnik oleju? Generalnie dzwonić może jeszcze kilka innych rzeczy, ale to najbardziej pasuje do Twojej sytuacji.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

58

Odp: Rozrząd

Właśnie jestem w trakcie naprawy rozrządu. Odkręciła się nakrętka od koła pośredniego (wewnętrzna)i wyłupało mi koło od pompy wtryskowej.

59

Odp: Rozrząd

Witam Panowie,długo mnie tutaj nie było, ale pomału nadrabiam zaległości. Co do rozrządu to w ubiegłe żniwa mieliśmy taką sytuację jak wyżej opisana. Przez odkręcony wałek kółka pośredniego wycięło się koło wałka rozrządu, pogięły wszystkie popychacze, wyszczypały się dwie szklanki i koło zębate napędzające pompę straciło uzębienie. Przez tę awarię kombajn spędził dwa dni w szczerym polu, gdzie wszystko było zrobione.Sąsiad u którego wtedy kosiliśmy nie mógł wyjść z podziwu jak w ciągu dwóch dni w szczerym polu idzie zrobić taką naprawę :)a mówiąc szczerze to jak usłyszał co się stało zwątpił i pomału szukał drugiego kombajnu.

60

Odp: Rozrząd

Bo to są tanie i łatwe w naprawie maszyny.Polecam artykuł w majowym TOP AGRAR str 138 tam można się dowiedzieć ile kosztuje wtryskiwacz od 1,5 do 4,5 tyś a naprawa przekładni tyle co forsz więc po takim artykule na pół roku na pewno przeszła chęć zmiany na coś lepszego i chyba coś w tym jest bo znajomy robił pompę w jelonku 7600 to 18tyś.