Odp: Uprawa bezorkowa
pewnie tak, ale na razie przy okazji pozbywam się chwastów i mam gdzie przyjąć osady i obornik, bo na zimę mało co mi zostaje
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Forum Fortschritt i IFA » Pokój do pogawędek » Uprawa bezorkowa
Strony Poprzednia 1 … 58 59 60 61 62 … 128 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
pewnie tak, ale na razie przy okazji pozbywam się chwastów i mam gdzie przyjąć osady i obornik, bo na zimę mało co mi zostaje
Panowie nie wiem co jest ale znajomy po dwóch latach uprawy bez orkowej wywlókł pług i orze ,na razie 50 ha pod pszenicę . Jak zapytałem czemu orze to powiedział że opryski zalegają w wierzchniej warstwie gleby i działaja na rośliny nastepcze , i chyba wróci do pługa.
to zależy czym pryska i czy ma sprawny opryskiwacz. Jeśli leją dysze, to może mieć jakieś problemy. Jeśli z kolei nie czyta etykiet środków ze zrozumieniem ( dział następstwo...), to orka nie pomoże.
Np. przy zasadowym ph nie rozkłada się glean i pełna dawka 25g nie rozkłada się do następnego sezonu....
Agregat Tol met świetna rzecz ja mam tylko wał pakera i ZT303 silnik 6CT107[5] i też 15 km na godz ale jak lepiej bym przycisną dał by radę ale paliwa też by nieźle zjadł
(https://pl.wikipedia.org/wiki/SW-400)
A tak się dłuta prezentują na kultywatorze http://naforum.zapodaj.net/95e1e8012c22.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/a7db79b1ac8a.jpg.html
efekt pracy http://naforum.zapodaj.net/269ea9e5b232.jpg.html
gdzie kupiłeś nakładki?
Robiła firma w Porębie koło Zawiercia co robi lemiesze i inne elementy robocze.... cena 42 zł
jakieś namiary? telefon...
Kilka zdjęć z wczorajszych testów trochę za mokro cały czas siąpiło
Powala cena części nakładka 270 + vat i do tego skrzydełka a twierdzi że tej jesieni uciekały w oczach spokojnie myślę ze poradziłby sobie agregatem na 7 łap ten miał 5 i szerokość 2,5 metra pole do testów słabe V trochę szóstej ale tylko to mi zostało do obsiania dziś jeszcze pojadę zobaczyć na kawałek pod kukurydze jest tam miejscami trochę III
I jak wrażenia? Jaka głębokość, i jakie opory?
Grzesiu bardzo lekko idzie zaczynałem od 20 tak był ustawiony później przestawiłem na 30 lekka ziemia też swoje robi i prędkość zalecają 6-8 km ja ścierniskowym średnio 10-12 km tak jak Marek zalecał. Przyjechał na pole ustawił on jest po testach ma dopiero 30h za sobą.
A te skrzydełka nie podcinają na całej powierzchni? Zauważyłeś ogólnie już w drugim roku że jest lżej pracować na tej głębokości w stosunku do zeszłego roku?
Pod rzepak przestawiłem łapy, do pozycji płytkiej uprawy bo było sucho i słabo mieszał. Na drugi rok po podwójnym talerzowaniu przestawię do głębokiego spulchniania, bo opory będą dużo mniejsze. Jak jest wilgoć słomy z pszenicy 7-8ton praktycznie nie widać, po wschodach wrzucę zdjęcia. Na drugi rok też myślę robić ok30cm tylko na innych kącie, myślę, ze będzie dużo lżej.
A miałem się pytać Kosesia, jak wyszło to pszenżyto, bez pługa? Wcześniej pisał, ze jest najładniejsze.
Grześ skrzydełka są szerokości 15 cm, do tego redlica słupica czy jak tam to nazwać ma 3 cm grubości daje nam to razem 33 cm na każdą łapę. Powiem tak pole wygląda ładnie po południu ustawiłem na 35 cm i też spokojnie dawał sobie radę niestety wydaje mi się za wąski do NH ucieka trochę paliwo mała szerokość razy prędkość i małe kawałki robi dużą różnicę w wydajności co do skrzydełek jest możliwość ustawienia ich na dwie wysokości.
Co uprawy po pszenicy moim gruberem ciężko stwierdzić czy było lżej na pewno zdecydowanie uprawiało się lżej niż po kukurydzy pamiętaj że u nas nie było tyle wilgoci co w waszej okolicy z tego co pamiętam trochę deszczu spadło koniec czerwca później trochę po 15 sierpnia i na przełomie sirpień-wrzesień gdzie wszyscy żucili się do orki isiewu rzepaku i dopiero w zeszłym tygodniu zaczęło padać.
Tak u nas wyglądała sytuacja z deszczami.
W bednarach widziałem grubera z dłutami na dole a do góry( nie wiem jak to nazwać ) słupicę osłaniały nakładki ale lekko skręcone w lewo inne w prawo stronę i działały tak jakby małe odkładnice aby było lepsze mieszanie .
koseś dokładnie tak to wygląda.
Agro-Tom robi coś na wzór Attila
To nie tak wyglądało .
w gruberach jest coś podobnego co koseś mówi zakłada się to na boczne zęby hmm to jest tzw ochraniacz grządzieli i one sa tak zwichrowane że większość ziemi przewala nie na zewnątrz lecz do środka agregatu ...
Dokładnie o to chodziło według gatki gościa co to sprzedawał to lepiej miesza glebę z resztkami i zmniejsza opory pracy bo działa jak mini odkładnica.
U stokłosy takim jeżdżają i zakładają do xeriona 5000 a głębokość to pod ramę, jak uprawiają późną jesienią to wał do góry i pole wygląda jak by były pyry posadzone
http://www.alpego.com/pl/gamma/scheda-R … RI-92.html
Strony Poprzednia 1 … 58 59 60 61 62 … 128 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Forum Fortschritt i IFA » Pokój do pogawędek » Uprawa bezorkowa
Forum oparte o: PunBB 1.4.4
Configured by: Michal Pukalo