61

Odp: To na początek ja

wojtas napisał/a:

dzieki karlos ale cos mi sie tu niezgadza z tymi predkosciami  bo na tym schemacie co jest napisane na tej stronie co podaloes max predkosc wynosi    30,69  a muj forszaj leci ponad   40 KM/h moze ta predkosc jest podana na kołach 30'' cali a ja mam 34''

każdy forsz 323 jest na 34 z tyłu inaczej niezgrywał by się przód.Karlos podał ci prędkości przy 1800 obrotach a ty możesz osiągnąć ponad 2200. :beer:

http://images29.fotosik.pl/44/777b2bad10b1551e.gif

gg6876703

62

Odp: To na początek ja

1800 czyli maksymalny moment tego silnika

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

63

Odp: To na początek ja

a tak do tematu my swoim 303 ciągamy atlasa 4 skibowego daje sobie rade

64

Odp: To na początek ja

raf27 napisał/a:
wojtas napisał/a:

dzieki karlos ale cos mi sie tu niezgadza z tymi predkosciami  bo na tym schemacie co jest napisane na tej stronie co podaloes max predkosc wynosi    30,69  a muj forszaj leci ponad   40 KM/h moze ta predkosc jest podana na kołach 30'' cali a ja mam 34''

każdy forsz 323 jest na 34 z tyłu inaczej niezgrywał by się przód.Karlos podał ci prędkości przy 1800 obrotach a ty możesz osiągnąć ponad 2200. :beer:

ja jak kupowałem 12 lat temu forszaja to widziałem u chandlarza forszaja z kołami z tyłu 38 i załuje że niespojżałem jakie ma z przodu żeby dopasowaś odpowiędniawielkośc z przodu i forszaj wtedy by dopiero śmigał szybko

65

Odp: To na początek ja

Ja do swojego konika 320 zaprzęgam pług zawieszany 5x40 i orkę robię na 1 szosowej itak do 1400obr./min. to wtedy dużo mniej pali! maksymalny moment obrotowy ma podobno przy 1350obr./min. ale przodu to mi brakuje, bo ja na polu jest twardo to się trochę ślizga! teraz kupiłem agregat KOMBI 4.2 BH i nie wiem czy nie przesadziłem.

66

Odp: To na początek ja

z tego co ja wiem to max moment jest przy 1800obr

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

67

Odp: To na początek ja

Możliwe, ale tak miałem w instrukcji. a tak w ogóle to mam przetłumaczoną na polski instrukcję w wersji papierowej, ale brakuje mi kilku oryginalnych orazków z niemieckiej! jakby ktoś chciał to piszcie maile piotr.toczony@op.pl lub dzwońcie 888083238.pozdro!
mam tez GG 2366314.
     
             :gun:     postaraj się nie pisać postów jeden pod drugim dotego służy edycja
                                                                               karlos

68

Odp: To na początek ja

na forum kilku userów ją ma np. Miras i ja

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

69

Odp: To na początek ja

ja moim forszajem ciągnę agregat uprawowy 5m rolmasz z dwoma rzędami wałków strunowych
1 na III reduktorze,,,oraz pług fortschritt 3 na II reduktorze  smile

70 Ostatnio edytowany przez misiek (2007-12-01 20:59:34)

Odp: To na początek ja

Ja ciągam swoim ruskiem <Białoruś Jumz 80KM> agregat uprawowy 4,5m z dwoma wałkami uprawowymi na 8 biegu czyli ok 10-12km/h

71

Odp: To na początek ja

mam pytanko?? jeżeli ciągacie agregaty aktywne typu cyklotiler lub rototiler 3m proszę o to abyście opisali mi swoją ziemie,, i czy forszaj daje radę, poniewaz zastanawiam sie nad kupnem agregatu aktywnego,, ale nie wiem czy forszaj da rade,, mam trochę gór i glin,,, podobno u 1634, 1614 mają co robi przy takich agregatach

72

Odp: To na początek ja

Poradzi sobie bez problemu, nawet nie ma potrzeby składania najpierw siewnika, dopiero potem podnosić całośc, a co do obciążenia w czasie pracy, to czym cięższa ziemia tym lżej idzie robota takim agregatem, na piachu przerąbane.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

73

Odp: To na początek ja

ja mam właśnie cyklotiera kuhn hr 3002 z hydropakiem i powiem tak forsz daje rade ale na granicy swych sił zapasu mocy to już nie ma co prawda przy tym agregacie właśnie zatarłem silnik oraz przestał mi działać wom może to tylko zbieg okoliczności a może właśnie ten agregacik zabija mi traktorek to się okaże jak będę ten wałek naprawiał co do ziem to ja mam 3 a,b i kawałeczek 4 a troszkę górek dwie dość strome i forsz daje radę ale jak napisałem pedał w podłodze ale ziemia pięknie urobiona po prostu świetnie ja mam tylko taki problem że z jednej strony nie mam osłony bocznej i usypuje mi górkę tzn przez całą długość pola mam takie wały na 5cm wysokie i troszkę głupio to wygląda ale tragedji nie ma jak urabiałem kultywatorem to 3 do 4 przejazdów aby jako tako urobić a górki to i tak zostawały tragiczne w tym roku popełniłem jeden błąd za długo czekałem po orce za bardzo przeschło i zostały grudki ziemi (czyt. gliny) nie rozbitej ale porzecza orałem dwa dni przed uprawą i normalnie jak przekopane i grabkami przejechane (i to kawałek ładnej glinki tam był) także ja osobiście raczej polecam może za szybko nie pojedziesz ale szybciej zasiejesz jak biernym trzy razy po polu ganiać troszke się rozpisałem :wow: ale za to odpowiedż wyczerpująca :dance: ale Piotrfire miał za to nie miłe doświadczenia niech się wypowie :hmmm:


co do wypowiedzi taty to niestety ale ja całego zestwu nie podniosę musze najpierw siewnik a potem całość ale nie jest to jakimś dużym utrudnieniem w pracy

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

74

Odp: To na początek ja

To co ja napisałem, to widziałem poprostu przebieg pracy takiego zestawu u kolegi, agregat AMAZONE 3m z siewnikiem chyba NORDSTEN, gość podnosił cały zestaw jednorazowo, ale ma w ciągniku dwa siłowniki wspomagające. Natomiast mój forszaj u poprzedniego właściceela pracował z agregatem upr. siewnym czynnym czterometrowym, nie widziałem tego agregatu, ale gościo miał ponad 100 ha więc całkiem możliwe, tym bardziej, że skrzynia była zajechana na amen :uuuu:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

75

Odp: To na początek ja

tatku nie twierdze że nie było jak mówisz ale pamiętaj że ja nie mam żadnego dodatkowego siłownika a może i pompę w nie najlepszym stanie nie pamiętam ile podaje tymasz dodatowy siłownik więc całkiem możliwe że twój podniesie a skrzynia była zajechana może od agregatu może nie trzeba przyznać że jak kupiłeś go to był nazwijmy to nienajlepszym stanie wink skrzynie miał jak całą resztę i Ty sam doprowadziłeś go do świetności zobaczymy co powie spec jak moją skrzynię zobaczy może to i przez agregat ...

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

76

Odp: To na początek ja

Czegoś tu nie rozumiem karlos -zajechałes silnik ,Wom ,agregat robi ci wały na polu a ty to wszystko chwalisz i krytykujesz bierne . Opinia o biernych powstala po tym jak ludzie zaczeli kupować wynalazki od rzemieslnikow za 5 tys (lub z niemiec ) na jakims tam walku strunowym . Porzadne bierne agregaty z odpowiednimi walami (i zastosowane w terminie -sam piszesz ,że jak sie zeschlo to możesz sobie posmyrać  )sprawują sie świetnie i nie wykanczaja ciagnika i struktury gleby (a to bardzo wazne )

77

Odp: To na początek ja

wiem że jesteś przeciwnikiem czynnych agregatów ale co do silnika to mechanik twierdził że nie była to wina agregatu lecz oszustwa złodzieja który mi go sprzedał i padł by w każdej innej ciężkiej pracy wom nie wiem co się stało po prostu przestał się włanczać zjechałem z pola po zasianiu coś tam poorałem chciałem dokończyć sianie a wom nie włancza sie tak jakby dżwignia się urwała ale nie to coś innego a że sypie to wina tylko moja bo nie nan osłony wolę nie wiedzieć ile kosztuje oryginał a dorobić nie mam kiedy może tej zimy pamiętaj że kupiłem go na wiosnę tego roku a porównać czynny i bierny mogłem gdy sąsiad siał rzepak jeden szwagier siał mu czynnym jeden biernym i to nie jakimś kultywatorem całkiem całkiem agregacik podobny do twojego gdzie lżejsza gleba ok ale gdzie glina to czynny o niebo lepszy

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

78

Odp: To na początek ja

Ja ciągałem cyklotilera z hydropakiem i wałem typu packer. Celowo kupiłem 2,5 m bo zależało mi na packerze a nie byłem pewny czy z takim wałem forszaj podniesie 3m agregat z siewnikiem. Ziemie mam ciężkie 3 4 5 klasa gliniaste w zimowej orce to nawet skiba się nie przewraca. Jeśli chodzi o pracę forszaja z tym agregatem to fakt daje radę spokojnie , ale jest to jedyna maszyna przy której wskazówka od temperatury stoi pionowo.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

79

Odp: To na początek ja

przy moim jest porównywalnie jak w pługu może troszkę więcej

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

80

Odp: To na początek ja

Ciagałem kiedyś swoim 323 brone wirnikowa 3m czynną amazone bez siewnika .Dawał rade ale to było max obciążenie dla ciągnika (glina i góry)Jeździłem wtedy na trójce terenowej wskazówka była trochę wychylona pod pole czerwone jak nigdy.

http://images29.fotosik.pl/44/777b2bad10b1551e.gif

gg6876703