101

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

a ile dales jak mozna wiedziec?

102

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

Myślę że przeceniacie nasze ciągniki

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

103

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

Marcino napisał/a:

zależy na jakich ziemiach ja osobiście takiego bym nie kupił do tego pługa powino być conajmiej 150km. mówie tu oczeiście i lekich wzniesieniach i o średniej glinie. ja w tym roku kupiłem overuma 4 obrotówkie. jak leka ziemia to wiele nie czuje ale jak troche gliny to ma co robić. pługi pół zawieszane są do dużych ciągników i na duże kawałki jak rolnik ma ze 200h to ma taki duży pół zawieszany jeden i drugi miejszy do klinw studni słupów itp... to mój pług co kupiłem w tym roku http://www.fothost.pl/thumb/09/45/thumb_0fb7a3ec.jpg

mmyśle że masz racje Marcino z tym pługiem, moim zdaniem jest za duży i za ciężki, chodzi mi o obrócenie. co do twojego pługa, osobiście teżbym go nie kupił ponieważ ma zabezpieczenia które mi nie odpowiadają. My kupiliśmy również overuma ale  3skiby i zabezpieczenia hydrauliczne. pozdrawiam

104

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

ja osobiście chciałem kupić KVERNELANDA 4 na resoże ale za dobrego trzeba położyć prawie 20tyś. oglądałem overuma za zabez. hydr. ale jakoś ten mi pardziej pod pasował dałem za niego 9,500 w tym roku zaorałem nim 30h i wymieniłem w nim 1 bezpiecznik. wydaje mi sie ze nie ma co panikować i wydawać kase na resor mówie oczewiście o moich ziemiach gdzie jest mało kamieni

105

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

Meder napisał/a:

http://allegro.pl/item808781987_plug_obrotowy.html myslicie ze forszaj to pociagnie?

Panowie ambitny plan, ale ja u siebie ZTS-a 16245 przy nim nie widze. Wiem co mówie. To jest pług na 150-170 KM JD, NH itp ale bez przesady. Moim skromnym zdaniem czwórka obrotówka dla ZT 323 to i tak na granicy możliwości, a dla większości to daleko poza nią. Zawsze na maszynę patrzmy przez pryzat swojej gleby bo piasek w okolicach Konina orze się trochę innaczej niż glinę spiaszczoną ze sporą ilością kryształków* w okolicach Kłodzka. Odrobina zdrowego rozsądku jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Pozdrawiam śmiałków.


*kryształek górski - kamień potrafiący zmienić prawidlowo funkcjonujący pług w złom typu niewsad gruby (0,45 gr/kg)

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

106 Ostatnio edytowany przez Marcino (2009-11-07 21:27:17)

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

ja ciągam grubera 3m na stopach KVERNELANDA silowolf i pod górkie na ciężkiej glebie ma co robić. uważam ze grubera uni Grudziądz by nie pociądnoł ma 2reduktorze 3 biegu a co dopiero 5 skib :nooo:

107

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

Kolega ciągał taki pług zts 16245 kilka lat  aż urwał go na obrocie , więc chyba za słaby nie był .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

108

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

MAREKPE ma rację, jestem prawie jego sąsiadem a mamy podobne ziemie, ja mam czaroziem klasy I, II, i III. Ja ciągam 1224 cztery skiby B-200 a koledzy podobnie( 16245- IBIS 4-obrotowy. 12145-krone 4-obrotowy itp. Tak więc na nasze ziemie ten pług potrzebuje ponan 150km.

109

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

a na jakiej ziemi ??  zważ na to jak by  przyjechał w nasze piękne górki i zaorał albo złapał pare kryształków górskich tak jak marekpe pisze to by zmienił zdanie jak by brakło mu mocy 
pozatym  w moich okolicahc jak popada tak jak teraz że jest gdzie niegdzie mokro jak jasna cholera to fendt 300konny  ma zadyszke przy ciągnięciu 5skib na obrocie   w normalnych warunkach ciąga 7 po 4 latach od nowości  wymienili pąpe i wszystkie wtryski  powód   wg servisu przeciążany ciągnik

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

110

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

Chłopaki u nas tereny są równiutkie jak stół i wiadomo w równym terenie będzie ciągną bez zarzutu , a w trudnych pagórkowatych terenach może braknąc mocy . Poprostu  piszę spostrzerzenia ze swojego terenu .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

111

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

Kolega napisał że półzawieszane są tylko na 200ha a ja swoim wczoraj zaorałem areał o wielkości 0,30ha plus zagłówki i właściciel poletka powiedział że kverneland 4 skibowy niema szans do mojego 323+b-201 6skib , a dzisiaj jade na 8arowe pole .

112

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

A ja już nie mam problemu bo kupiłem w zeszłym roku Overuma 4 skiby, i nie narzekam, jeszcze mocy mi nie brakło.
Nie mam dużych górek tam niewielkie na dwóch polach.
A jak oglądałem pługi u handlarzy to gdzieś mi się o oczy obił podobny.
Zapięty bodajże do jakiegoś Case.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

113

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

słaba jakość bo nagrywane starą kom. ale forszaj nie miał żadnych problemów na ziemi  III b a traktor zasuwał na jedynce szosowej i jeden korpus brał poza koło    http://www.youtube.com/watch?v=XnBCZgc5WI4

114

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

No i filmik wszystko wyjaśnia;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

115

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

U mnie nawet by nie ruszył

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

116

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

Aż takie góry czy ciężka ziemia Piotrze??
U mnie może by dał rade, ale to może.:o

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

117

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

u mnie z 3 nie pójdzie a. Porównałem go do farmtraca 690 turbo ma o 100 Jest nowy itd itd. Więc bardzo są podobne. Mój sąsiad to orał 5 unią zagonówką zwykłą. I niby wszystko okey ale w pole to on  4x4 dał 2 cały gaz .I Koła grzebią ale ciągnik idzie. Wnioski ilość skib nie zależy od siły tylko od wagi ciągnka ukształtowania terenu stanu gieżnika .

www.koniezimnokrwiste.czo.pl

wchodzić bo konie to potęga

118

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

na moich glinach też by nie poorał

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

119

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

A ja mam srednie gleby, może i by poszedł;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

120

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

W ostateczności odkręcili byśmy 5 skibę i ogień smile Dzwoniłem wczoraj do tego gościa co go sprzedaje i zapytałem się go  jakim Ciągnikiem orał tym Pługiem  a om mi odp ze JD 160 konnym . Może także załatwić transport  w cenie 2 zł za kilometr smile:):):)

GG 16238418