241

Odp: Uprawa bezorkowa

u nas oziminy jeszcze sieją

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

242 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-11-20 08:52:53)

Odp: Uprawa bezorkowa

Wczoraj jechałem to też widziałem jak gość siał coś po burakach. W zeszłym roku po burakach zasiałem pszenicę ozimą koło 28 listopada i powiem że jedna wyszła bardzo słabo a druga bardzo ładnie i gdzie tu reguła? Przedplon ten sam i siana jednego dnia, wszystkie zabiegi tak samo.

243

Odp: Uprawa bezorkowa

siałeś dwie odmiany?

244

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie wszystko to samo odmiana, termin siewu, nawożenie, ochrona, i nie wiem czemu taka różnica.  różnica była taka że jedno dało może ze 2t z ha a drugie koło 6ton, także różnica szalona. Ziemie praktycznie takie same, i jeszcze ta co dała lepiej dużo gorzej wyglądała z wiosny.

245

Odp: Uprawa bezorkowa

podobnie miałem z jęczmieniem jarym. Siane tego samego dnia i wszystko tak samo, i też ten co sypał koło 6 ton to gorzej z wiosny wygądał z tym że siany był po kukurydzy na ziarno a ten drugi po zbożu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

246

Odp: Uprawa bezorkowa

Po wczorajszej lustracji żyta sianego bezorkowo odbija mi się czkawka.Dziki w poszukiwaniu glizdek i robali zrobiły orkę za mnie-masakra.

247

Odp: Uprawa bezorkowa

No właśnie choćbyś nie chciał orać to i tak masz zaorane.Od nowego roku można powiedzieć na nowo zaczniesz z uprawą bezorkową smile Na szczęście u mnie nie ma tyle tych bydlaków.

248

Odp: Uprawa bezorkowa

Panowie uprawa bezorkowa a wy tu pier... o terminie siania ?  albo o temacie albo o niczym big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

249

Odp: Uprawa bezorkowa

Wojtas co poczułeś się zagrożony, myślisz że Szu aspiruje do fuchy Moderatora w tym temacie big_smile , chyba się nie potrzebnie martwisz on raczej ma ambicję być naszym Promotorem big_smile

250

Odp: Uprawa bezorkowa

hahaha jak chce to prosze bardzo ...  usuwanie  co niektórych  wypowieedzi zajmuje chwile czasu tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

251

Odp: Uprawa bezorkowa

Chłopaki na tym filmie jest ładnie pokazana na przykładzie Farmeta zastosowanie wąskich łap do agregatu takie jak pokazywał nam Marek głębokość do 25 cm.

http://www.youtube.com/watch?v=BiO4LJgRCh0

252

Odp: Uprawa bezorkowa

Ile koni miał ten traktor? Idzie z tym agregatem jak demon ciemności.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

253 Ostatnio edytowany przez androl (2013-12-02 17:25:08)

Odp: Uprawa bezorkowa

Tylko że filmik pokazowy zrobili nie na ściernisku, ale na wcześniej już uprawianym.
Lepiej gdyby ta ilość zębów była w 4 rzędach bo ten przy większej ilości resztek pożniwnych może się przytykać.

254

Odp: Uprawa bezorkowa

szu napisał/a:

panowie kto z uprawy bez orkowej sprzedał juz pług ?

ja nikogo dzieci robic uczył nie bede
najlepsza mama do nauki jest portfel swój


a popatrzcie co oznacza praca w rolnictwie na zachodzie bo wam sie wydaje ze oni tylko mercedesami jezdza http://www.youtube.com/watch?v=ejoYta6gk60
http://www.youtube.com/watch?v=e5q0eIf3Tb8
jeszcze widziałem gasienicowe kombajny
ale oni bez orkowowo nie sieja maja małe panstwo a ich duzo to sobie piaski poprzerwacaja
ale za to opady x8 srednio niz w pl
ale podeslij te badania Coboru moze wczesnym listopadem siali moze na rok trafili  ja widzilem takich co sieje jare i tyle a plony rekordowe to sa raz na 4 lata a chłopy maja to zły nawyk ze licza zawsze do rekordowych a nie do srednich

gdzie na tych filmikach widzisz piaski? big_smile

255

Odp: Uprawa bezorkowa

szu napisał/a:

panowie kto z uprawy bez orkowej sprzedał juz pług ?

Kolega 6 lat temu, a miał ładnego Frosta i dobrze mu się wiedzie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

256

Odp: Uprawa bezorkowa

11lat temu sprzedałem, bo rudy by go zjadł

257

Odp: Uprawa bezorkowa

jedna rzecz, co będzie jak wejdzie integrowana? nie zastanowiliście się że to wszystko zrobione jest pod uprawę tradycyjną? np bronowanie na chwasty, głęboka orka celem przemieszczenia patogenów. Nijak się to ma do uprawy uproszczonej.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

258

Odp: Uprawa bezorkowa

szu napisał/a:

panowie kto z uprawy bez orkowej sprzedał juz pług ?

ja nikogo dzieci robic uczył nie bede
najlepsza mama do nauki jest portfel swój


a popatrzcie co oznacza praca w rolnictwie na zachodzie bo wam sie wydaje ze oni tylko mercedesami jezdza http://www.youtube.com/watch?v=ejoYta6gk60
http://www.youtube.com/watch?v=e5q0eIf3Tb8
jeszcze widziałem gasienicowe kombajny
ale oni bez orkowowo nie sieja maja małe panstwo a ich duzo to sobie piaski poprzerwacaja
ale za to opady x8 srednio niz w pl
ale podeslij te badania Coboru moze wczesnym listopadem siali moze na rok trafili  ja widzilem takich co sieje jare i tyle a plony rekordowe to sa raz na 4 lata a chłopy maja to zły nawyk ze licza zawsze do rekordowych a nie do srednich

Nie pokarze ci tych wyników, bo czytałem o tym w czasopismie rolniczym, a skaner mi sie popsół i nie zeskanuje ci tego. badania przeprowadzano w kilku latach, a siali rzeczywiscie na poczatku listopada

Rolnik z powołania:-)

259 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-12-07 20:20:27)

Odp: Uprawa bezorkowa

szu co robią ? robimy? http://www.youtube.com/watch?v=CszjRJNcbO

Dałem Ci dziś 2 minusy za 2 nieskładne wypowiedzi

260

Odp: Uprawa bezorkowa

Porąbało  cię ? Masz tylko 4 minusy i już płaczesz . To co piszesz to się czyta ciężko jak cholera ,mógłbyś czasami wstawić jakiś przecinek czy kropkę .