141

Odp: b-201 lub b-200

Ja rozwiązałem problem , przełożyłem koło na drugą stronę ramy i teraz idzie w brużdzie za ostatnią skibą i jest git.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

142

Odp: b-201 lub b-200

wszyscy pracują, siewy stary.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

143

Odp: b-201 lub b-200

Wstawił byś fotkę i by się rozjaśniło co masz nie tak ? bo inaczej to wróżenie z fusów .

144

Odp: b-201 lub b-200

Panowie kombinował ktoś z Was żeby zrobić w pługu b201 koło skrętne z tyłu tak jak w PHX albo w Biegusie?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

145

Odp: b-201 lub b-200

Robię brony zawieszna do pługa b 201 5 skib.  MAja się hydraulicznie składać. Właściwie wszystko już jest i działa zostało tylko zapiać 2 pola wyjęte z bron. Mam do wyboru 20 stki i 12 stki. Ojciec marudzi że z 20 nie pójdzie... co myślicie?
A brony a nie wał dlatego że mam *** gliny i musiałbym mieć *** wał za *** pieniądze.  Glina jest na kazdym kawałku i zaraz po orce najlepiej tego samego dnia muszę odpinać pług i zasuwać zabronować 20 stkami 70 arów z 5ha które zorałem w przeciwnym razie w ciągu doby powstały by bryły nie do rozbicia. Samo odpinanie pal licho ale przejazdy no i paliwo, trzeba w końcu ganiać ciągnik ( 6t) po świeżej orance 5l na ha trzeba wylać. Liczę się z tym że będzie wolniej szedł z pługiem ale czasowo nie stracę a na paliwie mogę zyskać bo raczej nie przekroczę 20l/ha
Pójdzie z 20 stkami?

146

Odp: b-201 lub b-200

Krzysiek ja myślę że lepiej te 20 tam gdzie nie będzie takiej potrzeby podniesiesz żeby tylko drapały i nie będzie mu ciężko. A w glinie lepiej zrobią cięższe tylko wolniej. Tak myślę i tak zrobiłbym. Przynajmniej dlatego że robisz hydraulika.

147

Odp: b-201 lub b-200

prononuje jakaś włóke za brona.ja tak mam w obrotówce i jest ok

148

Odp: b-201 lub b-200

PRoste i logiczne 20 można unieść a 12 nie docisnę.....

149

Odp: b-201 lub b-200

daj foty jak to "posklejałeś"

gg 5118068

150

Odp: b-201 lub b-200

Dawaj 20. Ja w zeszłym roku na najodleglejszych kawałkach ciągałem PHX-a z dwoma bronami 16 i rozwiązałem problem, bo mam warunki podobne jak ty. No i na pewno pójdzie ,mniej niż 20 l ON

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

151

Odp: b-201 lub b-200

dzieki panowie jutro się okaże.  Fotki będą. Skleiłem to co było na podwórku.

152

Odp: b-201 lub b-200

No tak... rano córke do przedszkola drugą do szwagierki. Tam ciesla z szwagrem zaczynali kłaść więźbę no to im pomogłem do 11 zeszło potem do domu. wziołem sie za dopieszczanie konstrukcji. Potem założyłem brony. No i zaczęło się .......  k...  Szybkozłącze się zacieło. pług na kole się podniósł nie opadł. Podmianka. Działa. no to założyłem nowe dłuta zatankowałem i dupa padło drugie szybkozłacze. Drugiego juz nie ma na podmianę .... sklepy pozamykane.....

153

Odp: b-201 lub b-200

życie

154

Odp: b-201 lub b-200

Panowie a ja mam problem z ustawieniem swojego b200. Chodzi mi o szerokość orki. Od początku jest 1,5 korpusu za koło, a chcę mieć równo z kołem. Podkładałem dobry 1cm podkładek pod płozy tak jak to ktoś na forum pisał i zero efektu. Ktoś może wie jak to zrobić?

155

Odp: b-201 lub b-200

korpusy musisz zsunąć bliżej siebie tj musisz wszystkie moze z wyjatkiem pierwszego przesunac do przodu. Płoza tu nic nie da.

156

Odp: b-201 lub b-200

Mam je rozstawione co 90cm i jak je mocniej zsunę to może mi się zacząć zapychać co i teraz mi się zdarza hmm

157

Odp: b-201 lub b-200

Po pierwsze to trzeba trochę skręcić śrubę rzymską co jest przy kole ,następnie zobacz ile cm. wystaje przód lemiesza po za obrys piersi i płozy ? bo jeśli sporo wystaje to płozy nie mają się o co opierać . Dodatkowo pochyl pług tak aby nie brał za mocno z "czuba" .

158

Odp: b-201 lub b-200

koseś napisał/a:

zobacz ile cm. wystaje przód lemiesza po za obrys piersi i płozy ? bo jeśli sporo wystaje to płozy nie mają się o co opierać

No właśnie wystaje sporo, a już wcześniejszy właściciel dospawał lemiesze do płóz i mają ok 2-3cm szerokości. Tak z pamięci i na oko mówiąc to patrząc z góry lemiesz wystaje ok 3-4cm poza obrys płozy. Rozumiem że trzeba zmniejszyć ten wymiar ale jak? Poprzez podłożenie dużej ilości podkładek między korpus, a płozę?

159

Odp: b-201 lub b-200

W taki sposób nie zmniejszysz szerokości orki, musisz lemiesze wyrównać do płóz a nie odwrotnie. A tak poza nawiasem to czego chcesz zmniejszać? Ciężkie ziemie?

160

Odp: b-201 lub b-200

Bo mi nie pasują biegi. Albo jest za niski albo za wysoki. Wolę zwęzić i jechać szybciej docelowo na biegu II-4 przy obrotach do 1600. Teraz jak lekko idzie to jeżdżę na I-4