41

Odp: Spalanie zboża

I jak Panowie pali Ktoś jeszcze owsem? Mam możliwość kupna miału grubszego po 520zł/t a z drugiej strony mam na wiosnę zostawione koło 2ha pod wiosenne zboże. Myślałem że opał będzie tylko kosztem jego wyprodukowania, nie wiem czy nie zasiać pszenicy zwalić na kupę i kupić miału.

42

Odp: Spalanie zboża

Kupić miał !. Paliłem jedną zimę owsem, troszkę miałem niesmak z tego powodu. Ostatnie zimy to nawet 5 t miału nie wypalam na dom 250 m2

43

Odp: Spalanie zboża

Jak masz miałowca to tylko miał...
Owies chodzi dziś po 700 w detalu....

44

Odp: Spalanie zboża

Mial a mial.tez mam mialowca ale przy tych cenach mialu wole kiepski wegiel kolumbijski

45

Odp: Spalanie zboża

przywiozłem 3tony na próbę miału zobaczymy, mój piec pali raczej wszystko co przejdzie przez ślimak podajnika

46 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2020-01-10 17:21:50)

Odp: Spalanie zboża

androl napisał/a:

Paliłem jedną zimę owsem, troszkę miałem niesmak z tego powodu.

Mój wujek to dopiero miał niesmak. Jak zaczął palić owsem policja dostała donosy że pali śmieciami. (Owies był na pół z głuchym ale żeby zaraz go śmieciami nazywać smile ). Po chyba trzeciej kontroli policja każe wezwać żonę. I się wydało kto te donosy robił. Atmosfera w domu do końca sezonu grzewczego była gorąca wink



Miał u was warto kupować? U nas to pół na pół z zanieczyszczeniami lepiej dołożyć i kupić groszek.

47

Odp: Spalanie zboża

Miałem to raczej w typowym  miałowcu i też jak najgrubszym. W tych z podajnikiem bywają różne problemy.

48

Odp: Spalanie zboża

Rur3k napisał/a:
androl napisał/a:

Paliłem jedną zimę owsem, troszkę miałem niesmak z tego powodu.

Mój wujek to dopiero miał niesmak. Jak zaczął palić owsem policja dostała donosy że pali śmieciami. (Owies był na pół z głuchym ale żeby zaraz go śmieciami nazywać smile ). Po chyba trzeciej kontroli policja każe wezwać żonę. I się wydało kto te donosy robił. Atmosfera w domu do końca sezonu grzewczego była gorąca wink



Miał u was warto kupować? U nas to pół na pół z zanieczyszczeniami lepiej dołożyć i kupić groszek.

Mi się opłaca wink, stary znajomy od lat sam dzwoni że ma w dobrej cenie odpowiedni towar dla mnie.
Ale że co ? żona ?

49

Odp: Spalanie zboża

Wezwali ciotkę i zapytali po co dzwoni. Ciotka jest nawiedzoną jechowką  i "darów bożych nie wolno niszczyć". Ciekawe czy węgiel też uważa za dar boży zawsze przecież mógłby dać kamienie.

50

Odp: Spalanie zboża

teraz to wydaje mi sie ze warto gazem ogrzewac szwagier tak robi. przeliczalismy i choc on ma wiekszy dom to mu taniej wychodzi niz mi weglem

Rolnik z powołania:-)

51

Odp: Spalanie zboża

ja mieszałem owies z miałem bo sam miał czasami mi się zawieszał, a owsem pale jak nie ma dużych mrozów przy większych strasznie dużo go idzie

52

Odp: Spalanie zboża

docelowo w nowym domu fotowoltaika i pompa ciepła , jak najmniej brudu i roboty i łatwe sterowanie

53

Odp: Spalanie zboża

pompa ciepłaz z powietrza czy z ziemi? jak z powietrza to podaruj sobie. sasiad ma huczy, zżera prąd a on i tak w piecu pali

Rolnik z powołania:-)

54 Ostatnio edytowany przez skalops1 (2020-01-11 04:50:40)

Odp: Spalanie zboża

jak w całym domu jest ogrzewanie podłogowe i dobrze docieplony to przy tych zimach wychodzi najtaniej. Od dwóch lat sprawdzamy z kolegami 6 domów, 3 ogrzewane gazem i 3 pompa powietrzna i my gazowcy średnio 180zł jesteśmy w plecy na 2 miesiące

55

Odp: Spalanie zboża

technologia idzie do przodu a ja będę instalował ogrzewanie raczej w przyszłym roku

56

Odp: Spalanie zboża

Jeżeli myślisz o matach grzewczych w suficie ? kuzynka jest zawiedziona.

57

Odp: Spalanie zboża

kuzyn w nowej chacie zalozył na pelet, dom 250 metrów,w 2 miesiące 1,3 tony spalił

mdw

58

Odp: Spalanie zboża

kupiłem tego miało i poszło przez dobę wiaderko 10l przez dobę ogólnie piec na podrzymaniu non stop. nie ma źle. Mam dużo zrębęk i chcę je wykorzystywać. Jest to spalanie sprawdzone i nie drogie.

59

Odp: Spalanie zboża

Zrębki chcesz w jakim piecu spalać? Jakiś przerobiony z węglowego, zgazowujący drewno, pelletowy czy dedykowany do zrębki a może jeszcze coś innego?
Mam własny las myślałem właśnie o zrębce dedykowany piec to 18tyś. Podobno pelletowy dobrze się sprawdza jak zrębki sortowane i rozdrobnione na specjalnych maszynach. Łącznie kosz maszyn nie mniejszy niż w pierwszym rozwiązaniu. Najtańszy chyba duży piec zgazowujący i zbiornik wody 2000l.

60

Odp: Spalanie zboża

W podajniku mam miał czy groszek w piecu dodatkowy ruszt i na niego wrzucam zrębke. Mam rębak dwuwałowy i on robi dłuższe kawałki dlatego w podajnik nie pójdzie. po dołożeniu zrębki piec wchodzi w podtrzymanie i miał czy groszek jest tylko po to żeby nie zagasło.
Mam piec z firmy Termi i spala wszystko co przejdzie przez podajnik.