501

Odp: To na początek ja

Ależ mamy wielu forumowiczów utalentowanych i z pasją, szacun !

502

Odp: To na początek ja

Chylę czoła....

503

Odp: To na początek ja

bardzo ładna robota

504

Odp: To na początek ja

Jestem pod wrażeniem ,i jak to cenowo wyszło???

505

Odp: To na początek ja

Kultura wykonania. Dobrze widzę że jest regulacją kąta natarcia talerzy ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

506

Odp: To na początek ja

To już kosztowało znacznie więcej. Tak około 16 tyś. Już nie pamiętam ile każdy podzespół. Piasty też wykonywaliśmy według swojej potrzeby. Łożysko jest dużo szersze i większe niż w Burym. Piasta zrobiona trochę na wzór Lemkena ale jednak jej troszkę brakuje do wzoru. Głównie zabezpieczenie przeciwpyłowe. W Lemkenie jest odrzutnik pyłu tu tylko simering przeciw pyłowy a całość osadzona bardzo blisko korpusu, by kamienie sie nie dostały i go nie porwały. Talerz średnicy 560 mm. Ogólnie całość dużo dłuższa od Burego. Podobnie jak przy Lemken Rubin ponad 100 cm miedzy sekcjami i wałem. Wał z płaskownika 20 mm.  Regulowany kąt natarcia powoduje, że robi dobrze robotę. Teraz jest jeszcze otwór w regulacji, że mogę wał podwiesić i on dociśnie swoim ciężarem całą talerzówkę, więc nie ma opcji, że talerz nie wejdzie w ziemię. Teraz czeka mnie zrobienie wału Cambridge 6 m taki jak Expom Jacek. Pierścienie już są zakupione.

507

Odp: To na początek ja

No to powodzenia!
Z tą długością to te 100cm to minimum. Kolega kupił lemkena ciąganego i wykonanie super ale okazuje się że jest zbyt kompaktowy. Przy dużych prędkościach pierwsza sekcja może przerzucić drugą...

508

Odp: To na początek ja

Fachowa robota ..........

509

Odp: To na początek ja

Ona jest właśnie "luźna" miedzy rzędami talerzy. Lemken ma dokładnie 107 cm, Bury ma 85 cm a AgroFactory to może z 70 nie wiem dokładnie. To u mnie przy 100 cm tym bardziej bedzie sobie radzić. Ciągnie sie o wiele lżej niż Bury, bo nie wrzuca talerz przedni na tylni i go nie hamuje. Miałem Burasa więc mam porównanie. Tylko, że jest cięższa dla ciągnika, bo dłuższa.

510

Odp: To na początek ja

To w razie jak by był problem to dorobić wózek i dyszel i będzie półzawieszana

E 516 na części
Telefon 695 076 269

511 Ostatnio edytowany przez Massey (2017-04-29 10:21:52)

Odp: To na początek ja

Jeśli mogę tutaj się pochwalić z czym współpracują moje fortschritty , więc tak zt323 pracuje z gruberem 11 łap marki Stoll , agregatem uprawowym forszaja 5.20 i od tej jesieni będzie już pracował z pługiem zagonowym Rabe Werk mais adler 4x45 no i najczęściej w żniwa czasami transport dwoma przyczepami 3.5 oraz 6 ton. Z kolei zt300 pracuje przy rozrzutniku obornika , prasie zwijającej Z230 i ponadto ma zamontowany ładowacz czołowy zrobiony samodzielnie z moim ojcem i bratem. Tak więc forszaje u mnie się nie nudzą smile

512

Odp: To na początek ja

A w którym rejonie Polski można je spotkać przy pracy? Tej informacji brakuje ,przedstaw się dokładniej.

513

Odp: To na początek ja

Jeszcze się nie przywitałem bo nie mogę założyć tematu. Ja swoimi zt303 na pełnym obciążeniu ciągam pługi fortschritt b201 6-cio skibowe, siewnik AMAZONE 5m, brony ciężkie 10m, przyczepy zależy jaka sie trafi 6-8 tonowe. Zt 300 kosiarke Krone 323s w sianokosy wink Nie używamy z ojcem żadnych agregatów ani nowych maszyn wszystko stare z DDR wink

514

Odp: To na początek ja

Witaj !!!!!!

515

Odp: To na początek ja

Cześć !! :beer:

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

516

Odp: To na początek ja

Witam,faktycznie masz tych ciągników.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

517

Odp: To na początek ja

witaj zt maniak wszród forszmitowskiej braci

518

Odp: To na początek ja

cześć witam

Nie ma to jak FORTSCHRITT

519

Odp: To na początek ja

Fakt trochę tych ciągników jest ale jak przychodzą sianokosy, żniwa czy uprawa pola to praktycznie każdy jeden z czymś jest używany bez przeczepiania, tylko wsiadamy i ogień na pole big_smile

520

Odp: To na początek ja

Cześć.