21

Odp: Sieczkarnia

Jak ktoś zainteresowany mogę podać namiary na gościa co robi sieczkarnie dla Wiesia w Postolicach i Pantey okolice Kalisza cena 4300 zł.napęd od silnika

22

Odp: Sieczkarnia

Pietia  kumpel kupił  od wiesia tą sieczkarnie rok czasu pracowała jak powinna (20ha) następnego roku czyli zeszłego zaczeły dziac sie cuda neutral zaczeły noże wyskakiwac  łamac się  odważniki po wywarzeniu zaczeły odlatywac itp   strach było wogule włączac ta sieczkarnie aż wkoncu zdemontował cały wał sieczkarni wraz z nożamii zawiuzł do wywarzenia do jakiegoś tam zakładu  i do konca zniw miał spokój  zobaczym  na ten sezon co będzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Sieczkarnia

to jest prawda co mówisz kolega tez wziął i lipa cały czas problemy ja wziąłem kielecką prosty montaż i jest wszystko ok

24

Odp: Sieczkarnia

Ja Osobiście Wolał Bym Kupić  Używaną Oryginalną Sieczkarnię  Forszmitowską . Oryginał to oryginał mniejsza z tym ze używana była ... 

Mam znajomych którzy Sprowadzają Kombajny Fortschritt i Class  z Niemiec  Sam kupiłem od nich Moją E 512 bez sieczkarni . Po sezonie rzepakowym kupiłem sieczkarnie bizonowską  którą następnie wymieniłem ją (z dopłatą )  na oryginalną  którą  wziąłem od mojego znajomego . Do tej pory spisuje się niezawodnie smile:):)

Tylko teraz będę musiał kupić lub dotoczyć koło pasowe aby zwiększyć obroty sieczkarni . Powód tego jest taki ze kupiłem heder ze stołem do Rzepaku o szerokości  5,10m i boje się ze sieczkarnia nie będzie dawała rady z siekać wymłóconego materiału ...

GG 16238418

25

Odp: Sieczkarnia

nie musisz bedize siekała  nawet do rzepaku cofa się noze stałe  te na listwie poto by mniejsze obciązenie było dla kombajnu a tak czy siak sloma  się rozpada zawsze do pszenicy znów się wysuwa te noże bo słoma mięka  wypraktykowane przezemnie sprawdza się to i przy okazji oszczędza sie na paliwie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

26 Ostatnio edytowany przez Matey (2009-06-18 12:18:33)

Odp: Sieczkarnia

Czyli co, proponujecie kielecką tak? Skoro tak to zadzwonimy niedługo, a może ma ktoś namiar na używana oryginalną sieczkarnie?

edit:
czesio, moge cie prosic o jakies fotki tej sieczkarni? powiedz tez cos wiecej jesli mozesz, z czym byly problemy przy montazu itd

27

Odp: Sieczkarnia

montaż jest prosty w moim przypadku musiałem odkręcać tylną ramę i dokręcać nową z kompletu koło pasowe ściągnąłem koło odrzutnika wyczyściłem i ustawiłem wywierciłem 6 otworów zakręciłem i z powrotem zamontowałem. przekładnia tez prosty montaz 6 otworów do wiercenia i po kłopocie największy problem to miałem z napinaczem pierwszego pasa od odrzutnika ponieważ przeszkadzały rurki wspomagania dwa ceowniki i odstawiłem napinacza reszta jest już banalna wszystko podczepiasz do ramy zamontowanej do tyłu a zdjęcia sieczkarni zamontowanej w 512 są na forum w dziale nasze kombajny. ja za swoją dałem      4 500 zł. robiłem próbę i jest Oki sypie słomę i tnie bardzo dobrze

28

Odp: Sieczkarnia

Panowie ja nie zachwalałem tej sieczkarni tylko jak byłby ktoś zainteresowany mogę podać namiary mówił też, że jest możliwy montaż, że wykonuje to od kilku lat. Rozmawiałem
z gościem wiosna jak szukaliśmy tura do MTZ Tak mi opowiadał dorabia też dużo części do kombajnów 512 i514 ma ludzi i maszyny a wyważanie robią mu w Kaliszu w zakładach wojskowych a Wiesiek się u niego zaopatruje i ma jeszcze sklep z częściami do Fortschritta
z tego, co pamiętam wspominał coś, że Wiesiek ma dwóch dostawców szarpaczy i ten drugi robi z mniejszą średnicą wału i czasami są problemy z nią piszę tylko to, co słyszałem mam od niego koło napędzające młocarnię te na szeroki pas 3 sezon i jest Ok., więc ja jakość nie mogę narzekać. Należałoby porozmawiać z kimś, kto ma szarpacz kilka lat i wtedy mielibyśmy dopiero wiarygodne wypowiedzi, co do produktu.

PS
Oczywiście każdy może zachwalać swój towar i mówić, że jego jest najlepszy a prawa rynku same go zweryfikują.

Tak samo jak rozmawia się z PotremK lub jego ojcem ten ostatni był u mnie po prostu ich wiedza jest porażająca na temat Fortschritta spojrzenie na maszynę i już widzi kilka błędów

29 Ostatnio edytowany przez Matey (2009-06-19 14:49:57)

Odp: Sieczkarnia

czesio303 napisał/a:

[..]zdjęcia sieczkarni zamontowanej w 512 są na forum w dziale nasze kombajny.[..]

Możesz mi podac link bo jakoś nie mogę znaleźc?

Ewentualnie przeslac na matey@agrofoto.pl ?

30

Odp: Sieczkarnia

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=886   jest tam kilka zdięć

31

Odp: Sieczkarnia

Aha czyli ten numer na który ty dzwoniłeś to samo co ten numer 0 609 543 593 który dostałem od @przemoO. Ile dni czekałeś na sieczkarnie?

32

Odp: Sieczkarnia

ja dzwoniłem pod taki 697929333 lub domowy 0 41 3031046 czekałem 5 dni bo dzwoniłem w niedziele jak bym dzwonił w sobotę to bym miał w poniedziałek

33

Odp: Sieczkarnia

Numery inne, ale sieczkarnia ta sama big_smile Ona jest od państwa Raczyńskich?

34

Odp: Sieczkarnia

to jest numer do producenta jego syn dowozi do domu.

35

Odp: Sieczkarnia

no nic, najważniejsze że to ta sama sieczkarnia

36

Odp: Sieczkarnia

Oki sieczkarnia zamówiona, we wtorek ma byc na miejscu, więc ruszymy z montażem, jestem dobrej myśli smile

37

Odp: Sieczkarnia

Sieczkarnia w domu, montujemy ją w trzy osoby, narazie jakieś półtora dnia i 85% mamy zrobione, najgorzej z tą przekładnią bo wystarczy wywiercic otwory pare centymetrów w złą strone i jeden pasek jest zbyt mocno napięty.. No ale nic, dajemy narazie radę, jeszcze jakiś dzień zejdzie z duperelkami typu czujnik, blachy itp. Dzięki panowie za namiar


Sorka za trzy posty pod rząd tongue

38

Odp: Sieczkarnia

lepiej w daj bliżej i puzniej  najwyzej napinacz jakiś założysz bezpieczniej będzie

39

Odp: Sieczkarnia

Odrazu mówie że ja mam kieleckie a nie takie jak w postolicach smile

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

40

Odp: Sieczkarnia

Rozmawiałem z kolesiem co ma tą sieczkarnie na bizonie, sieka rocznie około 50ha, czyli więcej jak ja, narazie spisuje mu się dobrze, oby ta sprawowała się tak samo smile