121

Odp: Sieczkarnia

naprawa hydrauliki wariatora to kosmiczne koszta ok 100 zł przy nowych tłoczkach tulejkach i zestawie gumek, szybki boczne to w rozbiórkowych tematach po 10 zł szt, a fabrycznych rozdrabniaczy słomy w E-512 nie było i co kto założył to jest.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

122

Odp: Sieczkarnia

Witam. Orientuje się ktoś czy sieczkarnia z 517 pasuje do 524? Pozdrawiam

123

Odp: Sieczkarnia

od 517 będzie za szeroka do 524

E 516 na części
Telefon 695 076 269

124

Odp: Sieczkarnia

A macie moze jakies namiary na sieczkarnie do 524? Pozdrawiam

125

Odp: Sieczkarnia

http://olx.pl/oferta/fortschritt-mdw-52 … e2f87f2140
dzwoń

E 516 na części
Telefon 695 076 269

126

Odp: Sieczkarnia

taki kombajnik rozebrać na części to powinno być karalne smile

127

Odp: Sieczkarnia

Dzwonilem tam jakis miesiac temu to juz mial sprzedana:(  ale dzieki za zainteresowanie👍

128

Odp: Sieczkarnia

jutro będzie kumpel z czech wracał to będe wiedział czy coś maa , bo mi wspominał że będzie miał duzo części do 524

129

Odp: Sieczkarnia

I jak tam dowiedziałeś śię czegoś?
Ma ktoś z was może założoną w 524 sieczkarnię z 514? Bo ponoć z mała przeróbką pasuje

130

Odp: Sieczkarnia

mam założona z 514 pare przeróbek i pasuje tylko u mnie nisko wisi

131

Odp: Sieczkarnia

A mògłbys przesłac na maila pare fotek jak to wygląda i co przerabiałeś? Byłbym wdzięczny

132

Odp: Sieczkarnia

Witam orientuje się ktoś czy da radę założyć sieczkarnie z 516 do 512? Mam możliwość kupienia takiej za nieduże pieniądze.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

133

Odp: Sieczkarnia

Na pewno nie!

134

Odp: Sieczkarnia

No byłaby o jakieś 30 cm szersza... Trza było by zwężyć co pewnie wiązało by się z wyważaniem, jak miałbyś dojście żeby to tanio zrobić to można się pokusić. Najlepiej założyć coś pasownego ale dla odważnych świat należy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

135

Odp: Sieczkarnia

Chłopaki zdarza się wam że słoma zawiesi się nad sieczkarnia wczoraj miałem małą wpadkę w pszenżycie odtykanie połowy kombajnu zdarzało się kiedyś w jęczmieniu jarym ale nigdy w twardej słomie. Mam pytanie do posiadaczy czeskich sieczkarni tzw prowadzonych na rurkach przód tył one wszystkie tak kiepsko szarpią w tym roku przestawiłem kontr noże w pozycje górna i było już lepiej ale szału to nie robi  w tym roku mam za dużo słomy i musi iść rzez szarpacz.
pole po szarpaczu wygląda mniej więcej jak na tym filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=dvCDwElepSg

136

Odp: Sieczkarnia

Gadałem kiedyś z gościem co miał w 517 właśnie tą czeską sieczkarnie na rurkach to nie był z niej zadowolony. Ja miałem wtedy od Claasa i to był super sprzęt. Teraz mam biso i szału nie widzę a podobno taka dobra...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

137

Odp: Sieczkarnia

sieczkarnia na filmie ma za nisko opuszczony rozrzutnik. Ja w bizonie i w claasie podniosłem na max i rozrzuca na całą szerokość hedera i  równo ściele słomą. O zapychaniu nie wypowiem siębo nie widziałem na oczy tej sieczkarni.

138

Odp: Sieczkarnia

u mnie w sieczkarni z Wągrowca kierownica jest na trochę wyżej niż środek bo jak była wysoko to waliło na nieskoszone, jakość cięcia wspaniała, lepiej nawet niż JD 1450 CWS

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

139

Odp: Sieczkarnia

Grzegorz89 napisał/a:

sieczkarnia na filmie ma za nisko opuszczony rozrzutnik. Ja w bizonie i w claasie podniosłem na max i rozrzuca na całą szerokość hedera i  równo ściele słomą. O zapychaniu nie wypowiem siębo nie widziałem na oczy tej sieczkarni.

Grzesiu słabo szarpie duże kawałki i wąsko rozrzuca z kierownica próbowałem ciut lepiej ale szału nie ma

140

Odp: Sieczkarnia

W bizonie przerabialem po swojemu kierownice na dużo. Większy kąt bo oryginalnie też słabo rzucalo
Norze przeciwtnace na najwieksxy kat. A może zwieksxyc jej obroty ?