2,541

Odp: Ciekawe filmiki

"popaprane idee"

Rolnik z powołania:-)

2,542

Odp: Ciekawe filmiki

No to nie Was.

2,543

Odp: Ciekawe filmiki

Dla wyjaśnienia. Ojciec tego Pana z kanału ma 1000ha gospodarstwo konwencjonalne. Chłopak nie chciał tak gospodarzyć, to tatuś dał mu 36ha i niech robi po swojemu. Tak tatuś mu użycza maszyn i stary strych jako magazyn. Pan Marek zboża mieli na zewnątrz.
Co w tym złego że sprzedaje w detalu? Z 36ha w konwencji też nie jest kolorowo. Chłop kombinuje jak może. Co w tym złego? Ma małe plony to fakt, ale za to zdrową żywność z nich robi. Co w tym złego. Większość rolników ślepo wierzy formom chemicznym i żyje na ich postronku. Marek pokazał że da się z niego uwolnić i żyć z niewielkiego gospodarstwa

Rolnik z powołania:-)

2,544

Odp: Ciekawe filmiki

Przepraszam jak obraziłem. Nie miałem takiego zamiaru.
Dlaczego uważam te ekologiczne idee za popaprane ? A dlaczego tysiące traktorów  wyjechały na drogi polski jak i innych krajów Europy ? Co kamerowałeś, kwiatki i motylki ? Protest kamerowałeś ! Protest przeciw komu i czemu ? Robaki - jedyne rozsądne źródło białka zwierzęcego. Redukcja o 90 % CO2. Ślad węglowy. Te idee uważam za popaprane. Tego gościa co zbiera z jednego hektara w porywach do 1500 kg jęczmienia za całkiem normalnego nie uważam. Nie wszystko co mówi uznaję za brednie ale większość.
Nie używam w dyskusji słów uważanych za obraźliwe. Wyrażam swój pogląd na dany temat.
Nie przypadkowo tytułuję Cię Pajej przyjacielem. Dla przyjaciół mam dużą dozę wyrozumiałości. Nie wiem co byś musiał napisać, żebyś moim przyjacielem przestał być. Chyba nie ma takiego tekstu. Proponuję trochę poluzować.

2,545

Odp: Ciekawe filmiki

Miło mi że jestem Twoim przyjacielem. Podeślę Ci jeszcze inny filmik tym razem profesora.
https://youtu.be/9qzQXjB6i00?si=B9j31IXWgwbwuxAA
Byłem na proteście, ale akurat zielony ład w większości popieram pod warunkiem że UE zamknie granice. Dla mnie idealnie byłoby gdyby cała UE była jednym gospodarstwem ekologicznym.
Uważasz że musimy zbierać dużo z pola, pytam dlaczego? To że brakuje żywności to kłamstwo. Popatrz na ceny w skupie, popatrz na to że 1/3 żywności jest marnowane.
Bronisz obecnego chemicznego rolnictwa zobacz ten film, ale cały https://youtu.be/JSLhHWYzHyQ?si=NuPMDyqFnI690fa1
Jestem ciekaw co teraz napiszesz dobry kolego

Rolnik z powołania:-)

2,546

Odp: Ciekawe filmiki

Link do "Trucizna nasza powszednia" nie działa, tak że sory - nie wypowiem się.
Pierwszy film, obejrzałem "od dechy do dechy". Pozwolę sobie na uwagi w związku z tym.
Im więcej skrótów tytułów naukowych przed imieniem i nazwiskiem, tym większe przyzwolenie na pospolite pier**l. To się odnosi do większości dziedzin naukowych, nie tylko rolniczych. Myślę, że wykładowca uważa, nadaję na takim poziomie, większość jak nie wszyscy i tak nie kumają o czym mówię. Nie bierze pod uwagę że jednak ktoś coś kuma. No i co z tego. To on ma przed imieniem i nazwiskiem dr.hab., nie ja.
Następny temat. Zajadów od śmiechu dostaję na temat wykładowców co przed nazwiskiem mają pół alfabetu, uczą studentów zarabiać miliony, sami wykładając za 4300 zł. Zakładam, że przedni zderzak to nie opuchlizna głodowa. Samemu wpierdd.la się mięsko, tłuszczyk a polebsowi usiłuje się wmówić, że najlepszy jest szczaw i mirabelki. Po rukoli i brokule tak by nie wyglądał. Oczywiście - cukrzyca, zła (dramatycznie) przemiana materii. Ja jeszcze łacha drę z chorego człowieka. W Oświęcimiu wszyscy mieli dobrą.
Ekoschematy, nie, to nie nakaz. Pewnie że nie. Nikt do tego nie zmusza. To zachęta, wskazówka.
Chłop jest na tyle tępy, że Bruksela ma mu podpowiadać co ma robić na własnym polu. Pajej przyjacielu, czy Ty czasami myślisz za czym obstajesz ?

2,547

Odp: Ciekawe filmiki

https://youtu.be/JSLhHWYzHyQ?si=U19lY2WzVJbAxwLj jeszcze raz wklejam link do filmu jeśli znowu nie zadziała to proszę wybierz opcję szukaj i wpisz tytuł tego filmu.
Ch do prof Piechoty to przez większość swojego wywodu komentowałeś jego wygląd i nadmieniłeś że nie ufasz profesorom a z Twojej narracji wynika że ufasz firmom chemicznym co karzą Ci wylewać trucizny na pola. Rozumiem że życie glebowe masz w poważaniu bo liczy się to co firmy chemiczne wpajają Ci od małego że trzeba nawozić pryskać itd.
Jak myślisz po co to robią? Żeby kto miał kasę Ty czy oni? Jeszcze dalej wierzysz w to że jedna firma chemiczna robi opryski i lekarstwa i to jest przypadek?
Może jestem naiwny ale Ty też
Na koniec zadam pytanie kto jest Twoim autorytetem jeśli chodzi o rolnictwo?

Rolnik z powołania:-)