61

Odp: Sprzęgło

Joker to Ty nie masz hydromatu?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

62

Odp: Sprzęgło

hydrostat czy tam hydromat jest w 516 517 575  i 527     a reszta ma zwykłe skrzynie z tego co się orientuje w temacie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

63

Odp: Sprzęgło

A nigdy w życiu , ja do tej pory we wszystkich 524 widziałem hydromat czy tam hydrostat , dla tego jestem zdziwiony że kolega Joker ma skrzynie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

64

Odp: Sprzęgło

jesteś w błędzie kolego  524 maja skrzynie i nie maja hydrostatu sam ma 524 to coś wiem

65

Odp: Sprzęgło

mają dżoja ok ale on robi jako przyspieszacz nic więcej  znaczy poza przyciskami znajdującymi się  w nim od podnoszenia hederu i motowideł ...   
co do reszty  to zwykła skrzynia biegów ze wstecznym i sprzęgłem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

66

Odp: Sprzęgło

panowie nie moge założyc tej oski z nowm sprzegłem i dociskiem na wał poprostu jak tu zgrać te tarcze aby były w lini albo co zrobić pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

67

Odp: Sprzęgło

Witajcie!!! Koledzy jest problem!
Kupiłem nowe tarcze i docisk, montuje to na swoim miejscu i zonk. Słoneczko się zapada, sprzęgła nie ma. Wygląda na to ,że za grubo jest . Czy toczyć ten talerz pomiędzy tarczami, czy lepiej nowy kupić, jaki ma mieć wymiar??? ( mój ma 17mm).  Pozdrawiam!!!

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

68

Odp: Sprzęgło

No dzisiaj to mi nerwy siadły przy tym kombajnie - 512 , dwa dni temu odpalam po zimie i wszystko ok, a dzisiaj wsteczny nie wchodzi - włączam jedynkę by wrzucić na luz a ten już tak został i ani rusz , sprzęgło zblokowane - tak myślę , bo po wciśnięciu pedału sprzęgła i próbie odholowania kombajnu w inne miejsce nawet nie ruszy , czy to może  zlepione tarcze sprzęgłowe czy może jeszcze coś innego ? Czas nagli ......SORY za pierwszy post ...................

69

Odp: Sprzęgło

zlepienie tarczy do koła- co się może zdarzyć (ja tak miałem kiedyś) objawiałoby się brakiem sprzęgła a tym samym nie mógłbyś wyrzucić na luz jeśli akurat zęby na kołach w skrzyni napierają na siebie...

70

Odp: Sprzęgło

Najpierw wszystko sprawdź, a potem się wkurzaj. Polowa systemu zmiany biegów jest na wierchu i sprawdź czy to wszystko co jest na wierzchu normalnie się przesuwa i czy nie wypadałoby tego w końcu przesmarować. Potem sprawdź czy wodziki normalnie się przesuwają, bo po zimie różnie bywa. dolej oleju do skrzyni bo tam zawsze jest za mało. Do holowania nie potrzebne jest sprzęgło tylko wyluzowana skrzynia. Zacznij od niej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

71

Odp: Sprzęgło

I tu mam problem , nie mogę wyłączyć pierwszego biegu , zaklinowany i tak został , w skrzyni po zimie oleju prawie w cale . po odkręceniu przedniej pokrywy zębatek wodzików prawie wcale nie można ruszyć  ale nie wyglądają na zapieczone , zewnętrzna dźwignia zmiany biegów działa

72

Odp: Sprzęgło

to szarpnij kombajnem    ciągnąc go ciągnikiem .. i spróbuj wybic bieg ..  musi wyjsc .. jak wszedł ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

73

Odp: Sprzęgło

Rozkręciłem tarcze sprzęgłowe były zapieczone, nie potrafię tego powtórnie założyć na oś.
Czy ktoś wie jak to założyć ? Ja zakładałem całe skręcone , proszę o pomoc.

74

Odp: Sprzęgło

całych skręconych nie dasz rady chyba że masz drugą oś i dobrze tarcze między sobą wycentrujesz najlepiej po kawałku i zostaje ci tak z 1cm luzu na włożenie śrub i skręcenie

75

Odp: Sprzęgło

Ok. Rozumiem w trzech złożyliśmy, chociaż było trudno.

76

Odp: Sprzęgło

Witam , również i ja doswiadczylem dzisiaj sklejenia tarcz sprzegla, myslalem ze nie obejdzie sie bez rozbierania:).Ale odkrecilem dekielek  tez u gory wlałem tam pol szklanki ON uruchomilem kombajn i na wolniutkich obrotach wrzucilem 1 bieg. O dziwo po kilku metrach przejechanych wszystkoi puscilo, i znowu super smiga:) tak wiec moge polecić tą metode być moze jeszcze komuś też to pomoże.

77

Odp: Sprzęgło

zibi nie rozumiem gdzie dokładnie wlałeś ten ON , u mnie był  1 metr od płotu i parę szczebli wypadło , i tak bdb wynik za trzymać kombajn na  odległości 1,5 metra , zakładaliśmy sprzęgło całe złożone ale nie było łatwo , dopiero po kilku próbach weszło .

78

Odp: Sprzęgło

Pierwszy raz słysze rzeby ktoś lał ON na tarcze sprzęgła przecierz zrobią się tłuste i będą się ślizgać.

79

Odp: Sprzęgło

Tomala bez przesady, ON to nie olej silnikowy i nie jest az taki tlusty. Godzinka koszenia troche kurzu i bedzie ok:). A tak w ogóle  to ja polalem po walku a nie po tarczach.

80

Odp: Sprzęgło

Witam,mam problem z nowym sprzęgłem i proszę o radę .Tarcze założone nowe ,płyta między tarczami przetoczona i jest problem ,nie rozłącza sprzęgła,biegi nie chcą wejść,słoneczko dobre ,co może być nie tak? Zastanawiam się czy przy nabijaniu sprzęgła nie skrzywiła się tarcza? Czy miał ktoś taki przypadek?