101

Odp: Sieczkarnia

Łukasz8468 napisał/a:

którą wybrać? http://otomoto.pl/hit-sieczkarnia-slomy … 49206.html co o tym myślisz na dole są wypisane modele .

Ja brałem od tego gościa kilka lat temu sieczkarnie do E-514 z elektromagnesem,pasowała bez żadnych problemów lata do dziś . Jedyne co poprawiłem to dorobiłem napinacz pasa napędzającego, tnę tak około 150 ha słomy rocznie.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

102

Odp: Sieczkarnia

No widziałem to u Ciebie Janusz, całkiem ładnie to wszystko tam pasuje. Tyle nim rocznie robisz?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

103 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2013-06-25 19:45:27)

Odp: Sieczkarnia

Nazbiera się, w mojej okolicy(poza wyjątkowym rokiem 2012) to prawie wszystkie hektary idą przez szarpacz.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

104

Odp: Sieczkarnia

A ten elektromagnes to pasował by zamiast oryginalnego  do 512 bo mi padł ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

105 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2013-06-25 22:20:23)

Odp: Sieczkarnia

U mnie to takie cuś,napęd od silnika .
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/56eadda03bfc.jpg
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/55db4b8e5064.jpg
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5768b0367810.jpg

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

106

Odp: Sieczkarnia

hmmm ciekawe czy taki elektromagnes sprawdził by się przy włączaniu chederu? Było by to bardzo wygodne rozwiązanie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

107

Odp: Sieczkarnia

Jak by mieli wersję wąską to i by do e 512 pod pasował . Bo u mnie napęd sieczkarni  jest od szajby za pasami jezdnymi .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

108

Odp: Sieczkarnia

Seba wyczyść skrzynkę bo nie mogę do ciebie wysłać wiadomość.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

109

Odp: Sieczkarnia

Ok gotowe.

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

110

Odp: Sieczkarnia

Mam sieczkarnie  na elektromagnes. Jaka jest długość paska? Mierzyłem (pewnie niedokładnie bo stary) to wychodziło mi coś koło 7200. Jaki jest właściwy wymiar?

111

Odp: Sieczkarnia

Ale jakiej produkcji ta sieczkarnia? Biso?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

112 Ostatnio edytowany przez markus (2014-07-11 19:35:51)

Odp: Sieczkarnia

Spc 6850 do Biso

113

Odp: Sieczkarnia

U mnie jest taka sama.

114 Ostatnio edytowany przez andre902 (2015-03-08 22:01:19)

Odp: Sieczkarnia

Wczoraj byłem u gościa co 20 km ode mnie ma 512 chciałem obejrzeć jak wygląda taki kombajn "na żywo" bo chcę kupić takiego i okazało się, że on chce go sprzedać. Ogólnie kombajn posiada:
-hydraulicznie rozkładaną rurę z takim zamkiem mechanicznym
-sieczkarnię podobną do bizona ale na dwa paski z napędem od silnika.
I moje pytanie czy były takie wersje z taką sieczkarnią i czy możliwe jest że sieczkarnia jest na stałe załączona z silnika bo elektromagnesu nie widziałem? Dodatkowo właściciel powiedział, że do zrobienia jest wariator jazdy bo cieknie oraz brakuje 2 szyb w kabinie po prawej stronie-przygoda z gałęzią. Jakie mogą być koszty tych napraw?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

115

Odp: Sieczkarnia

Rura hydrauliczna mogła być sieczkarnia też. Jednak powinno być alby sprzęgło załączane ręcznie, coś jak cierne z zapadką lub właśnie na elektromagnes. U nas jest włączanie ręcznie oryginał.

116

Odp: Sieczkarnia

Były tez sieczkarnie że tylko pasek zakładałeś i sciągałeś, takie rozwiązanie...

mdw

117

Odp: Sieczkarnia

może to być jakaś wersja eksportowa? a szyby można gdzieś dostać nowe czy tylko używki? duży koszt naprawy wariatora? interesuje mnie ten kombajn bo blisko mnie i w niezłych pieniądzach.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

118

Odp: Sieczkarnia

To jest wszystko kosmetyka. Dla jednego w kombajn wsadzić 2tys to dużo dla drugiego niedużo zależy jakie Ty masz podejście .

119

Odp: Sieczkarnia

wiem że jest to stara maszyna i może niedomagać tu i tam
kupowałem kiedyś prasę Krone KR125 i znalazłem tylko skrawek gdzie były cyfry 93, myślałem że to rok produkcji ale potem w skrzynce na sznurki znalazłem resztę i te cyfry okazały się numerem seryjnym a po numerze seryjnym doszedłem- rok produkcji 1985 i hula do tej pory powycierana niemiłosiernie ale bez awarii u mnie zrobiła 5000 balotów.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

120

Odp: Sieczkarnia

Koszt naprawy wariatora to 30 zł za uszczelniacze i 30-40 minut roboty... w żniwa dwa razy rozbierałem...