61

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Zasilanie, normalnie z instalacji, do wyboru 12 lub 24V.
Obroty obliczane są na podstawie liczby impulsów z czujki indukcyjnej, która przechwytuje sygnał z wirującego magnesu 1 obrót = 1 impuls, czyli obroty odczytujesz z dokładnością do jednego obrotu. Jeżeli Ci to nie odpowiada możesz zmniejszyć sobie dokładność odczytu lub częstotliwość odświerzania pomiaru, co spowoduje bardziej stabilne wskaznia na wyświetlaczu. Jeżeli obroty będą odczytywane bezpośrednio z odpowiedniego wałka/bębna/koła roboczego, to ich średnica nie ma absolutnie żadnego znaczenia, bo jest to pomiar prędkości obrotowej. W innym przypadku, gdy impusy będą "zbierane" z innego koła/bębna/wałka napędowego, to obrotomierz trzeba bedzie odpowiednio zaprogramować, tzn., podać mu dokładny stosunek średnic kół, identycznie jak w przypadku obrotomierza silnika, gdzie podajemy stosunek koła pasowego wału silnika do koła pasowego alternatora. Może brzmi to torchę skomplikowanie, ale w gruncie rzeczy jest to banalnie proste.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

62

Odp: Obrotomierz elektroniczny

PiotrzeK  cena  licznika obrotów młocarni     kabel  5m  taki potrzebuje
Ile kosztuje?? i dlaczego tak drogo ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

63

Odp: Obrotomierz elektroniczny

W Fendt 615 jest elektroniczny obrotomierz, chyba na takiej samej zasadzie jak mówi PiotrK, coś mi się tak o uszy obiło.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

64

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Piotr k  niech  ceny  obniży  i  będzie  git

65

Odp: Obrotomierz elektroniczny

wojtas napisał/a:

PiotrzeK  cena  licznika obrotów młocarni     kabel  5m  taki potrzebuje
Ile kosztuje?? i dlaczego tak drogo ??

Będzie o 10 zł droższy, bo to więcej przewodu, bo to czujka, którą trzeba zamontować, bo to także i dodatkowy magnes. Nic na to nie poradzę.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

66

Odp: Obrotomierz elektroniczny

ciekawe a zastopil juz ktos taki czujnik indukcyjny z 524 innym

67

Odp: Obrotomierz elektroniczny

no ja patrzyłem na allegro i sa rożne czujniki obrotów mój w 524 jest w plastikowej obudowie ale jest nie opisany i myślę co by tu pasowało w jego miejsce jak myslicie muj jest na 12 v

68

Odp: Obrotomierz elektroniczny

prosze o opinie

69

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Wrzucasz stabilizator napięcia 7812 i możesz montować w forszaju bez problemu.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

70

Odp: Obrotomierz elektroniczny

a jak to podlaczyc mozna cos szerzej

71 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2010-05-10 22:40:27)

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Witam Piotrze dostałem obrotomierz, tylko zmierzyłem obwód koła alternatora i wału. Na alternatorze jest 30 cm a koło główne 66 cm (przełożenie 1:2,2). Czy jest możliwość ustawienia takiego przełożenia (widziałem 1:1,35, 1:2 i 1:3,5) ???? Czy niestety będę zmuszony szukać innego koła pasowego do altka?

72 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-05-13 19:55:22)

Odp: Obrotomierz elektroniczny

W poprzednim poście trochę się rozpędziłem i zakręciłem. Tak więc maxi musisz mieć takie ustawienie u siebie, bo te obrotomierze programuje się krokiem co 0,1. W Fortschritta'ch stosunek ten wynosi od 1:2 do 1:2,2 w zależności jak pasek chodzi po kołach i oba te ustawienia są możliwe do zaprogramowania. Czasami stosunek wynosi 1:2,15 i takiego ustawienia już nie ma, bo nie ma możliwości wprowadzania stosunku kół z dokładnością np. do 5 setek. Taka dokładność nie ma już większego sensu i należy wybrać stosunek najbliższy rzeczywistemu przełożeniu. Lepiej wtedy podać mniejszą wartość przez co obrotonierz będzie wskazywał obroty lekko wyższe (nie więcej niż kilka procent - taki współczynnik bezpieczeństwa) w stosunku do rzeczywistych obrotów silnika, co i tak w tym przypadku daje bardzo dużą dokładność pomiaru.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

73

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Piotrze jak tam mój obrotomierz??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

74 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-05-13 20:19:38)

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Wojtas, o wszystkim pamiętam ale mamy lekkie problemy techniczne i stąd to opóźnienie. Wszystko jednak jest na dobrej drodze i niebawem to załatwimy.

Maxi, jeżeli u Ciebie rzeczywiście nie ma możliwości zaprogramowania stosunku kół na 1:2,2, to z Twoim obrotomierzem jest coś nie tak i odeślij mi go. Sprawdź go jednak jeszcze raz dobrze, bo jest to wręcz niemożliwe.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

75

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Spoko jednak da rade smile Pomyliłem się i mi przeskoczyło tam na obroty albo odświeżanie. A powiedz jeszcze tylko co oznacza 1:0 czujnik indukcyjny? Chodzi o przełożenie 1:1?

76 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-05-26 01:12:42)

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Dokładnie maxi. Oprogramowanie tego obrotomierza jest jedno dla obu jego wariantów i to przełożenie 1:0,0 ustala się właśnie w obrotomierzu z czujką indukcyjną. Przy takim obrotomierzu, przykleja się magnes do interesującego nas wałka, koła (może być koło zamachowe silnika), wentylatora i odpowiednio blisko mocuje się czujkę indukcyjną wyprowadzoną z obrotomierza na 5-cio metrowym przewodzie.

Czasami może się zdarzyć, że obrotomierz nie "pamięta" zaprogramowanego wcześniej przełożenia. Spowodowane jest to uszkodzeniem jego wewnętrznej pamięci i podlega reklamacji.

Stabilne i wyraźne wskazanie obrotów silnika uzyskuje się przy zaprogramowaniu wskazywania obrotów z dokładnością do 10obr/min i odświeżaniem z częstotliwością 2 razy na sekundę.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

77

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Piotrze to  fajnie ze wytłumaczyłeś na jakiej zasadzie ma działac ten obrotomierz z czujką indukcyjną ale  nadal  go nie posiadam smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

78

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Masz Wojtas pełną skrzynkę PW i cały czas nie mogę się z Tobą skontaktować. Obrotomierze już są, tylko musimy dogadać resztę szczegółów.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

79 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-05-31 14:07:27)

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Ta czujka indukcyjna, to potoczne określenie czujnika Halla. Ten czujnik jest już w komplecie ze wskaźnikiem, z odpowiednimi przewodami i z magnesem, który mocuje się do dowolnego wałka/bębna/koła, którego prędkość obrotową chce się mierzyć. Niestety jeden obrotomierz wskazuje tylko jedne obroty. Można tu we własnym zakresie zastosować odpowiedni przełącznik i kolejny/kolejne czujnik/czujniki z magnesem i wtedy będzie możliwy pomiar większej ilości interesujących obrotów. Pytał się o to Piotrfire w jakimś innym wątku, ale akurat nie mogę go znaleźć.

Powoli z kolegą pracujemy również na "komputerkiem" z odpowiednio dużym wyświetlaczem LCD, na którym będzie wskazywana większa ilość obrotów (nawet 10), może jeszcze jakieś temperatury, ciśnienia itp. Nie będzie to bardzo drogie, a wpływ na cenę będzie miała głównie cena poszczególnych czujników jakie tam zastosujemy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

80

Odp: Obrotomierz elektroniczny

Można tu we własnym zakresie zastosować odpowiedni przełącznik i kolejny/kolejne czujnik/czujniki z magnesem i wtedy będzie możliwy pomiar większej ilości interesujących obrotów

No właśnie interesuje mnie koszt tego obrotomierza z dwoma czujnikami

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty