121

Odp: Sprzęgło

Pewnie masz za dużo pary w ręku : )

122

Odp: Sprzęgło

Hamulec skrzyni sprawny?

123

Odp: Sprzęgło

Panowie, jak dam przyśpieszacz na maxa to mi trzęsie całym kombajnem. Jak zwolnię przyspieszacz to wibracje ustają. Dzieje się tak i na postoju i w czasie jazdy. Myślałem, że to wina wariatora jazdy, ale jak zrzucę pas jezdny, to wszystko jest ok. Podejrzenia padają na skrzynie biegów i sprzęgło... Co to może być ?? Jakieś inne pomysły??

124

Odp: Sprzęgło

skrzynia . wałek w obudowie ma luz . obudowa ze stopu , słaby punkt tej skrzyni .

Leszek   dla kolegów'

125

Odp: Sprzęgło

A co jest,jak po dłuższym staniu,przed sezonem odpalam kombajn,wciskam sprzęgło do oporu i nie moge właczyć biegu,wzeszłym roku tak miałem, ale po czasie zaczeło działać,a w tym roku powtórka.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

126

Odp: Sprzęgło

rudemenes napisał/a:

Panowie, jak dam przyśpieszacz na maxa to mi trzęsie całym kombajnem. Jak zwolnię przyspieszacz to wibracje ustają. Dzieje się tak i na postoju i w czasie jazdy. Myślałem, że to wina wariatora jazdy, ale jak zrzucę pas jezdny, to wszystko jest ok. Podejrzenia padają na skrzynie biegów i sprzęgło... Co to może być ?? Jakieś inne pomysły??

Robiłem to rok temu, 5 łożysk, temat opisany był na forum, i kombajn zasuwa jak nówka, zamiast uszczelniacza zakłada się łożysko Z z jednej strony zdejmuje się plastik uszczelniający. Koszt całkowity ok 300 zł.
W razie wątpliwości 695 515 917 czynny do rozładowania baterii

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

127

Odp: Sprzęgło

Kolego MAREKPE a pozbywając się uszczelniacza olej ze skrzyni biegów nie dostanie się na tarczę sprzęgłową .

128

Odp: Sprzęgło

a czasem te wibracje to nie wina wyrobionego klina na osi wariatora ? Bo u mnie też są takie wibracje jak przyspieszacz na max a gdzies na forum czytałem że to wina owego klina i po zdjęciu talerzy wariatora okazało się że klin na duży luz i ośka do wymiany sad i teraz pytanie gdzie kupić ? jeśli ktoś kupował niech się podzieli gdzie...

129

Odp: Sprzęgło

emil napisał/a:

Kolego MAREKPE a pozbywając się uszczelniacza olej ze skrzyni biegów nie dostanie się na tarczę sprzęgłową .

Nie o tym uszczelniaczu mowa tylko o simeringu w wariatorze od strony srzynii, który zastępujesz łożyskiem jednostronnie zakrytym, a między łożyska dajesz tyle towotu ile się zmieści i na kolejne 20 lat spokój. Wszystkie łożyska powinny być z luzem fabrycznym C3 dlatego wychodzi to ponad 300 zł.
No i obowiązkowo nowy klin, bo też lubi być wybity.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

130

Odp: Sprzęgło

boberek jak części do kombajnu to kupuję w Agromie Wągrowiec, kilka lat temu zgadałem się tam z jednym ze sprzedawców i zawsze jest pod prywatnym telefonem, nie wciska byle gówna a jak jest potrzeba to części nawet weźmie do domu jak bym nie miał zdążyć przed zamknięciem sklepu. Gościu też załatwił mi odkładnie do b-201 i talerze do ruskiej talerzówki i to wszystko ze starego dobrego zapasu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

131

Odp: Sprzęgło

MAREKPE zerknołem w katalog i już wiem o który simering chodzi, pytnko jeszcze czy numer łożyska który jest podawany przez kolegów wyżej jest właściwy. Dzięki kolego za podpowiedź.

132

Odp: Sprzęgło

Jak podasz rozmiar simeringa jako łożyska to Ci w sklepie znajdą i obliczą nr.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

133

Odp: Sprzęgło

Laszek dzięki za podpowiedz :beer:

134

Odp: Sprzęgło

Dzwoniłeś tam i dostałeś co chciałeś?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

135

Odp: Sprzęgło

MAREKPE napisał/a:
rudemenes napisał/a:

Panowie, jak dam przyśpieszacz na maxa to mi trzęsie całym kombajnem. Jak zwolnię przyspieszacz to wibracje ustają. Dzieje się tak i na postoju i w czasie jazdy. Myślałem, że to wina wariatora jazdy, ale jak zrzucę pas jezdny, to wszystko jest ok. Podejrzenia padają na skrzynie biegów i sprzęgło... Co to może być ?? Jakieś inne pomysły??

Robiłem to rok temu, 5 łożysk, temat opisany był na forum, i kombajn zasuwa jak nówka, zamiast uszczelniacza zakłada się łożysko Z z jednej strony zdejmuje się plastik uszczelniający. Koszt całkowity ok 300 zł.
W razie wątpliwości 695 515 917 czynny do rozładowania baterii

Marek - WIELKIE DZIĘKUJĘ za wskazówki. Miałeś 100% racji. Koszt naprawy przekroczył 300 zł, ale radość bezcenna. Teraz kombajn "płynie".

136

Odp: Sprzęgło

Ją też dziękuję za rady Markowi , bo dzięki nim problem z  trzęsieniem ustąpił. Jeszcze raz dziéki Marku

137

Odp: Sprzęgło

Nie ma za co chłopaki, to wasza zasługa, że zamiast pod sklepem cierpliwie czekać na żniwa, to smarujecie się po łokcie i nie tylko. Każda taka solidnie wykonana naprawa w kombajnie to ok 1000 godzin bezawaryjnej pracy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

138

Odp: Sprzęgło

Podpowiedzcie proszę, gdzie ten opis Marka jak naprawić trzęsienie bo nie moge znaleźć.

139

Odp: Sprzęgło

To nie ma co szukać. Ściągasz koło, ściągasz wariator przy skrzyni, ściągasz sprzęgło, hamulec skrzyni i wyciągasz wałek. Wymieniasz na nim dwa duże łożyska (ważne jest, żeby były C3!!). Uszczelniacz 40x62x7 zastępujesz łożyskiem 6908 (61908), wymieniasz dwa małe łożyska i cieszysz się jak dziecko.... Wg rady Marka łożyska osadzałem na klej do osadzania łożysk.  Dzień roboty na spokojnie, 400 zł z kieszeni, radość bezcenna!!!

140

Odp: Sprzęgło

Dzięki. za pomoc. Tylko w 514 muszę chyba bęben hamulcowy zdjąć, żeby zdemontować wariator.