261

Odp: Uprawa bezorkowa

szu ja od dawna przestałem czytać twoje posty bo nie mam pojęcia co tam piszesz.

262

Odp: Uprawa bezorkowa

Ty ile ty masz lat? Mam wrażenie że jesteś ofiarą Romka Giertycha i jego reformy szkolnictwa

263 Ostatnio edytowany przez sawek.1990 (2013-12-08 18:29:42)

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Ty ile ty masz lat? Mam wrażenie że jesteś ofiarą Romka Giertycha i jego reformy szkolnictwa

Krzysiek do było dobre naprawdę się uśmiałem ha ha

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

264

Odp: Uprawa bezorkowa

szu napisał/a:

To moge dać namiary na Tureckiego farmera z polski tym co pługi sprzedali bo on bedzie dalej orał ale ma swoje a jak nie ma to kogos najmnie bo Agronoma nadal szuka bo stary mu bezorkowo siał

Jakie obowiazki miałby ten agronom, jakie zarobki i gdzie ta praca?

Rolnik z powołania:-)

265

Odp: Uprawa bezorkowa

Chyba pierwszą klasę skończył ,bo jakieś zdanie umie napisać.

266

Odp: Uprawa bezorkowa

Szu profilu nie uzupełniasz bo mafii się boisz yikes i tak cię namierzą big_smile

http://mocnopomocni.pl/

267

Odp: Uprawa bezorkowa

człowieku wiesz jakie mają gleby w Niemczech? Akurat np. koło Magdeburga moi koledzy byli na praktykach i takiej gleby u nas nie spotkasz jak tam... i wszystko tam w okolicy jadą bezorkowo. Kumpel 12 lat tak robi i kiedy mu mówię o pługu to się tylko uśmiecha i nie chce tego widzieć u siebie na podworku

268

Odp: Uprawa bezorkowa

Panowie, Szu jak może tak pisze. Proponuję nie czepiać się drobiazgów. Pisze na temat. Ważniejsza jest treść od formy.

269

Odp: Uprawa bezorkowa

Cześć Sławek, tylko tyle po tak długim okresie nie pisania, czuję się zawiedziony sad  od dawna czekam na jakiś felietonik.

270

Odp: Uprawa bezorkowa

Androl zarzuć wędkę w innym wątku a może ryba złapie haczyk big_smile

271

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzegorz89 napisał/a:

Androl zarzuć wędkę w innym wątku a może ryba złapie haczyk big_smile

Oczywiście wiem który watek masz na myśli ale nie chcę robić za :satan:

272

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzegorzu 89, więcej finezji.

273

Odp: Uprawa bezorkowa

Szu przyznaj się że to Ty jesteś tym Turkiem i nas w wała robisz. Niby nie wiesz, coś tam udasz, coś dopytasz. Nie wiedziałem, że Turki mają taką chcicę na 60letnie kobitki. tam to faktycznie nawet bez orkowa, tylko odłóg dawno leży, zaperzony.

274

Odp: Uprawa bezorkowa

szu ja tak czytam czytam i nie wierze własnym oczom ... ty jestes polakiem czy zagraniczniakiem ?  bo jeśli polakiem to pisz przez google tłumacz bo ciezko zkumać twoją polszczyznę ... już lepiej rozmawia sie z Polumem big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

275 Ostatnio edytowany przez Fenol (2013-12-15 19:50:28)

Odp: Uprawa bezorkowa

Polum pięknie prawi po polsku, Szu takie pytanie czy jesteś po szkole rolniczej? Pytam bo formujesz wnioski i zadajesz pytanie i zdaje mi się że znasz odpowiedź tak czy inaczej smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

276

Odp: Uprawa bezorkowa

Dawno to zauważyłem że polum jaśniej pisze i go rozumiem mino że nic nie piłem.
Ale na temat
Obserwuję że  u stokłosy bezorkowe uprawy ozime lepiej wyglądają na lekkich ziemiach niz na średnich. Na piachu jest ok a na ciut lepszej lekko białe. U mnie takie coś widziałem w życie na poprzeczniakach. Problem z wodą?

277

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja to zauważyłem jak zboże w tym miejscu gęściej zasiane, i słabe stanowisko.

278

Odp: Uprawa bezorkowa

A co do norm wysiewu na bez orkowym to u stokłosy pszenżyto sieją po 80kg/ha a rzepak 1,8kg/ha. Szu pisał że w bez orkowym jest większa gęstość ziemi ale już też ktoś tu pisał że przy takiej uprawie ziemia robi się jak gąbka więc to raczej jest odwrotnie. Jest jeszcze głębosz jak zrobi się za twardo. Koło mnie właśnie wszystkie pola zjechali głęboszem ale w dużym stopniu ogromne maszyny tak ugniatają. Przykładowo taki kombajn waży pewnie koło 20 ton + 10 ton ziarna to już ładnie gniecie, wywóz gnojowicy traktor 10 ton+beczka 12 ton+ 25 ton ładunek... Na jednym polu zrobili tak że jechali głęboszem tylko tam gdzie ścieżki i poprzeczniaki. Niedaleko mnie gościu wstawił film na YT jak głęboszuje na poprzeczniaku. JD8530 na wszystkich kołach bliźniaczych z 4 metrowym głęboszem ledwie co idzie ale jak kończy się poprzeczniak rusza jak by maszynę odczepił...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

279

Odp: Uprawa bezorkowa

Co do uprawy bezorkowej to fakt po 3 latach robi się beton na polu  wsiąkania wody opadowej tragiczne    ale co do wschodów i  zagęszczania łanów to genialne ....  w porównaniu do orkowego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

280

Odp: Uprawa bezorkowa

Istotnie że prędzej i normalnie dogada się z polum niż szu - ja też stosuję  uprawę bezorkową ale tylko po  ziemniakach  efekt jest bardzo dobry - po zbożach  socha  efekt zna każdy rolnik,