Odp: Ciekawa strona

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym PSL, PO i PiS. Rząd im płaci czy co? Kurcze spółdzielnia zarabia bo chyba po to się pracuję... a że robią to na skale ogromną jak na Polskę to źle? Jak dla mnie wylewanie gnojowicy na pola nie szkodzi. Gorzelnie leją wywar i jakoś mogą a na pewno jest to 100 razy bardziej szkodliwe (kwas+ temperatura). Gnojowica co najwyzej ulotni się azot albo spłynie podobnie jak nawozy sztuczne sypane na zamarzniętą ziemie co wielu praktykuje i w kategorii przestępstwa rozpatrywane nie jest.

162

Odp: Ciekawa strona

Czy ty wiesz co piszesz cz przyszedłeś sobie tutaj odstawiać socjalistyczną propagandę sukcesu jakiegoś rsp ??

163

Odp: Ciekawa strona

Wiecie co duży może więcej i ma takich małych w de....
A jak nie wiadomo o co politykom (wszystko jedno którym) chodzi to chodzi im o kasę .
Dzisiaj lobby nawozowe mówi że nawozy są GUT, a gnojowica BE.Jak ktoś więcej zapłaci będzie odwrotnie.

164

Odp: Ciekawa strona

Wiesz co zawiera wywar gorzelniczy?? bo ja osobiście chciał bym to miec na polu, w jakim Ty świecie żyjesz.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

Odp: Ciekawa strona

Jestem przeciwny komunie. Prywatnie mam bardzo prawicowe poglądy  ale nieistotne. Witkowo to firma spółdzielcza, nie PGR. Nie wychwalam, nie sieję propagandy. Robią to co robią, zarabiają przede wszystkim na tym, nie mają dotacji z państwa wiekszych niż każdy z nas, mnie wkurza że jak ktos coś robi na dużą skalę i do tego w miarę dobrze (na pewno nie idealnie) to zawsze znajdzie się ktoś komu to przeszkadza.
Co zawiera wywar? To w 90% woda a reszta to przede wszystkim troche białka. Piszę pracę magisterską z zakresu przechowywania namozów naturalnych. Zostawcie wywar gorzelniany w jakims betonowym duzym zbiorniku niech zacznie "pracować" to po jakimś czasie jak zamieszasz coś takiego to jakbys w padlinie mieszał - zapach rozkładającego się białka jest straszny. Wywar na pewno ma sporo składników. Na mojej uczelni były robione doświadczenia z kompostowaniem tego - udane zresztą. Mi chodzi o wylewanie gorącego wywaru (około 80 stopni) na pola, oprócz tego wywar ma kwaśny odczyn - mieszanka zabójcza dla gleby i organizmów tam żyjących. Jakby lac zimny i pola regularnie wapnować to co innego.Na dzień dzisiejszy akurat wywar i jego zagospodarowanie to duży problem gorzelni.
Kończe ten temat bo stwierdzicie że młody się wymądrza...

166

Odp: Ciekawa strona

Mnie tylko zastanawia dlaczego spółdzielnie są be , a grupy producenckie cacy?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Ciekawa strona

Mnie też

168

Odp: Ciekawa strona

MAREKPE napisał/a:

Mnie tylko zastanawia dlaczego spółdzielnie są be , a grupy producenckie cacy?

Można pójść tokiem myślenia w kierunku czasu pracy i formy własności:
- w spółdzielni (np. w Witkowie) pracownicy są zatrudniani jako członkowie, czyli mogą pracować po 20 godzin na dobę i nie mogą się poskarżyć nikomu bo spółdzielni nie obowiązuje kodeks pracy czyli tyrają ponad normę za min płacy, 
- w grupie producenckiej chyba podobnie z tym że robi się na swoim no i "grupa producencka" brzmi bardziej biznesowo niż "spółdzielnia" wink

A mnie nie od dziś nurtuje taka sprawa: wspomniane spółdzielnie, grupy - ogólnie ogromne gospodarstwa w większości mają tysiące hektarów w dzierżawie od agencji. Kiedyś musi nadejść czas że agencja wystawi ziemię na sprzedaż - co wtedy ?? Stać ich na wydanie tak bajecznych kwot ??

gg 5118068

Odp: Ciekawa strona

Nie stać i sprzedaż na siłe ziemi agencyjnej żeby ratować budżet rozłoży takie dzierżawione gospodarstwa

170

Odp: Ciekawa strona

jakby tak było to każdy przekrętas twożył by spółdzielnie każdą firme która kogoś zatrudnia obowiązuje kodeks pracy a jednostki wyłączone to policja straż wojsko oni są rozliczani inaczej a reszta może daje sie robić w konia ale nie sądze żeby tak duża firma była tak durna zeby łamać kodeks pracy odszkodowania podczas procesu były by dość bolesne

171

Odp: Ciekawa strona

a apropo sprzedaży agencja może ci dać jeśli wpłacisz 20 procent jako dzierżawcyno i reszta na o procent przez 10 lat i prawo pierwokupu a ze to ziemie z odzysku po niemcach to do nich nie ma pretensji prawnych no i jest ich bo jak pokombinuja to spłacą to z dopłat

172

Odp: Ciekawa strona

Zgadza się u nas SKR przez to padł, że wyszła afera z godzinami pracy, sąd, kary dla prezesa, dla Spółdzielni i zdechło. Co do własności ziemi to poczytajcie, że oni mają większość swojego Cytuję: Spółdzielnia gospodaruje na obszarze 13.284 hektarów, w tym grunty własne 10.687 ha, a grunty dzierżawione 2.597 ha. Zatrudnienie wynosi 1.250 członków (wraz z emerytami i rencistami).
Co do własności to Spółdzielnia jest w 100% własnością jej członków (tak jak było u nas w SKRze, po zlikwidowaniu, cały uzyskany przychód został podzielony wg udziałów członkowskich na wszystkich członków. Dostałem prawie 2000 zł. Tzw Kółko Rolnicze było likwidowane 2 lata temu , a w dniu dzisiejszym nikt nie dałby takich pieniędzy za maszyny i nieruchomości i kto wie czy nie trzeba by było dokładać z własnej kieszeni żeby zamknąć działalność SKRu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

173

Odp: Ciekawa strona

joker-konin napisał/a:

a apropo sprzedaży agencja może ci dać jeśli wpłacisz 20 procent jako dzierżawcyno i reszta na o procent przez 10 lat i prawo pierwokupu a ze to ziemie z odzysku po niemcach to do nich nie ma pretensji prawnych no i jest ich bo jak pokombinuja to spłacą to z dopłat

Poczytaj jakie są warunki spłaty pola w ANR. W moich okolicach zauważyłem maksymalnie 10 półrocznych rat, a przeważnie jest to 6 półrocznych rat, więc jakie 10 lat. Ponadto wpłata 20% liczona jest jako pierwsza rata.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

174

Odp: Ciekawa strona

joker-konin napisał/a:

jakby tak było to każdy przekrętas twożył by spółdzielnie każdą firme która kogoś zatrudnia obowiązuje kodeks pracy a jednostki wyłączone to policja straż wojsko oni są rozliczani inaczej a reszta może daje sie robić w konia ale nie sądze żeby tak duża firma była tak durna zeby łamać kodeks pracy odszkodowania podczas procesu były by dość bolesne

"... Wątpliwości natomiast powstają wówczas, gdy w rolniczej spółdzielni produkcyjnej pracę wykonują wyłącznie członkowie spółdzielni, na odrębnej podstawie prawnej, tj. deklaracji członkowstwa w spółdzielni.
     Spółdzielnia oraz osoby wykonujące w niej pracę w ramach stosunku członkowstwa nie spełniają warunków przywołanych wyżej definicji "pracodawcy" i "pracownika", a zatem - w naszej ocenie - nie powinny ich dotyczyć omawiane przepisy Kodeksu pracy..."

jest to tylko część wyjaśnienia prawnika co do czasu pracy w spółdzielni. Reasumując: pracownik zatrudniany w spółdzielni podpisuje deklarację członkostwa i staje się jej członkiem. Kodeks pracy nie reguluje jego godzin tylko wewnętrzne przepisy spółdzielni i wiem dobrze że "Witkowo" to stosuje.

gg 5118068

175

Odp: Ciekawa strona

Ale namieszałem tym Witkowem

176

Odp: Ciekawa strona

Ludzie sami na siebie donoszą
http://www.youtube.com/watch?v=zqGah_Qp … re=related

Rolnik z powołania:-)

177

Odp: Ciekawa strona

No cóż niektórzy są imbecylami do kwadratu big_smile
A te "gówna" powinny mu do studni wpłynąć i powinien je wypić, że się taki cep jeden z drugim urodzi, to to jakaś pomyłka natury.

178

Odp: Ciekawa strona

Ceny może i niektóre kosmos ale w razie w oryginały http://www.lt-ersatzteile.de/

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

179

Odp: Ciekawa strona

http://www.sztetl.org.pl/ można wybrać miasto i zobaczyć historię żydów w okolicy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

180

Odp: Ciekawa strona

Żydzi w okolicy, chciałem opowiedzieć ciekawą moim zdaniem zasłyszaną historię, ale nie będę tu pisał, bo mi znów ktoś posta wytnie. Tak trzymać Koledzy ! Wróg czuwa !