21

Odp: Biopaliwo

ja jednak będe dolewał biopaliwo do zakupionego jak dokończę prasę  tylko nie wiem jeszcze w jakich proporcjach a o mojej małej rafinerii nie musi nikt wiedzieć!

22

Odp: Biopaliwo

poteoretyzujmy:jeśli kupimy oryginalną ropę w której zawarta jest akcyza i podatek drogowy ,spalając ją w uprawie pola otrzymujemy częściowy zwrot akcyzy -o podatku drogowym nikt nie wspomina<a gnieciemy własną ziemię>jeśli kupimy opał na dosuszenie ziarna to mimo akcyzy nikt nam nic nie zwraca.Jeśli pojedziemy po polu na własnym oleju popełniamy przestępstwo.Dziwię się ,że jeszcze władza nie wpadła na to ,aby opodatkować słomę na polu bo mając taki piec na słomę możemy dosuszyć zboże albo ogrzać chałupę.Ja bym wlepił dożywocie najlepiej od razu big_smile Powinno się także policzyć i oznakować wszystkie drzewa w gospodarstwie bo nóż widelec popalę nimi w kominku.Koło każdego gnojownika powinien powstać skład celny z urzędnikiem a nóż ktoś biogaz sobie klepie po nocach.Zaczyna być ja  w orwelowskich książkach ,aż przykro bo niby jesteśmy ostoją narodu lub solą tej ziemi jak kto woli a traktuje się nas jak bandę przygłupich prostaków.Rozumiem,że jeśliby były: dobre dochody,niezłe zyski nikt nie chcialby zbytnio kombinować kupiłoby się partię paliwa i tyle ,ale teraz tak nie jest -liczy się każda złotówa i jestem za tym by kombinować ,by nie dać za wiele państwu pieniędzy bo i tak wszystko pier**l.pozdrawiam

23

Odp: Biopaliwo

zgadzam się z przedmówcą ale dodam jeszcze że nawet na własej ziemi nie wolno wycinać drzew nawet tych samemu posadzonych nie dotyczy sadu i ozdobnych

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

24

Odp: Biopaliwo

Pepe, masz +.

25

Odp: Biopaliwo

pepe zgadzam się z tobą masz +

26

Odp: Biopaliwo

Jaka jest u was cena paliw? Ja dziś przeżyłem szok hmm
- Eko diesel 4,63zł
- benzyna 95 4,57zł
- ON 4,83zł
Pierwszy raz widze żeby benzyna była tańsza od diesla hmm

27

Odp: Biopaliwo

Wypadałoby się do tej tendencji przyzwyczaić. Za rok obecne ceny będą bardzo atrakcyjne !

28

Odp: Biopaliwo

niestety ale Sławek ma racje niedługo wrócą koniki na pola nie dość że nic nie pali to jeszcze nasra i pole nawiezie wink

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

29

Odp: Biopaliwo

Jest szansa na złagodzenie tego spodziewanego kryzysu. Znając realia tego kraju, nikt tej szansy nie wykorzysta.
Rosja nie należy do OPEC. Kraje zrzeszone w OPEC decydują o cenie ropy na Świecie. Rosja chętnie do cen dyktowanych przez tę organizację przystaje. Nasze "elyty" polityczne słabo albo wcale nie znają historii. Leszek Moczulski ŚP, szef KPN, ze szczerbatym widelcem w ręce, na rowerze, najechałby ZSRR gdyby tylko mógł. Nie wiedziałem, że głupota jest zakaźna ? Co robi nasz Prezydent w przeddzień kryzysu paliwowego ? Angażuje się w wewnętrzne sprawy Gruzji, aby ta osiągnęła demokrację ! Już Ukrainie pomógł. Może na razie wystarczy.
Dziadek Piłsudski wróciwszy do kraju z niemieckiego więzienia, powiedział do swoich towarzyszy "Wam kury szczać prowadzać a nie politykę robić". Pośpieszył się o 60 lat. Dziś nie ma komu, temu konusowi tego powiedzieć. Bez Berezy Kartuskiej, niewiele da się zrobić.  Z drugiej strony, Berezy być nie może. Elyty przewidziały taki rozwój wypadków i w imię obrony naszej suwerenności, na siłę i za wszelką cenę zrzeszyły się w NATO. W razie drugiej Berezy może być druga Jugosławia. Na razie śpią spokojnie.
Nim tłusty schudnie - chudy zdechnie. To oczywista oczywistość.
Rosja ma całą tablicę Mendelejewa. Ma powierzchnię, ludność, potencjał. Jest naszym sąsiadem. Tacy sami Słowianie jak my. W obecnym pokoleniu Rosjan, będącym u władzy, jest ogromny sentyment do Polszy. Życzliwemu sąsiadowi można wiele spraw ułatwić. Życzliwemu, nie wrednemu. Nikt z ludzi zobowiązanych do dbania o nasze interesy, nie wykorzysta tej szansy. Bo modna jest rusofobia.
W związku z tym proszę, zabrać małpie brzytwę ! Natychmiast !

30

Odp: Biopaliwo

mam podobne zdanie co nam da usa? (fermy świń jedynie i wyeskploatowane F)

31

Odp: Biopaliwo

Ostatnia Angora, przedruk z Super Ekspressu. Artykuł "8 złotych za litr benzyny".
W cenie jednego litra benzyny jest: 78gr. podatek VAT, akcyza i podatek drogowy 1,64 zł. Wyprodukowanie jednego litra kosztuje 2,13 zł., reszta to złodziejstwo w majestacie Prawa.
Przykładowe ceny na Świecie.
Wenezuela 7gr.
Iran 23 gr.
Libia 28 gr.
Rosja 2,21 zł.
Rumunia 3,70
Litwa 3,80
Hiszpania 4,05
Irlandia 4,11
Polska 4,55.
Na wczoraj 4,63.

32

Odp: Biopaliwo

dzisiaj płaciłem za olej napendowy 4,69 !!! i co będzie alej?

33

Odp: Biopaliwo

koseś napisał/a:

dzisiaj płaciłem za olej napendowy 4,69 !!! i co będzie alej?

A to nie jest tak źle... U mnie jest po 4.75zł

Odp: Biopaliwo

u mnie bylo ostatnio po 4.79, ale wczoraj znów byly podwyszki wiec dziś o jakies 5gr podskoczy:(

35

Odp: Biopaliwo

ja pracuje na stacji benzynowej i widzę co sie dzieje co 2 dzień podwyżka coraz mniej ludzi jeździ i kupuje paliwom dużymi ilościami   tylko po kilka litrów jednym słowem patologia
on-4,68 pb-4,53 opał 3,55

36

Odp: Biopaliwo

Podobno do konca roku ON ma kosztowac niecale 6 zl za litr(tak twirdzili w wydarzeniach tv polsat)