141

Odp: Sprzęgło

No dziś też to robię. Ja miałem w tej tulejce 2 łożyska i jedno to bliżej sprzęgła się rozsypało a na końcu był symering to go zastąpię tym 61908. A jak na wałku nie wyczuwam luzu to też trzeba wymieniać te łożyska w skrzyni czy dać sobie spokój?

142

Odp: Sprzęgło

Emil co było u Ciebie przyczyną wibracji ? bo ja czekam na wał napędowy wariatora jazdy jak to nie pomoże to tak jak MarekP pisze trza sie za skrzynie brać... Laszek jeszcze raz dzięki na podpowiedź w kwestii wyboru sklepu.

143

Odp: Sprzęgło

W 514 trzeba jeszcze bęben hamulcowy zdjąć, bo wyjąć sprzęgło jakoś się da ale założyć jeszcze nam się nie udało, a próbowaliśmy 3 razy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

144

Odp: Sprzęgło

jaro12 napisał/a:

No dziś też to robię. Ja miałem w tej tulejce 2 łożyska i jedno to bliżej sprzęgła się rozsypało a na końcu był symering to go zastąpię tym 61908. A jak na wałku nie wyczuwam luzu to też trzeba wymieniać te łożyska w skrzyni czy dać sobie spokój?

Mi też się tak wydawało, a jak wyjąłem i porównałem z nowym to się okazało, że to ładnie wyglądający złom, jak chcesz to Ci sprzedam je, używane ale prawie nie mają luzu, po 1zł/kg.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

145

Odp: Sprzęgło

Przyczyną był właśnie wariator przy skrzyni biegów, tylko u mnie musiałem napawać jeszcze wałek sprzęgłowy na tym dużym łożysku, bo był strasznie duży luz.

146

Odp: Sprzęgło

To jak po wymianie wału wibracje nie ustaną to podjadę do Ciebie i pokarzesz co konkretnie zrobiłeś w wariatorze...

147

Odp: Sprzęgło

Zapraszam

148

Odp: Sprzęgło

MAREKPE starych łożysk to ja mam na pęczki :-) lepiej chyba zrobię i na tym wałku żeby był spokój. A jak najlepiej wyjąć ten wałek bo tam łożysko oporowe siedzi jeszcze i w którą stronę on ma wyjść? i jak te łożyska zdjąć bo zaraz się biorę za to

149

Odp: Sprzęgło

boberek666 nie ma sprawy, właśnie tam dzisiaj byłem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

150

Odp: Sprzęgło

jaro12 napisał/a:

MAREKPE starych łożysk to ja mam na pęczki :-) lepiej chyba zrobię i na tym wałku żeby był spokój. A jak najlepiej wyjąć ten wałek bo tam łożysko oporowe siedzi jeszcze i w którą stronę on ma wyjść? i jak te łożyska zdjąć bo zaraz się biorę za to

Normalnie po kolei wszystko zdejmuj. Z drugiej strony skrzyni masz hamulczyk, który musisz zdjąć, seger i w stronę sprzęgła wszystko wychodzi.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

151

Odp: Sprzęgło

Dzięki MAREKPE Tak jak mówisz wszytko ładnie zeszło, Jutro 5 łożysk się kupi i złoży to będzie chodzić. Są w tych kołach jakieś tulejki plastikowe czy coś takiego bo ja tam nic takiego nie widzę a może nie wiem gdzie patrzeć? Chciałbym wymienić żeby potem nie rozbierać znowu.

152

Odp: Sprzęgło

Szczerze mówiąc to ja tam nic takiego nie znalazłem i nie tęsknię z tego powodu. Po wymianie łożysk jestem tak zadowolony z efektu, że nawet się nie spodziewałem takiej poprawy. Rok wcześniej robiłem mniej więcej to co teraz robi @boberek666 bo u mnie łożysko 6309 jedno było rozsypane i tulejka dystansowa pomiędzy końcówką wału a talerzem wariatora była wyklepana i dorobiłem taką na miarę dla wału i talerza i gówno to wszystko dało. Po wymianie wszystkich łożysk na dolnym wariatorze, jak ręką odjął. Trzeba wszystkie takie poczynania dokumentować np na forum żeby kiedyś nie powielić własnego błędu.
Ps. Nigdzie nie żałujcie towotu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

153

Odp: Sprzęgło

Jednak naprawa wału napędowego wariatora jazdy nie pomogła.... ale po kolei po odpaleniu próba przyspieszacza na max i tak jak kombajn drżał tak drży.... trudno trza klamota przestawić i brać się za wałek w skrzyni i tu zdziwienie sprzęgło wciśnięte a biegi zgrzytają .... oględziny czy wszystko połączone ze sprzęgłem wszystko w jak najlepszym porządku..... zgasiłem wbiłem bieg no jedzie ale sprzęgła jak nie było tak nie ma trza zgasić silnik bo nie ma jak się zatrzymać.... lewarowanie koło zdjęte bęben hamulcowy też... sprzęgło na wierzchu jedna tarcza pęknięta w kilka kawałków druga oberwane nity jak to chodziło do końca zeszłego sezonu nie wiem.... i dalsze rozbieranie według instrukcji MarkaP wielkie szacunek za opis....  okazało się że wałek do wymiany tam gdzie łożyska 6007 to luz ok 2 milimetra... części zamówione i tylko czekać i zakładać.....

154

Odp: Sprzęgło

Części z Wągrowca?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

155

Odp: Sprzęgło

Laszek części z Ząbkowic śląskich  http://danrol-sklep.pl/pl/c/FORTSCHRITT/186/2 w Wągrowcu nie mieli wałka do skrzyni biegów

156

Odp: Sprzęgło

Ząbkowice zaopatrują się w Pankowie , nie lepiej pomijać pośredników?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

157

Odp: Sprzęgło

Kontakt z Pankowem to na prawdę... A jak już ktoś łaskawie odbierze to gada jak by miał jajca związane

E 516 na części
Telefon 695 076 269

158 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-07-24 23:24:08)

Odp: Sprzęgło

zarobieni to klijenta w dupie mają . ale podam przykład kupowałem pasek do sprężarki do MF 3125 U KOBANKÓW . I SZOK miło ....choć nie tanio!!! ale pan  zadzwonił i zapytał czy pasek pasował  inna gadka  i katalog w wersji elektronicznej za darmo . tak ma być , panków mógł by się uczyć rozmowy od PiotraK bo oni zawsze czas mają na fachowe porady i zamówienia.

Leszek   dla kolegów'

159

Odp: Sprzęgło

Popieram, kontakt z Korbankami to można by sobie życzyć żeby ze wszystkimi taki był.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

160

Odp: Sprzęgło

czy w forschricie 323a są skrzynie z lewarkami na środku a inne z lewarkami wychodząccymi po prawej stronie będę wdzięczny jeśli mi ktoś wyjaśni ten temat