21

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

co to za materiał z którego wykonano tłok - dziwne ?

22

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

Sebastian w zeszłym tygodniu też mi wybiło dziurę w tłoku, pękła śrubka w zaworku w miejscu zabezpieczenia (zawleczki) i tak samo jak u ciebie tłok nie jest nominalny, u mnie jest 3 szlif. Tak poza tym to moja już słabo dmuchała i co się okazało w zaworkach pęknięte były podkładki dociskowe z blachy sprężystej. Teraz dmucha jak szalona smile

23 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-04-29 23:20:09)

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

traktor napisał/a:

co to za materiał z którego wykonano tłok - dziwne ?

Stop marchewki i banana wink

Dobra Pany a taki problem. Sąsiad walczy z sprężarką od kilku dni i nic.
Tuleja super
pierścień w tulei pawie się zamyka ma około 0,5-1mm luzu czyli ok
zaworki wymienione i to kilka razy
głowiczki całe
i nic nie podaje, kompletnie nic
Ciągnąć ciągnie, na stole powoli kręcąc palca zaciąga, ale na wylocie nic nie czuć. NIc...
wymienialiśmy zaworki nowe, stare, były przekładane z jego do mojej u mnie wszystko gra.
Kiedy kręcimy to jest cisza nie słychać charakterystycznego gadania...
I ciekawostka. Kiedy zatkam palcem otwór od centralnego smarowania, zaczyna gadać.....
O co tu chodzi? :nie_wiem:
Pewnie się okaże ze to jakaś oczywista oczywistość...

24

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

traktor napisał/a:

co to za materiał z którego wykonano tłok - dziwne ?

Gównolit

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

25 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-04-30 20:37:58)

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

Korner 2 co ze swoją zrobiłeś ? Dokupi  tłok do niej  na ten 3 szlif ? A ja uważam że ten tłok to z modeliny był smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

26

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

Tak kupiłem tłok pierścienie i zaworki

27

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

A gdzie jeśli można wiedzieć ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

28

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

Byłem u gościa w Lubiczu k. Torunia (naprzeciwko Biedronki) regeneruje sprężarki i robi kapitalki silników. tel. do biura 566 782 727,  prywatny 519 756 717

29

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

Kurde , to się pośpieszyłem części  już zamówione ... Ale  adres na pewno się przyda komuś +

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

30

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

Sebasian, ale tłok sprężarki nie niszczy się tak nagle i w jednej chwili. Ta destrukcja trwała już od jakiegoś czasu, tylko usłyszeć albo zauważyć Ci się tego nie "chciało"....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

31

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

Niestety nie znam wszystkich odgłosów jakie ta  sprężarka wydaje . Możliwe a na wet na to dużo wskazuje że już  go kupiłem z dogorywającą sprężarką .  Możliwe że  mógł mnie zmylić jeden elektrozawór bo nim też ciśnienie uciekało czasem . Nie jest to nówka traktor . Wiele w nim rzeczy  stuka i brzęczy .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

32

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

No niestety, tak to bywa. Podstawa, to zaraz po zakupie sprawdzić wszystkie "wrażliwe" miejsca w traktorze. Sprężarka pod tym względem to podstawa, bo pisanie później, że coś jest z "marchwi", gdzie ta "marchew" pracowała już może nawet i ładnych kilka lat, to lekkie nieporozumienie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

33

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

JA zartowałem... Gdyby to był stop marchewki i banaba to by wyrwało swozeń korbowodu z tłoka.... wink

34

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

Nie, no wiem o co chodzi wink , ale tak właśnie rodzą się różnego typu przesądy i pomówienia, że ten sprzęt ma takie kiepskie sprężarki czy inne rzeczy, ale wszyscy zapominają, że np. ta sprężarka ma już za sobą kilkadziesiąt lat pracy i to w warunkach nie do pozazdroszczenia, co właśnie widać po tym tłoku. Ważne, żeby teraz zregenerować ją właściwie, tak żeby kolejne kilkadziesiąt lat dała radę...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

35

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

No i gitara ... Prawie wszystkie części wymienione . Została tylko głowica i wał korbowy ze skrzynią korbową  .  Działa jak należy ,nabija butle piorunem . Nie to co przedtem ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

36

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

I to "przedtem" już dawno powinno Cię zaniepokoić, bo ona już od bardzo dawna "domagała" się przeglądu i naprawy...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

37 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-01-31 17:09:22)

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

Witam .  Znowu wywaliło dziurę ...  Zastanawia mnie jedna rzecz .
Tak jest w  katalogu a u mnie odwrotnie to znaczy głowica z zaworkami jest obrócona o 180 stopni i tam gdzie jest zaworek ssący nr. 34  tam jest teraz wydechowy  nr. 37 ?
http://i61.tinypic.com/313hto5.jpg

Proszę o szybką  odpowiedź bo brak odśnieżać smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

38 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-02-04 22:05:59)

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

To jak ustawisz głowicę nie ma znaczenia. Możesz odwracać ją jak chcesz, bo to ustawienie zależy od tego, w jakiej maszynie silnik pracuje. Masz dwie możliwości ustawienia głowicy, a na kolejne dwa ustawienia musisz przekręcić cylinder. Ustaw tak żeby było dobrze. Pokaż co Ci tym razem wpadło na tłok?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

39

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

Zaworek nr. 34 się rozpadł i wylądował  na tłoku . To już 2 raz .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

40

Odp: Słaba sprężarka czy coś z zaworem?

Zapewne kupiłeś go w Ciechanowie to teraz wymień na ten od Piotra lub jak masz oryginał to zamów zestaw naprawczy i po sprawie.