141

Odp: To na początek ja

nie chodziło mi o bycie modnym, ale jest to moj pierwszy duzy ciągnik a zarazem pierwszy Forszaj, mało nim jezdziłem ale juz go lubie, wszyscy w koło z wioski strasza ale forszaj jest gitt. tylko nie wiem jakie maszyny do niego kupic i wymysliłem obrotówke 5 korpusów, bo myslałem ze jka na taki duzy ciagnik to da sobie rade. A moze lepiej w ogóle zrezygnowac z obrotówki ?

142

Odp: To na początek ja

To zależy. Jak masz ziemie kamieniste - polecam z zabezpieczeniem (mechaniczne, hydrauliczne).
Na sporych kawałkach sprawdzają się półzawieszane.

143

Odp: To na początek ja

Polecam taki jak mój (spójrz stronę wcześniej). Na długim polu 1 ha znika w 45/50 min, ma super wyprofilowane odkładnie. Większośc słomy rozdrabniamy szarpaczem na kombajnie i czasem przy zawracaniu na końcu pola zbiera się jej dośc duża warstwa, a mimo to po zaoraniu nie zostaje po niej ani śladu. A obrotówki są według mnie potrzebne przy naszych areałach, jak fontanna na środku podwórka. Od jednej bruzdy na środku pola jakoś do tej pozy nikt nie umarł.

http://images32.fotosik.pl/106/c47137b2bcc4b9c9m.jpg

144 Ostatnio edytowany przez karlos (2008-01-15 22:30:21)

Odp: To na początek ja

na półzawieszany mam troszke za małe pola tak mi sie wydaje szkoa mi jezdzic popolu i ugniatac ziemie. stanowczo zawieszany. moze masz racje moze obrotówka to tylko taki bayer w dodatku drogi w utrzymaniu w końcu lewe lemiesze tez nie sa tanie. mam rózne ziemie i kamieniste i gliniaste, a pug przydałby sie uniwersalny i na kamienie i na gline wiec zabezpieczenia jaknajbardziej

własnie ogladałem Twój pług jest ładny i mowisz ze zakrywa słome. ja prasuje słome wiec tez zawsze cos troszke zostaje nie wszystko sie wyzbiera prasa, wiec zastanowie se nad kupnem podobnego. dzieki

jeszcze nie bardzo miałem okazje poznac mozliwosci forszaja, w końcu mam go jakies 2 tygodnie narazie ciagałem nim tylko przyczepy heh i duzo wody upłynie zanim wszystko bede wiedział dlatego ciagle zadaje pytania:)

                                               mam nadzieje że mniej wody upłynie nim zaczniesz używać opcji edytuj zamiast pisania wypowiedzi jedna pod drugą

145

Odp: To na początek ja

Z obrotówek proponował bym 16 calową 4 lepiej mieć trochę zapasu na lżejsze ziemie z trójką forsz nie ma co robić wiem bo miałem a ziemie mam cięzkie.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

146 Ostatnio edytowany przez guga47 (2008-01-16 21:55:02)

Odp: To na początek ja

takie przerabiane urzadzenia jakos mi nie podchodza, wiadomo czasem to się sprawdza, ale w przypadku pługa jakos nie bardzo mi podchodzi. ogladałem dzis B201 bo koles niedaleko mnie ma takie cacko i powiem wam ze podoba mi się. co do kupna obrotówki to najlepiej byłoby wydac srednio a kupic dobry sprzet. musze teraz obejrzec jakas dobra obrotówke i porównac smile

admin  napisał/a:

staraj się pisać w jednym poście!

147

Odp: To na początek ja

skręt mozna poprawić ja rozglądam się od dłuższego czasu za obrotówką

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

148

Odp: To na początek ja

A ja z własnego doświadczenia powiem tylko tyle, że nie zamieniłbym już nigdy mojego półzawieszanego B 200, na cokolwiek innego, no może na B 201, ale ogólnie patrząc, to żadne nietypowe pola nie są mi straszne, choć wiadomo, że nie ma to jak długie kawałki, ale to chyba dla każdego sprzętu jest milejwidziane. Po co dźwigać na dupie jakieś ciężkie wynalazki za 40 tys zł, B 201 mozna kupić za 3 tys zł i przy dobrym wyregulowaniu żaden zachodni wychwalony pług mu nie podskoczy, no i sześć korpusów spokojnie pociągnie, a co forszaj to forszaj, a jeszcze w tym przypadku dwa forszaje big_smile

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

149

Odp: To na początek ja

Tatku ty masz rację i ja mam rację zależy od jakiej strony na to spojrzysz  :beer:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

150

Odp: To na początek ja

uważam ze tylko obrotowy ma przyszłosc jak nie za duzo kamieni to starcza sruby scinane lemiesze robi kowal do niego po 45 zl 4 skibowcem zaorane ponad 200 ha na jednym komplecie lemieszy a jesli chodzi o nawroty to bardzo szybkie <wsteczny przod wsteczny>ok 20 sek z obrotem no i plug orze juz od opuszczenia bo waga wciska go od razu w ziemie

151

Odp: To na początek ja

b201 także do lekkich nie należy i w ziemie chodzi bez problemu ja mam lemiesze z dłutami i raz mi się zdażyło że nie chciał wejść przy moim pierwszym przejeżdzie z nim co okazało się brakiem umiejętności oracza bo po regulacji nie było już problemu

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

152

Odp: To na początek ja

big_smile ja koledze to doradzę brać szpadel i zacząć przekopywać te pole bo co osoba to inna wersja big_smile

a tak jak mówi większość B-200 lub B-201

153

Odp: To na początek ja

wszystko zalezy ile sie chce wydac -jak malo i dobrze to b200 jak duzo i lepiej to obrotke .Najlepiej byłoby by sie wypowiedzial ktos co oral i tym i tym.Kiedys oralem na 2 skibki 60tka potem na 4 grudziadzkim  z forszem  teraz obrotowym i dla mnie to skok technologiczny jak cholera big_smile

154

Odp: To na początek ja

wszystko zależy od kasy ja także myślałem o obrotce ale że w ciągu jednego roku kupiłem traktor agregat i pług na końcu to już taki na jaki mnie było stać ale jestem bardzo zadowolony i raczej za szybko go nie zmienie naprawde polecam

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

155

Odp: To na początek ja

Proponuje mały kompromis B200 przerobić na zawieszany,widział ktoś taką przeróbkę?komentarz mile widziany.

156

Odp: To na początek ja

Widziałem , gośc ciaga 4 skiby mtz 82 , zrobił zawieszany z b-200 , skrócil rame , zostawil tylko pierwsze kolo i dorobil wiezyczke .

157

Odp: To na początek ja

ja widziałem u nas w gospodarstwie pomocniczym przy szkole zetorem 16245 ciągają  B200-1 podajże, przerobiona   słupica i z tyłu wywalony siłownik ot i cała filozofia.... ale to już był ostatni sezon tego pługu zakupili Uni 4 obrotową

158 Ostatnio edytowany przez guga47 (2008-01-16 22:02:58)

Odp: To na początek ja

jakos przerabiane maszyny do mnie nie przemawiaja, jakies tam małe przeróbki tak, ale zeby przerabiac półzawieszany pług na zawieszany to jakos mi nie bardzo podchodzi. a co do B200 byłem dzis obejrzec, niedaleko mnie taki koles ma i tez ciaga to MTZ chyba 82 nie wiem jaka to ma 90KM i całkiem niezle to wyglada. musze teraz obejrzec jakas konkretna w miare tania obrotówke i sobei to porównac

159

Odp: To na początek ja

Ja też nie jestem za przerabianiem B 200 na zawieszany, to już nigdy nie będzie taki oryginał, oryginalny zawieszany forszajowski też można na allegro kupić, czteroskibowy chyba widziałem za 3 tys zł.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

160

Odp: To na początek ja

Gdzieś na allegro widziałem chyba obrotowy 4 skibowy forszajowski