441

Odp: Sprzegło 323A

a moze pogmerac w ustawieniu łapek ??? tylko jak???

442

Odp: Sprzegło 323A

Ale ślizga się przy ruszaniu czy w trakcie jazdy?

443 Ostatnio edytowany przez TPS (2015-11-26 20:38:43)

Odp: Sprzegło 323A

w trakcie jazdy rusza dobrze . wjezdzam w pole opuszaczam pług i jade ujade kawałek slizga sie uniose troche pług  ciągnie dobrze opuszcze znów ciagnie iade kawałek slizga .... itd.

444

Odp: Sprzegło 323A

To może tarcza już za cienka i docisk nierówny. Odepnij jedną skibę i skończ robotę, bo jak spalisz do końca to władka będziesz musiał przeprosić tongue A nie śmierdzi Ci tarcza jak zwolni?

445

Odp: Sprzegło 323A

i tak trzeba zrobic . w sumie to dzien czasu od rana do świtu i dało by to rade ogarnąc ale częsci słabo dostepne trzeba zamawiac. a tu ojciec ze w adwencie sie nie orze

446

Odp: Sprzegło 323A

a śmierdzi ?

447

Odp: Sprzegło 323A

TPS napisał/a:

i tak trzeba zrobic . w sumie to dzien czasu od rana do świtu i dało by to rade ogarnąc ale częsci słabo dostepne trzeba zamawiac. a tu ojciec ze w adwencie sie nie orze

Normalka. Mnie też poganiają.  Ale ja robię po swojemu..... czyli wszystko źle...
a w żniwa taaaaakie  :wow:   oczy robią

448 Ostatnio edytowany przez androl (2015-11-27 09:57:17)

Odp: Sprzegło 323A

TPS jak masz ojca z takimi zasadami to czas odciąć pępowinę, inaczej to za bardzo nasiąkniesz tymi zasadami. Sorry ale u mnie ci z takim myśleniem to przeważnie papruny......, zasady to mają..... ale wiązanie końca z końcem to im w ogóle nie wychodzi.
Mi taki jeden to aż do siewnika zajrzał, bo nie wierzył że sieje zboże, był pewien że jakiś poplon  i też takie oczy zrobił :wow: przecież nie orałeś a siejesz :uuuu:
To wszystko tak na marginesie wink

449

Odp: Sprzegło 323A

i zaorane na 3 II latałem i sie udało ale sprzegło do roboty.

450

Odp: Sprzegło 323A

dobra są nowe tarcze a teraz kto mi powie jak ustawic łapki sprzegła zeby dobrze było???

451

Odp: Sprzegło 323A

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2739&p=1 post nr 6

452

Odp: Sprzegło 323A

dzieki androl ale to czytałem , chodzi mi o mi czy ta odległosc ma byc od łapek  do przodu w strone silnka do korpusu docisku?

453 Ostatnio edytowany przez androl (2015-12-27 10:02:30)

Odp: Sprzegło 323A

Nie bardzo rozumiem, łapki to od łożyska oporowego, punkt 2.7 w instrukcji PiotraK

454

Odp: Sprzegło 323A

TPS najważniejsze to punkt 2.5(ustawiasz łapki względem docisku,robi się to raz, jak składa się  sprzęgło ,a potem łożysko względem łapek ustawiasz i w trakcie eksploatacji regulujemy łożysko względem łapek a nie odwrotnie.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

455

Odp: Sprzegło 323A

ojanusz napisał/a:

TPS najważniejsze to punkt 2.5(ustawiasz łapki względem docisku,robi się to raz, jak składa się  sprzęgło ,a potem łożysko względem łapek ustawiasz i w trakcie eksploatacji regulujemy łożysko względem łapek a nie odwrotnie.

wiem o tym ale własnie chodzi mi o to czy mierzy sie to jak mówiłem znaczy pisałem , od łapek do korpusu sprzegła

456 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2015-12-27 13:07:47)

Odp: Sprzegło 323A

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/14cb0a761a1e.jpg


Wymiar H = 30mm

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

457

Odp: Sprzegło 323A

Bóg zapłać ojanusz.

458

Odp: Sprzegło 323A

panowie jest problem podczas orki ciągnik (zt 323) staje... .  jadę pod górkę jak ma ciężko to kołami nie "zamieli" tylko pomału staje silnik pracuje na takich samych obrotach... łapki nie dotykają łożyska oporowego, sprężyna do odciągu sprzęgła założona nowa... już nie wiem co może być jak by się sprzęgło ślizgało to by było czuć....  może już jest to opisane gdzieś na forum ale szukam i nie mogę znaleźć  :nie_wiem:

459

Odp: Sprzegło 323A

boberek666 napisał/a:

panowie jest problem podczas orki ciągnik (zt 323) staje... .  jadę pod górkę jak ma ciężko to kołami nie "zamieli" tylko pomału staje silnik pracuje na takich samych obrotach... łapki nie dotykają łożyska oporowego, sprężyna do odciągu sprzęgła założona nowa... już nie wiem co może być jak by się sprzęgło ślizgało to by było czuć....  może już jest to opisane gdzieś na forum ale szukam i nie mogę znaleźć  :nie_wiem:

do wymiany sprzęgło gumowe od strony silnika

460

Odp: Sprzegło 323A

Albo tarcza 1 stopnia bo ma 8 mm.... sławk42 pisał ze jak ma 8 mm i poniżej to do wymiany...