21

Odp: Sprzegło 323A

nicola12 napisał/a:

Tak to płyn hamulcowy DOT3 smile Popularnie nazwałem Hydrol:) Ale mam jeszcze jedną zagadkę. Jednak płyn hamulcowy wycieka. Musze zregenerować pompkę, albo ją wymienić. Niestety nie wiem gdzie mogę zakupić zestaw naprawczy bądź całą pompkę w Zachodniopomorskim? Może któryś z kolegów ma za zbyciu?

Skontaktuj się z PiotremK  , jest na forum  . Ja niedawno u niego kupowałem wszystkie uszczelniacz ,wysłał mi pocztą .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

22

Odp: Sprzegło 323A

Pod obrazkiem 323 jest odnośnik "Sklep", tam też można wszystko dostać.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

23

Odp: Sprzegło 323A

Tomek.. poduszki założone identycznie jak były poprzednie. w te same ślady. Poza tym nie można ich założyć inaczej ponieważ regulacja jaka tam jest nie daje takiej możliwości. Na poduszce są otwory aby przykręcić do ramy ale pasuje tylko w jeden otwór i inaczej nie można przykręcić. to samo z przykręcaniem do poduszki od góry - nie ma regulacji.
Wczoraj nic nie grzebałem bo zimno brrrr ale spróbuję pójść i za Twoimi radami. Drgania nie są mocne ale dla mnie wyczuwalne i troszkę drażniące.

gg 5118068

24

Odp: Sprzegło 323A

Witam chłopaki mam problem ze sprzęgłem dziś cały dzień z nim walczyłem w tej chwili brakuje mi już pomysłów, co robić dalej. Może znaczne od początku powymieniałem uszczelki na pompie sprzęgłowej i na wspomaganiu olejowym wszystko ładnie odpowietrzone i zaczęło się mały zgrzyt i wchodzi bieg za chwile już nic tylko zgrzyta skrzynia. Wyczyściłem rozdzielacz olejowy i filtr olejowy, ale to nic nie dało wyczyściłem cylinder powietrzny myślałem ze coś pomoże nic tylko chodzi II stopień sprzęgła przeczytałam ustawienie sprzęgła w instrukcji i zacząłem poprawiać ustawienie pedała względem kabiny te słynne 37 cm. Zostało mi jeszcze ustawieni ciengiełka od pompy sprzełowej i na tym kończą się moje pomysły sam nie wiem już wczym jest problem.

25

Odp: Sprzegło 323A

rozbież  siłowniczek od sprzęgła pewnikiem tam tez jest ful syfu i dla tego cięzko chodzi pozatym wymień tam też uszczelki i powinno śmigac tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

26

Odp: Sprzegło 323A

Petia nigdy do ustawiania sprzęgła nie zabieraj się samemu bo nie można być w dwóch miejscach na raz.Na początku to sprawdz czy pedał stawia opór od początku ile wciska się górna pompka i czy wysuwa się dolna i ile,jaki jest odstęp między łożyskiem dociskowym a 3 łapkami.Ktoś musi wciskać a ty powinieneś obserwować czy i o ile wszystko się wysuwa.Ustawianie sprzęgła jest dziecinnie proste jak się ma jakiekolwiek pojęcie o tym.Myśl logicznie to pomaga bo jeśli wciszniesz górną pompkę to powinna wysunąć się dolna jak wysunie się dolna to powinna docisnąć łożysko do łapek pewnie masz żle poustawiane ustawienia a jest ich trochę.Można spokojnie jeżdzić na sprzęgle pneumatycznym tylko trochę szarpie.

27

Odp: Sprzegło 323A

Tomek nie pisałem, że ustawiałem sam do tego trzeba 2 osoby a wracając do sprzęgła po naciśnięciu do połowy łożysko z przesuwa się jedynie o kilka może 5 milimetrów dopiero po naciśnięciu do końca zadziała cylinder i uruchamia się II stopień. Dlatego nie bardzo wiem, co dalej z tym zrobić brakuje mi na razie pomysłu na dziś. Przeczytałem instrukcję od fortschritta i mam pewne odstępstwa od tego, co jest tam zawarte może poprzedni właściciel coś zmieniał. Z 303 nie miałem problemów z ustawieniem sprzęgła tarcz czy łapek. Nie bardzo wiem, dlaczego I stopień tak mało się wychodzi gdzie tkwi problem lub, co przeoczyłem może źle ustawiłem???

28

Odp: Sprzegło 323A

też miałem taki problem próbuj odpowietrzac nawet kilka razy przelej płyn to musi w końcu pomóc.Ja u siebie musiałem wymienic pompke sprzęgłową tą na samym dole kupiłem nową założyłem i raz odpowietrzyłem i też nie działało odpowietrzałem kilka razy i wreszcie chodzi jak talala

Typ traktora-zt323a

29

Odp: Sprzegło 323A

jesli pompka chodzi i jest odpowietrzona to moim zdaniem wina tkwi na siłowniczku tym pod ciągnikiem  tak u mnie było

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: Sprzegło 323A

Rozsypała Ci śię sprężynka w pompce lub siłowniczku , niema innej opcji

31

Odp: Sprzegło 323A

a własnie  pedał sprzegła ci sie cofa  na odpowiednia wysokośc bo jak nie to rzeczywiście stręzyna tak jak pisze Marek323

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2012-11-03 18:47:01)

Odp: Sprzegło 323A

Sory Pietia że napisałem Petia .Pojechałbym do ciebie ale to kawał drogi bite 200km.

33

Odp: Sprzegło 323A

Przepraszam, że piszę to właśnie tu, ale Tomek mnie zainspirował.
Jeden Kolega z tego Forum, poprosił mnie o pomoc w kupnie forszaja. Oglądałem sprzęty w Kutnie, k. Bolkowa i w woj. dawnym Włocławskim. Zrobiłem w związku z tą sprawą ponad 200 km. Liczyłem na zwykłe dziękuję - przeliczyłem się. Gość nie pokazuje się na Forum.

34

Odp: Sprzegło 323A

Nawiązując do twojego tematu Sławku, to ja waliłem ponad 200 km do Karlosa, w niedziele, aby pomóc chłopakowi w problemie z hydrauliką, wymienialiśmy wtedy pompe główną, była super impreza :beer: takie wyjazdy są szczególne satysfakcjonujące, a tym bardziej jeśli uda się zaradzić w kłopotach, jestem Karlosowi bardzo wdzięczny że mi zaufał i że mogłem mu pomóc, ale jak mówisz bez wdzięczności satysfakcja jest mniejsza lub znikoma, ale co tam, do dobrych uczynków trzeba niestety dokładać, lecz będzie to nam policzone w dniu ostatecznym, a poza tym darowana pomoc zwraca się z dziesięciokrotną siłą :dance:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

35

Odp: Sprzegło 323A

Pamiętam, Karlos mi opowiadał. Mimo to, jak sobie przypomnę (dobrze, że rzadko !), o tych dwustu kilosach - trzęsie mnie.

36

Odp: Sprzegło 323A

Najlepiej to od razu trzeba sobie wyjaśnić co za co bo ja też tak miałem jak jesteś potrzebny to wtedy jesteś najleszy kolega po wszystkim już cie nie znają.

37

Odp: Sprzegło 323A

Witam chłopaki już mnie trochę denerwuje to sprzęgło zauważyłem, że jak dziś rano odpaliłem maszynę to biegi wskakiwały ładnie do pierwszych dwóch zmian a później pedał zrobił się miękki i już tylko zgrzyty myślę, że gdzieś mam jeszcze zapowietrzony układ i tu tkwi problem w zbiorniczku nie robią się bąbelki więc musi gdzieś pozostawać poduszka powietrzna w razie, czego mam jeszcze tel. do Tomka może on pomoże.

38

Odp: Sprzegło 323A

odpowietrz pożadnie  przepompój caly zbiorniczek a powietrze muwi wyjśc nie ma bata:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

39

Odp: Sprzegło 323A

jak chcesz dobrze odpowietrzyc to odpal traktor niech sobie wolno chodzi.odkręc śrubkę od odpowietrzania przy pompce pod kabiną i czekaj aż płyn pomału zleci bez pompowania,zrób tak a zobaczysz że będzie dobrze

Typ traktora-zt323a

40

Odp: Sprzegło 323A

Może teraz pompka szybciej wraca, niż siłownik wysprzęglający i się samoczynnie zapowietrza. Załóż może mocniejszą sprężynę odciągającą widełki, zobacz jeszcze do tego siłownika w nim też powinna być sprężyna, może już osłabła albo pękła.