121

Odp: Uprawa bezorkowa

To ten Liaz-Volvo jaki szeroki agregat ciągnie? No i przy jakiej mocy?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

122

Odp: Uprawa bezorkowa

Dziś cały dzień w ciągniku, to do czegoś zobowiązuje.... Myślałem nad uprawą bezorkową. Jeżeli biorąc pod uwagę, to że paliwa idzie tyle samo a może więcej i to że mamy równe pola. To czy jest zauważalny po kilku latach wzrost plonu? Bo przecież wszyscy z tego żyjemy. Nie to że jestem przeciwnikiem, sam poważnie myślę nad tym.

123

Odp: Uprawa bezorkowa

jak wkońcu uda mi się wjechać w polę to nagram  i porobie fotki jak jest  u mnie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

124

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek napisał/a:

To ten Liaz-Volvo jaki szeroki agregat ciągnie? No i przy jakiej mocy?

gruber 4metry, 15 łap, podwójny wał kolczasty, prędkość 10-12km/h, moc 360 KM a spalanie na ciężkiej ziemi. Głównym zyskiem nie jest paliwo a czas, równe pola ...:walka:

125 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-09-26 10:08:33)

Odp: Uprawa bezorkowa

Robi wrażenie moc i prędkość. Przy tej mocy ma pewno jeszcze sporo zapasu . Jaka masa tego ciągnika? Chciałbym zobaczyć to w akcji. Ziemia pewnie drży jak się stanie obok przy przejeździe big_smile

126

Odp: Uprawa bezorkowa

W Agrifarmie podobnie było, agregat Horsch Tiger 4 metry, głębokość około 25 cm, traktor JD 325 km i prędkość do 15 km/h. Ziemia tak fruwa że ramy agregatu nie widać. Na placu w kącie jeszcze leżą dwie ramy główne bo były to jedne z pierwszych w Polsce i okazały się za słabe bo zaczęły pękać i firma wymieniła na nowe

E 516 na części
Telefon 695 076 269

127

Odp: Uprawa bezorkowa

Mpopis jakim siewnikiem siejesz?
ja chyba tego AT postawie pod płot i przeprosze Accorda 6m i będzie szybciej uprawiać podorywkowym  a tamtym siać

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

128

Odp: Uprawa bezorkowa

Gościu u nas maił też tego AT 3 metry to po pierwszym sezonie odstawił go tam skad go kupił i wziął Lemkena Compact Solitair 4 metry. Widać nie był zadowolony z tego Kockerlinga. Mpopis ma Vaderstada Spirita 4 metry

E 516 na części
Telefon 695 076 269

129

Odp: Uprawa bezorkowa

tak więc to jest siewnik a nie  padło do poplonów ....  dziś stuknełem 23 godziny w polu  jutro sianie ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

130

Odp: Uprawa bezorkowa

Panowie wpadł mi dziś w Empiku pierwszy numer mowego magazynu rolniczego

http://www.bezpluga.pl/index.html

131

Odp: Uprawa bezorkowa

Znowu w temacie będzie gorąco!

132 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-10-17 21:41:38)

Odp: Uprawa bezorkowa

Pietia napisał/a:

Panowie wpadł mi dziś w Empiku pierwszy numer mowego magazynu rolniczego

http://www.bezpluga.pl/index.html

Ja nie mam empiku.....  czekamy na skany/dobre fotki
Chociaż pierwszych stron gdzie jest teoria maszyn za 1/2 bańki nie muszę oglądać...

133

Odp: Uprawa bezorkowa

jak co to zamówiłem eprenumeratę więc będzie całe pismo w pedeefie smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

134

Odp: Uprawa bezorkowa

bamberas ile ta prenumerata online kosztuje  ?  z miłą chęcia coś poczytam o tym

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

135

Odp: Uprawa bezorkowa

24/rok jak co to jest kwartalnik

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

136

Odp: Uprawa bezorkowa

Do tego prenumeratu nie zapomnijcie glifosatu. Bez tego specyfiku żadna uprawa bezorkowa na dłuższą metę nie wyjdzie. nawet maszyną za 1/2 bańki.

137 Ostatnio edytowany przez androl (2013-10-18 13:08:52)

Odp: Uprawa bezorkowa

..to tak.. Bez pługa... Ktoś wyczuł niszę i będzie próbował teraz kasę na tym robić, ot taka moja opinia.

138

Odp: Uprawa bezorkowa

bez przesady nie jest tak źle jadę już 5 rok bez pługa, płodozmian to kukurydza, zboża, mieszanki ze strączkami ozima lub jara, i trawa. między to pcham poplon gdzie się da albo kantuję agencję i z poplonu robi się jarkę. talerzówka na 1 raz, później gruber i siew, z chwastami  normalnie, jedynie byliny potrafią gdzieś przetrwać na środku pola ewentualnie ostrożeń, w chemii po staremu. Mogę za to powiedzieć że gleba jest bogatsza niż gdy ją obraałem wcześniej. Glifosatem katowałem perz w pierwszym roku, teraz mam parę łatek gdzie będę poprawiał jak wszędzie.
W tym roku pierwszy raz siałem prawdziwym siewnikiem i agregatem aktywnym i wschody jak nigdy wcześniej.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

139

Odp: Uprawa bezorkowa

A powiedz jak robisz po kukurydzy i czy kukurydza na kiszonkę czy ziarno? Bo po kukurydzy na kiche to widziałem jak gość u nas zasiał żyto na poplon agregatem talerzowym z siewnikiem to powiem że lepiej to wyglądało niż po pługu co ma tego czeskiego zetoroskiego

E 516 na części
Telefon 695 076 269

140

Odp: Uprawa bezorkowa

androl napisał/a:

Bez pługa... Ktoś wyczuł niszę i będzie próbował teraz kasę na tym robić, ot taka moja opinia.

To na pewno...... jak zobaczyłem to http://www.bezpluga.pl/index.html to pierwsze co mi pszyszło do głowy ....