21 Ostatnio edytowany przez michu23 (2011-08-02 22:24:40)

Odp: stracił moc

nic nie dalo sciaganie weza tez myslalem ze mu powietrza brakuje ale nic to nie dalo stalo sie to nagle przy bronowaniu ciezko nie mial uszczelki wymienialem dwa razy zadnej poprawy wciaz mnie nurduje ten szum z komina nie mam pojecia co to moze byc zauwazylem jeszcze ze jak puszczam gaz to dymi na bialo a jak dogazuje to na czarno i to mocno piotrze wpadni do mnie bo mam silnik jeden do zrobienia moze bys go wziol po drodze

Fortschritt zt 423 a razy 2

22

Odp: stracił moc

To na pewno coś z rozrządem(może po prostu masz żle ustawiony zapłon)  ,tylko czy pompy czy zaworów.Pompa u mnie jest ustawiona na 3 ząbku(jest przyspieszona) Co do klawiatury nie mam pojęcia jak do tego się zabrać.Prawdopodobnie to by musiało coś się stać z trybem pośrednim ale na pewno by było go słychać więc wychodzi że to coś napędem pompy.

23

Odp: stracił moc

zle zaplon nie moze byc ustawwiony jak juz to moglo sie cos przestawic bo ja robilem tym ciagnikiem i chodzil dobrze jeszcze jedno jak by sie zaplon przestawil to by chyba tak nie szumial wydaje mi sie ze cos z glowicami zaworami albo cos takiego bo objawy sa takie jak by mial za malo powietrza

Fortschritt zt 423 a razy 2

24

Odp: stracił moc

Zwal kolektor ssący i popatrz co się dzieje.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

25

Odp: stracił moc

a dokladnie na co mam zwrocic uwage

Fortschritt zt 423 a razy 2

26

Odp: stracił moc

może pękły gniazda zaworów, albo jedno gniazdo stąd te syczenie  ...... ?......?.....?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

27

Odp: stracił moc

Dokładnie, to też się raz na jakiś czas zdarza objawy też pasują. W razie czego to się za bardzo nie martw, bo te gniazda są wymienne i sam sobie z nimi nawet poradzisz. Najlepiej zdejmij kolektor wydechowy, a wtedy dokładnie będziesz widział z której dziury Ci kopci i nie będziesz musiał zwalać obu głowic.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

28

Odp: stracił moc

jutro sie biore za niego bo dzis kosze i presuje nie mam czasu narazie przy nim grzebac ale juz wiem na co patrzec i zwrocic uwage dam znac jak by co

Fortschritt zt 423 a razy 2

29

Odp: stracił moc

witam no to tak odkrecilem kolektor wydechowy i odpalilem dym i ogien ze wszystkich prawie rowno wychodzil jak przygazowalem to czarny jak puszczalem gaz to bialy jak chodzil na rownych obrotach to na jednym od czasu do czasu puszczal wiecej bialego dymku zwalilem glowice i co dalej radzicie moze dac je do regeneracji i spokój?

Fortschritt zt 423 a razy 2

30

Odp: stracił moc

daj do speca żeby gniazda wyszlifował i dobrze dotarł zawory, jak zauważy pęknięcie to wymieni gniazdo .... mnie szlifowanie 2 gniazd wyniosło 50 polskich złotych przy kursie Franka 2,90

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

31 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2011-08-06 09:56:01)

Odp: stracił moc

Robi się coraz jaśniej, ale nie oddawaj głowic pochopnie do regeneracji. W sumie nie wiadomo czy i jak ten "ogień" wypalił zawory, ale to najpierw najlepiej sam sprawdź. Poznacz zawory, rozepnij, wyjmij i dobrze przypatrz się im i gniazdom.
Ogień i dym leci ze wszystkich dziur. Stało Ci się to nagle, a jednocześnie wszystkie pierścienie czy zawory to raczej nie polecą, tzn. jest to mało prawdopodobne. Pompa O.K., wtryskiwacze też, więc tak jak na początku, wstępnie bardziej przychyliłbym się do tego, że jednak ścięło Ci jakiś klin na jakimś kole zębatym w rozrządzie i wszystko się poprzestawiało, co mogłoby tłumaczyć również to syczenie w wydechu. Mógł też się przytrzeć i jakaś panewka go "trzyma", ale wtedy dymiłby odmą. Nic o niej nie pisałeś, więc może jednak jakiś klin....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

32

Odp: stracił moc

a jak by scielo klin to by na wolnych obrotach chodzil rowno tak sobie mysle ze jak by scielo klin to kolo by sie krecilo a walek jakis od pompy czy rozrzadu stal w miejscu nie jest tak albo by gasl silnik a on chodzi normalnie rowno nic nie telepocze wezme sie za te glowice ale narazie musze opanowac kombajn bo kopyto wystawil a ile wyjdzie regeneracja glowicy u dobrego speca np u ciebie piotrze

Fortschritt zt 423 a razy 2

33

Odp: stracił moc

Według mnie to masz mocno za późny zapłon,albo szukaj problemu w rozrządzie.

34

Odp: stracił moc

Tak jak wcześniej koledzy pisali jakiś klin mógł niekonieczne się ściąć ale przeciągnąć

35 Ostatnio edytowany przez michu23 (2011-08-10 00:51:01)

Odp: stracił moc

witam no jest tak glowice po regeneraci juz sa splanowane wymienione gniazda i zawory nowe koncowki wtryskiwaczy pompa zalozona inna w rozrzadzie kliny sa ok kola tez nie szczerbate a ciagnik dalej nie chodzi co  teraz panowie probowalem jeszcze na sprzegielku na tych fasolkach przestawic normalnie mam na srodku jak cofalem zaplon to nie chcial odpalic wcale tylko czarby dym z komina a jak przyspieszylem to bez zmian chodzil caky czas mnie zastanawia z kond ten szum w kominie jak by mial turbine podlaczonom

Fortschritt zt 423 a razy 2

36

Odp: stracił moc

może to głupie będzie ale zajrzyj do tego komina. może ze starości coś się we flakach poprzestawiało, zmniejszyło prześwit i teraz syczy.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

37 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-08-10 10:31:38)

Odp: stracił moc

No to odpal bez kolektora może faktycznie tłumik się zapchał.Miał byś pierwszy taki przypadek.

38

Odp: stracił moc

a z kad ten czarny dym jak przygazowuje tlumnik jest w srodku pusty

Fortschritt zt 423 a razy 2

39

Odp: stracił moc

Niestety kolego ale już nic więcej nie wymyślimy jak nie dasz rady naprawić to tylko PiotrK może ci pomóc.

40

Odp: stracił moc

witam koledzy no piotr mial racje mowil mi o pompie wtryskowej a ja nie sluchalem bo zalozylem inna ktora tez byla zajechana a mianowicie ropa szla do srodka do pompy mieszala sie z olejem i byla podawana na tloki z tad ten dym i duszenie sie bo nie dal rady tego wszystkiego przepalic

Fortschritt zt 423 a razy 2