1,661

Odp: Uprawa bezorkowa

sprzedajesz 323? napisz cos wiecej o nim bo kolega szuka, ale nie w tym watku

Rolnik z powołania:-)

1,662 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-10-22 10:32:45)

Odp: Uprawa bezorkowa

1 Mulczer robi to dokładniej
2 max 2,5m
3 Nie sprawdzałem ale Bamreras pisze że nie bardzo.

Ja wczoraj zacząłem migować pod jare. Jakoś to idzie ale najgorszy kawałek przede  mną 100% gliny. Na średniej glinie pole wygląda idealnie ( jak na zimę) tj jest się o co przewrócić. Słoma gdzieś znikła podobnie samosiewy. Zastanawia mnie czy na tej tłustej glinie nie spłycić, przecież zimą i tak się sama rozluźni. 25 cm na tej ziemi jest nie osiągalne bo mniejsza o moc i prędkość, braknie trakcji. W tym roku widzę jak sąsiedzi odkręcają korpusy w pługach. Woda mocno zagęściła glebę. Na glinach jak ktoś zrobił jakąkolwiek uprawkę to sytuacja wygląda tak że mamy obeschnięty wierzch ale dosłownie na 1 cm jest już masło. Co z tym robić?
Na wiosnę ma iść najprawdopodobniej groch na paszę

1,663

Odp: Uprawa bezorkowa

Chyba że podrzucicie mi pomysł co robić na 8ha

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,664

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

1 Mulczer robi to dokładniej
2 max 2,5m
3 Nie sprawdzałem ale Bamreras pisze że nie bardzo.

Ja wczoraj zacząłem migować pod jare. Jakoś to idzie ale najgorszy kawałek przede  mną 100% gliny. Na średniej glinie pole wygląda idealnie ( jak na zimę) tj jest się o co przewrócić. Słoma gdzieś znikła podobnie samosiewy. Zastanawia mnie czy na tej tłustej glinie nie spłycić, przecież zimą i tak się sama rozluźni. 25 cm na tej ziemi jest nie osiągalne bo mniejsza o moc i prędkość, braknie trakcji. W tym roku widzę jak sąsiedzi odkręcają korpusy w pługach. Woda mocno zagęściła glebę. Na glinach jak ktoś zrobił jakąkolwiek uprawkę to sytuacja wygląda tak że mamy obeschnięty wierzch ale dosłownie na 1 cm jest już masło. Co z tym robić?
Na wiosnę ma iść najprawdopodobniej groch na paszę

może skręcisz jakis filmik

Rolnik z powołania:-)

1,665

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak byś założył gesiostopy od horscha clip on to ładnie sciernisko byś też zrobil

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,666

Odp: Uprawa bezorkowa

Weźcie coś doradźcie czy ja dobrze robię, puściłem forsza na sprzedaż ale trochę mi go szkoda, tyle roboty w niego włożyłem, no i robota w polu mnie odstresowuje po dniu w pracy lubę sobie pojeździć albo pogrzebać tylko ten rok taki pechowy a to oranie nie idzie jak człowiek ma wolne i robić w polu trzeba to deszcze padają i tak wszystko w biegu

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,667

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek robiłem wczoraj samą glinę 2 h pole było tylko opryskane ze ścierniskiem pierwszy raz na 15 a drugi na 25 aby utrzymać prędkość 10-11 ale wyszło super

1,668

Odp: Uprawa bezorkowa

Bedę próbował ale pewnie dopiero za tydzień bo cały dzień padało. Też chcę na 2 razy bo pole pełne bruzd (półkole ) i by się wyrównało

1,669

Odp: Uprawa bezorkowa

Gelek chyba wiesz czy te 8 ha daje Ci dochód, czy to jest drogie hobby. Zastanowić się też musisz czy praca na tych ha Cię odstresowuje czy stresuje.

1,670

Odp: Uprawa bezorkowa

gelek79 napisał/a:

Weźcie coś doradźcie czy ja dobrze robię, puściłem forsza na sprzedaż ale trochę mi go szkoda, tyle roboty w niego włożyłem, no i robota w polu mnie odstresowuje po dniu w pracy lubę sobie pojeździć albo pogrzebać tylko ten rok taki pechowy a to oranie nie idzie jak człowiek ma wolne i robić w polu trzeba to deszcze padają i tak wszystko w biegu

Zdejmij ścinacze skiby z odkładni a zorzesz bez problemu.

1,671 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-10-22 18:51:26)

Odp: Uprawa bezorkowa

Tak myślałem o tych ścinaczach, a co z forszem- sprzedawać? Liczyłem że nikt nie będzie dzwonić a tu duże zainteresowanie nawet na jutro z gościem się umówiłem i kolega z forum dzwonił. Gelek doradź co

Z pola to i tak będę rezygnował ale kupiłbym kierowca k700 na przejażdżki z syniem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,672

Odp: Uprawa bezorkowa

master20002 dzwonił?

do bezorkowej taki zestaw nadałby sie tylko 3m

Rolnik z powołania:-)

1,673

Odp: Uprawa bezorkowa

Dzwonił, tylko ma do mnie trochę drogi, mam tu też kolegę co by chciał go wziąść ale chyba za darmo no i szczerze nieład z niego jest zaraz z niego krzaka zrobi, cholera już sam nie wiem co tu począć za szybki jestem, ciągnik do jazdy trochę mi go szkoda do lasu po drzewo pojechać, no i synio praktycznie co drugi dzień musi być przejażdżka po wsi, śmieszne opłaty a w garażu miejce na niego jest

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,674

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak pole jest odskocznią od pracy to nie bierz tego całkiem poważnie. Nie przejmuj się problemami, ale i nie pozbywaj się klamotów i pola, bo będzie Ci później szkoda.

1,675

Odp: Uprawa bezorkowa

Synio wczoraj ze mną cały dzień talerzował a jak zapytałem czy sprzedajemy byka to mi wiązanke taką sypnął, muszę się z tym przespać

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,676

Odp: Uprawa bezorkowa

gelek- chyba jeszcze będziemy gadać, tylko nie mogę narazie wziąć wolnego z roboty, jak nie sprzedaż do następnego weekendu to się widzimy i pewnie pohandlujemy

1,677

Odp: Uprawa bezorkowa

Master nie kupuj Gelek nie sprzedawaj. Gelek z tego co piszesz to ziemia i maszyny to dodatkowe zajęcie takie hobby. Rzucisz, sprzedasz, masz alternatywne hobby?
Kto powiedział że hobby ma być tanie... jak zapinasz budżet to wiesz zbieraj na K700 w nowej budzie wink

1,678

Odp: Uprawa bezorkowa

I wtedy pojadę oglądać forsza:)

1,679

Odp: Uprawa bezorkowa

W tym roku budrzet poległ, cholera master przespać muszę się, jak sprzedam Forsza to rzucić ziemie będę musiał, to co ja będę robił przy czym będę grzebał, już z jednym się rozstałem i to rzucałem i za miesiąc Kupiłem obecnego bo nie mogłem w chałupie wysiedzieć

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,680

Odp: Uprawa bezorkowa

ja was pogodze golek sprzedaj forsza, a jak Ci pola bedzie brakowało, to zapraszam do mnie, popracujesz sobie i Ci ulży :-)

Rolnik z powołania:-)