101

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Ale co 36 cm ? redlice w siewniku?!?!

Nie on tym nie sieje on sieje siewnikiem Mzuri z przodu ma łapy jak głębosz tędy leci nawóz z tyłu są dwa talerze i tam lecą  nasiona i kółko dogniatające. Na 4m potrzebna moc 280 km.
Chcieliśmy na próbę zasiać nim rzepak ale usługa kosztowała 300 + paliwo. big_smile
http://www.farmersguardian.com/pictures/576x440fitpad%5B0%5D/3/9/9/56399_Mzuri_overalll_shot.jpg

http://i726.photobucket.com/albums/ww264/Cabfull/halftermreport006.jpg

102 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-09-18 20:31:28)

Odp: Uprawa bezorkowa

Co roku sieje około 200 ha więc te 100 to było na próbę. Gościu wioskę dalej siał tak właśnie zwykłym Pronto i jak dla niego to wystarczyła taka dokładność, kumplowi jednak to za mało. Jego wuja ma też 8 rzędowego Horscha ale to grubo ponad 200 tyś z tym że też może nim siać bezorkowo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

103

Odp: Uprawa bezorkowa

dobra a skoro robi się ta mikro makro powłoka że tak to ujmę ... wiadomo więcej resztek itp na mniejszych głębokościach, to jak z nawozami:  mniej czy więcej, a może bez zmian ?
Dziś gadałem z gościem, miałem jechać kończyć poplony siać ale mokro jeszcze,  i tak od słowa do słowa jakie on nawożenie PK robi pod korzeń, mówił że nic nie sypie i to już 3 rok. Wg badań gleby zasobność się nie zmienia ... sypie ino wapno nawozowe i tyle, resztę tylko RSM

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

104 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2013-09-18 21:05:01)

Odp: Uprawa bezorkowa

Błażej a nie wiesz może jaka cena takiego 3 metrowego?

U mnie będzię Pronto na testach, zdam relację co i jak. Mam rzepak zasiany bezorkowo i pszenica też będzie więc mogę zrobić taką foto relacje smile

105

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja też nie dawałem z 4 lata, wróciłem do tego jak plony zaczeły spadać.

mdw

106

Odp: Uprawa bezorkowa

Pawel21990 napisał/a:

Błażej a nie wiesz może jaka cena takiego 3 metrowego?

U mnie będzię Pronto na testach, zdam relację co i jak. Mam rzepak zasiany bezorkowo i pszenica też będzie więc mogę zrobić taką foto relacje smile

W tygodniu jak tam u nich będę to się spytam ale wątpię, żeby twoja puma sobie poradziła z tym (po prostu jest za mała) . New Holland 285 konny z 4 m na cięższej ziemi tracił przyczepność i słabł .

107

Odp: Uprawa bezorkowa

to nie do mojego tongue

108

Odp: Uprawa bezorkowa

Aha no chyba że.

109

Odp: Uprawa bezorkowa

Żeby nie było że jestem stary i zacofany smile zasiałem 1,6 ha pszenżyta bezorkowo.
Szczegóły jest to mój najmokrzejszy kawałek łubin zasiany 10 maja zjadła antraknoza.
Na początku lipca zgruberowałem go, po miesiącu drugi raz, w sobotę gruber na około 25 cm przełożenie I 4 na II 4 miał ciężko, przy gruberowaniu po żniwnym na głębokość 10-12 cm jedno pole na którym praktycznie nie ma kamieni robię  III 2 i ma lekko gruber mandam 5 łap.
Technologi bez orkowej nie będę u siebie wdrażał ale pewnie czasami coś tam tylko po gruberze zasieję forsz z leylandem i gruber na 5 łap sprostają temu zadaniu.

110

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja czasami sieje bezorkowo ale tylko na wiosne po "unijnych" poplonach

Rolnik z powołania:-)

111

Odp: Uprawa bezorkowa

a mnie te unijne poplony bokiem wychodzą

112

Odp: Uprawa bezorkowa

dlaczego?
wiadomo maja swoje minuse ale plusy chyba sa wieksze

Rolnik z powołania:-)

113

Odp: Uprawa bezorkowa

Dziś uprawiałem po orce do siewu, jeszcze nigdy nie miałem tak "pulchnej ziemi", koła wpadały głęboko jak nigdy a orane 2 tygodnie temu. Jutro jadę uprawiać do siewu na bezorkowe co było głęboko gruberem to zobaczę jak tam będzie szło

E 516 na części
Telefon 695 076 269

114

Odp: Uprawa bezorkowa

To samo u mnie ta lżejsza dosłownie puch, winne są deszcze ciągłe a o nie dużym natężeniu, ojczulek mówi że przy takich deszczach ziemia puchnie.
Od czasu kupna uprawowo siewnego jesienią wjeżdżałem prosto na orane w tym roku najpierw ciężkie brony przy prędkości około 10 km/h ładnie zagęszczają.
Po gruberze chociaż siałem na drugi dzień było dobrze.

115

Odp: Uprawa bezorkowa

u mnie sprawa wyglada tak że po orce jest taka ziemia jak by gąbka   z uprawowo siewnym nie idzie za chiny ... samym siewnikiem jako tako  ...
próbowałem dziś poplony  dokończyć siać własnie bezorkowo  bylop na poczatku miesiąca zrobioone tak jak by podorywkowym  to teraz po deszczach te pola wyglądają jak wielkie wanny z błotem ... na głębokośc 15-20 cm melasa  a niżej twardo jak skała ... nie wiem kiedy ja ten jęczmień ozimy na tym zasieje jak co 5 min deszcz ... czarno to widze

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

116

Odp: Uprawa bezorkowa

Oby jesień była ciepła

mdw

117 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-09-24 20:21:17)

Odp: Uprawa bezorkowa

Tu http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna … 499,2.html piszą że na początku jest gorzej .... a potem bedzie lepiej?
mpopis powiedz ile ropy na hektar spalasz? Wiadomo że spalisz mniej niż ja bo masz 10 raz tyle ziemi ale tak z ciekawości....

118

Odp: Uprawa bezorkowa

gruber 15-18 l/ha
talerzówka 6-8 l/ha
siew 5-7 l/ha
brony 3-4 l/ha

119

Odp: Uprawa bezorkowa

to ty przy gruberze spalisz tyle co ja przy orce

Rolnik z powołania:-)

120

Odp: Uprawa bezorkowa

tylko to jest uprawa na 30cm i przy wydajności 4ha/h