41

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

W pompie sprzęgła.

42

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

Rzadko kto do mnie pisze, a na forum też nie chce się ludziom odpowiadać.Ja myślę,że to dobry pomysł, aby mieć dwie pompy, w tym jedną na zapas.W mojej pompie jak robiłem remont skrzyni to zauważyłem tak jakby ten środkowy korpus miał wybite 97. Wyraźnie widać, że Niemiec coś robił, ponieważ ten środkowy element jest w ogóle bez farby, a pozostałe są innego koloru.Z tym, że Niemiec zalał układ jakimś gęstszym olejem.Ja przy remoncie zmieniłem cały olej na rzadszy-HLH 36, w Claasie mam trochę gęstszy-HL 68.Może to trochę olej za rzadki, ale spec mówił mi, że jak hydraulika dobra, to olej HL 36 powinien zdawać egzamin, a szczególnie zimą.Chociaż ja zimą prawie wcale nie jeżdżę.Najchętniej to kupiłbym drugą na zapas, ale już po regeneracji no i z jakąś gwarancją .Sprawdzanie ciśnienia oleju na szybkozłączu ma sens pod warunkiem, że olej jest zagrzany, bo na zimnym to zawsze pokaże.Co sądzicie o tych gęstościach?

43

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

wiadomo ze jak olej rzadszy   przy  zużytej pompie ma wpływ na np. podnoszenie lub kiprowanie   bo już pompa nie może dać takiego ciśnienia jak powinna a o tej 2 pompie na zapas to hmm dobry pomysł ale ta pompa niestety kosztuje i to nie mało hmm  a ciśnienie  tez tak sadze ze sprawdzać przy zagrzanym oleju a najlepiej jak by ten olej sprawdzić  np po dniówce orki  lub uprawiania ale  ona zawsze się zepsuje jak niema kasy albo w najmniej oczekiwanym momencie neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

Zenek, może nie jest tak jak sądzisz. Nie to że się nie chce.
Powiem Ci jak to jest ze mną. Patrzę na posty z różnych dziedzin. Odpowiadam na pytania tylko wtedy, kiedy jestem na 99,9 lub 100 procent pewny, że wiem o czym mówię. To chyba dobra metoda ? Poeci są od przekazywania uczuć. My mamy za zadanie pomagać sobie na podstawie doświadczeń własnych.
Moim zdaniem na zimno nie ma znaczenia jakiej gęstości olej wlejesz do układu. Jak układ jest OK. będzie dygał nawet na ropie. W przypadku naszych wiekowych sprzętów nic nie jest do końca OK. Gęściejszy olej może częściowo zniwelować błędy w układzie. Oprócz tęgich mrozów, nic nie stoi na przeszkodzie aby zalać gęściejszy olej od zalecanego.
Sprawdzanie ciśnienia na szybkozłączu to jedna z niewielu metod jakie mamy. Po co pozbawiać się tej możliwości ?

45

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

witam
Chcę zmienić olej w 323. Gdzieś na forum wyczytałem ze na pierwsze zalanie  trzeba ponad 90 litrów  ( jak dobrze  pamiętam)  na kolejne zmiany wystarczy około 80 litrów.
Pytanie
Gdzie ten olej? nie che mieszać tego starego z nowym nie wiem czym Niemiec - Polak go zalał. Ja chcę wlać Agrolu.  Nie znam tego oleju jest gęstrzy i żadszy agrol? jaki kupić?
Stan mojej pompy to wielka nie wiadoma bo od kupna pracowała ino raz, nie mogła podnieś pustej przyczepy być możne dla tego że oleju nie widać na wężyku. nie chcę kupować  dolewać żeby sprawdzić  bo nie wiem co do czego dolać żeby nie rozwalić całej aparatury

46

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

Krzysiek  napisał/a:

...Gdzie ten olej?...

Ukrywa się w układzie kierowniczym, pompie jednej, drugiej, rozdzielaczu, przewodach. Przecież jak by cały olej miał wracać do zbiornika to za każdym razem cała hydraulika musiałaby się odpowietrzać, to byłby niezły koszmar.
Nie komplikuj, spuść ile się da ze zbiornika, nalej nowego i się nie przejmuj smile

47

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

logiczne :stu:

48

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

jeżeli chodzi o 323 to chyba trzeba też spuszczać ze skrzyni żeby więcej zleciało

49

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

rodzaj oleju to hydrauliczno-przekładniowy marka dowolna

50

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

Panowie, czy można mieszać olej Hydrol  L-HL  46 z hipolem GL-4 80W/90  ?:)

51

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

W ZT 303 ma szansę się zmieszać, jeśli zupa grochowa nie zrobiła Ci się z tego, to chyba można smile

52

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

panowie słyszeliście o takim oleju hydrauliczno-przekładniowym GL 4 80W możno taki dolać do skrzyni biegów do 323

53

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

Panowie tak czytam i zastanawiam się gdzie w końcu jest wlew oleju do tego zbiornika w 325 bo szukam i nic może ktoś pomoże najlepiej jakas fotka z opisem przepraszam za wymagania ale dopiero się wszystkiego ucze calej obsługi

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

54

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

325 nie ma oddzielnego zbiornika na olej korzysta z oleju w skrzyni biegów.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

55 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2010-03-24 00:44:10)

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

pod prawym aku (pod pedałem gazu) masz zbiornik wyrównawczy skrzyni i po odsunięciu aku  masz na górze jest pokrywka na 4 śruby. Po odkręceniu jej masz tam filtr siatkowy (do wymycia w ropie) i jednocześnie możesz tędy wlewać olej. Pamiętaj że po wlaniu trzeba odczekać z 10-15 min zanim olej spłynie do skrzyni - ja pierwszy raz nalałem aż się pojawiło ponad max, całość złożyłem do kupy i poskręcałem, po godzinie wracam a tam znowu poniżej minimum smile No i pamiętaj żeby na prostym stać bo lekki skos ma duży wpływ wink

P.s. Można też wlewać przez obudowę filtra oleju obiegu wspomagania (z przodu przed zbiornikiem wyrównawczym mniej więcej poniżej rozrusznika). Niestety nie jest to polecane ze względu na ukręcanie się tych małych śrubek i (jeśli jest tam filtr włożony) na problem z odpowietrzeniem pompy wspomagania....

56

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

Ja odkręcam lewarki od skrzyni biegów i wlewam olej idzie raz dwa poszło by jeszcze szybciej ale wlewając olej od góry zalewa się "wentylację skrzyni biegów no  ale i tak  idzie raz dwa....

57 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-11-15 22:21:05)

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

Witam! chciałbym dołączyć się do tematu uzupełniania oleju przez zbiornik wyrównawczy,otóż od niedawna jestem właścicielem 323 i potrzebuję waszaj pomocy.Mianowicie czy rozkręcając te 4 śruby Będę mógł dolać oleju?
Przy okazji do czego może być ten przewód z izolacją?
http://www.fotoload.pl/123aa31/472065880cdfdb7b19455b84ac1a87a518685_min.jpg


e. mod.: edytować posty, a nie pisać jeden pod drugim

58

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

Spokojnie możesz tam wlewać olej a ten przewód to cholera wie.

59

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

ali79 napisał/a:

Czy rozkręcając te 4 śruby Będę mógł dolać oleju?

A nawet powinieneś w taki sposób dolewać olej ponieważ w ten sposób przechodzi on przez filtr.

60

Odp: Co wlewac do ukladu hydraulicznego

W instrukcji jest napisane ,że wlewa się olej przez ten korek na imbus,ale ja ostatnio też odkręciłem ten cały dekiel i o wiele szybciej idzie,tylko trzeba uważać żeby coś nie wpadło.Natomiast kategorycznie nie wolno wlewać przez tą puszkę na zewnątrz co jest dekiel na kilka śrub m6 (ACHTUNG,ACHTUNG).Ten kabelek, to musisz szukać tam dalej za kołem tam są jeszcze jakieś czujniki chyba od blokady tylnego mostu i od hamulców.